Vlhová získala malý krištáľový glóbus! Shiffrinová prekonala ďalší rekord!

-

Vlhová získala malý krištáľový glóbus

Petra Vlhová absolvovala posledný slalom pred olympiádou v rakúskom Schladmingu. Lyžiarske stredisko v strede Rakúska, na poslednú chvíľu nahradilo Flachau, v ktorom sa tradične organizuje nočný ženský slalom. Vlhová získala malý krištáľový glóbus v najtechnickejšej disciplíne po piatich víťazstvách a dvoch druhých miestach. Jej najväčšia súperka Mikaela Shiffrinová sa rekordným triumfom zapísala zlatým písmom do dejín alpského lyžovania.

Siedme slalomové pódium v sezóne

Do prvého kola vyštartovala rodáčka z Liptova so štartovým číslom 1. Výbornú jazdu pretavila k najrýchlejšiemu času. Druhé miesto obsadila Nemka Lena Duerrová s 27-stotinovou stratou na Vlhovú. Tretie a štvrtú priečku obsadili s identickým časom Wendy Holdenerová s Kanaďankou Nullmeyerovou. Mikaela Shiffrinová, útočiaca na rekordné víťazstvo v slalomových pretekoch, obsadila v prvom kole piatu priečku. Slovenka Martina Dubovská reprezentujúca Česko sa z posledného tridsiateho miesta prebojovala do druhého kola.

Petra Vlhová
Zdroj: sportnet.sme.sk

Druhé kolo pod nočnou oblohou v Schladmingu viacerým pretekárkam, najmä s vysokým štartovým číslom, nevyšlo. Do cieľa kvôli výpadku na trati neprešlo šesť z nich, z toho z najlepšej šestky po prvom kole, vypadla Američanka Moltzanová, Kanaďanka Nullmeyerová aj Švajčiarka Holdenerová. Výrazný poskok zaznamenala Chiara Mairová, ktorá sa zo 14. miesta katapultovala až pod stupeň víťazov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Športovec roka 2021: Petra Vlhová získala ocenenie tretíkrát za sebou!

Mikaela Shiffrinová predviedla jazdu, na ktorú sme od nej zvyknutí. Do cieľovej rovinky prišla s výrazným náskokom a netrpezlivo čakala na výsledok ostatných pretekárok. Ako posledná sa na trať dostala Vlhová. Agresívna jazda na víťazstvo nestačila, ale so stratou 15 stotín v cieli, oslavovala zisk malého krištáľového glóbusu. Shiffrinová rekordnou 47. výhrou v slalome vytvorila nový rekord triumfov v jednej disciplíne. Odtrhla sa tak od legendárneho Ingemara Stenmarka, ktorý ich mal vo svojej kariére na konte o jedno menej.

Mikaela Shiffrin
Zdroj: eurosport.com

V rebríčku slalomových pretekov ma Vlhová na konte 660 bodov, o 220 viac ako Shiffrinová. Po olympijskej prestávke sú v rámci Svetového pohára na programe iba dva slalomy. O tom či Vlhová zasiahne aj do predolympijského programu v zjazde a Super-G, alebo zvolí pred vrcholom sezóny oddych sa dozvieme v najbližších dňoch.

Sledovali ste nočný slalom v Schladmingu? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si prečítať, aký program čaká slovenských športovcov na olympiáde v Pekingu.

Zdroj: fis-ski.com
Zdroj/foto: newswep.com