streda, 22 septembra, 2021

ABBA v roku 2021: Legendárna švédska skupina je späť po 39 rokoch!

-

-REKLAMA-

ABBA v roku 2021: Veľký návrat po štyroch dekádach!

Legendárna švédska skupina ABBA hlási v roku 2021 hviezdny návrat na scénu po neuveriteľných 39 rokoch! Kvarteto, populárne najmä v sedemdesiatych či osemdesiatych rokoch, sa do štúdia dostalo v roku 2018 a prinieslo päť nových skladieb. Dve z nich, konkrétne ‘I Still Have Faith In You‘ a ‘Don’t Shut Me Down‘ sú už vonku. Skupina si však pripravila jedinečný digitálny zážitok.

ABBA v roku 2021

-REKLAMA-

Švédi plánujú vydať ich dlho pripravovaný projekt Voyage, ten však nie je tou najväčšou novinkou. V nadchádzajúcom plánovanom turné totiž Agnethu, Björna, Bennyho a Anni-Frid nahradia hologramy. Kvarteto muzikantov bolo hi-tech technológiou dokonale naskenované a zážitok bude porovnateľný so skutočným koncertom. Premiéra udalosti prebehne 22. mája v Londýne a bude si ju môcť vychutnať 3000 divákov. Každý z kapelníkov má už cez 70 rokov, čo je určite jedným z dôvodov, prečo sa skupina rozhodla pre takúto novinku.

Voyage, nový album kapely vyjde už čoskoro, 5. novembra. Po štyroch dekádach ide o úplne nový projekt, ktorý bude zrejme posledným. Podľa slov jedného z členov, Bennyho Anderssona, nejde o dlhodobý comeback. Skupina chcela svojich fanúšikov potešiť novými piesňami a priniesť revolučnú novinku, kým ešte môžu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Netradičný koncert v bublinách kapely The Flaming Lips! Ako vyzeral?

-REKLAMA-

Možno nemusíte byť fanúšikom hudby minulého storočia či priamo ABBY, faktom však je, že ide o skutočne revolučnú a kľúčovú udalosť. Tá totiž môže úplne zmeniť ponímanie živej hudby a koncertov v najbližších rokoch. Kto vie, možno sa podobným smerom uchýlia aj vaši obľúbení interpreti, ktorí nebudú mať vždy energie na rozdávanie. Technológia sa stále posúva míľovými krokmi napred a som veľmi zvedavý, čo prinesie máj 2022. Skupina potvrdila, že tento koncert prinesie nálož ich starých hitov spolu s novými piesňami. Po premiére budú koncerty prístupné verejnosti takmer každý druhý deň až do konca októbra budúceho roku. Najnižšie ceny lístkov sa pohybujú na hranici 200 libier.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki
Zdroj titulného obrázku: pedestrian.tv

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img