Aktualizácia 12.1 pre League of Legends prináša novinky!

-

Novinky

Aktualizácia 12.1 spolu s novou sezónou 2022 priniesla novinky

Nová aktualizácia 12.1 pre sezónu 2022 priniesla mnoho grafických úprav. Prvou z úprav sú odznaky jednotlivých rankov, ktoré sa Riot snažil úpraviť, aby k sebe ladili. Na čo si však mnoho z nás nezvykne je lobby hry a vyberanie rolí, ktoré sa presunulo a zmenšilo na spodnú časť vyhľadávania zápasu. Pri načítaní hry môžeme vidieť aj isté zmenšenie vedľajších spellov.

aktualizácia 12.1 league of legends
Zdroj: leagueoflegends.com

Novú sezónu zahajujeme resetom a zmenami v bodoch a niekoľkými vizualizáciami a aktualizáciami. Taktiež prinášame balančné zmeny pre niekoľko championov a predmetov, úprava Teleportu a pár nových Elderwood skinov.

Buffy a nerfy championov v aktualizácii 12.1

Ako vždy Riot nezabudol ani na úpravu schopností championov a buff dostali v novej aktualizácii 12.1 Diana a Gangplank. Konkrétne Diana dostala buff na svoju pasivku, kedy jej AP ratio bolo zvýšené zo 40% na 50%. Taktiež jej celkový dmg pre monštrá v jungli bol zvýšený z 250% na 300%. Gangplankovi sa znížil cooldown na Q a tiež cena za manu. Ďalší dvaja championi, ktorí dostali nerf sú Rek’sai, ktorá dostala pri nezahrabanej E abilite menšie fyzické poškodenie, ale pri zahrabanej dlhší cooldown. Sona dostala nerf iba zníženie brnenia a dlhší cooldown na E abilitu.

Po aktualizácii prišli prvé náhľady a ukážka nového championa Zeri

O novom championovi, o ktorom Riot začal viac hovoriť po aktualizácii 12.1 sme zistili, že bude mať rolu marksmana. Jej schopnosti by však zvládli obstáť aj rolu na mide alebo pravdepodobne aj v jungli. To by však znamenalo, že sa nový marksman  bude môcť hrať aj ako HYBRID alebo AP. Necháme sa prekvapiť, pretože v ďalšej aktualizácii 12.2 ako Riot uviedol, vydajú Zeri spolu so skinom Withered Rose Zeri. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Pieseň The Call a video pre sezónu League of Legends 2022 nesklamali!

  • Pasivka – Ak nepriateľ má na sebe štít, Zeri ho autoatackom prenesie na seba a vytvorí si svoj vlastný
  • Pri Zerinej Q abilite si autoatackom ukladá energiu, ktorú neskôr môže použiť na nepriateľov a spomaliť ich tak. Jej útok závisí od útočného poškodenia. Po aktivácii Q vystrelí 7 striel, ktoré spôsobujú fyzické poškodenie nepriateľom.
  • Zerino W vystrelí elektrický laser, ktorý nepriateľov spomalý
  • E je dash, ktorým môže preskočiť pravdepodobne hocijakú stenu v hre. Ak po dashi zasiahne nepriateľa zníži jej cooldown.
  • Posledné je R, elektrický výboj, ktorý má rozsah približne rovnako veľký ako Ziggsova R ultina. Zvýši sa jej rýchlosť a poškodenie ako aj doba nabitia ďalších abilít.

Nové Elderwood skiny

Po novom roku si s aktualizáciou 12.1 vývojársky tým prichystal ešte skiny pre Gnara a Rek’sai, na ktoré sa tešilo veľa hráčov. Sú to poslední championi, ktorí ešte nedostali Elderwood podobu a podľa vizualizácie v hre sa im naozaj hodí. Oba skiny sa dajú kúpiť v obchode za 1350 RP.

Páči sa Vám grafická zmena rámčekov a vizualizácia rankov v Lolku? Čo hovoríte na nového championa Zeri, zvládne so svojimi schopnosťami uhrať aj iné linky ako marksmana na bote?

Zdroj: leagueoflegends.com
Titulný obrázok: leagueoflegends.com

Ďalšie novinky

Populárne