štvrtok, 6 mája, 2021

Vianočná športová nádielka: Čo sledovať počas sviatkov?

-

Vianočná športová nádielka

Najkrajšie obdobie roka nám počas sviatkov spríjemňujú aj športové podujatia. Popri dojedaní zvyškov vianočnej večere a strate času pri užitočnom nič nerobení sa priestor medzi spánkom a ďalším chodom jedla dá vyplniť počas Vianoc aj sledovaním športu. Najsledovanejšou udalosťou budú pravdepodobne MS v hokeji do 20 rokov, ktoré nám začínajú už 25. decembra. Vianočná športová nádielka však prináša do konca roka množstvo iných športových udalostí, pri ktorých sa dá stráviť čas.

Boxing Day v anglickej Premier league

Tradičný “Boxing Day” v anglickej Premier league nebude na obrazovkách chýbať ani tento rok. 26. decembra odohrajú anglické tímy šesticu zápasov, medzi ktoré boli vyžrebované aj exkluzívne zápasy. Program celého dňa začne o 13:30 súbojom o druhé miesto v tabuľke medzi Leicestrom a Manchesterom United. Samozrejme, netreba zabúdať ani na londýnske derby, v ktorom sa stretnú extrémnym spôsobom sa trápiaci Arsenal s Chelsea, ktorá bojuje o popredné priečky v tabuľke.

-REKLAMA-

finále FA Cupu prinesie londýnske derby
Zdroj: sport-aktuality.sk

O deň neskôr pokračuje program 15. kola s menším sviatočným nábojom. Zo štyroch zápasov sa oplatí sledovať meranie síl medzi prvým Liverpoolom a záchranárske práce vykonávajúcim West Bromwich Albion. Kolo ukončí zápas medzi Wolverhamptonom, ktorý sa v minulej sezóne predstavil aj v Bratislave, a zverencami Joseho Mourinha, Tottenhamom Hotspurs.

Petra Vlhová na lyžiach aj pred koncom roka

Fenomenálna slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa predstaví po vianočných sviatkoch na zjazdovke v Semmeringu. Po jej neobľúbených zjazdoch prichádzajú na rad opäť točivé disciplíny, v ktorým bude mať rodáčka z Liptova šancu navýšiť náskok vo svetovom pohári. 28. decembra ju čaká obrovský slalom so začiatkom o 10 hodine. Deň na to na kratšej trati v rovnakom prostredí absolvuje klasický slalom.

-REKLAMA-

Petra Vlhová
Zdroj: sport.pravda.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Bude HC Slovan Bratislava znova v KHL?

Ruský hokej na Štedrý deň

Kontinentálna hokejová liga sa právom považuje za druhú najlepšiu na svete. Keďže sa v Rusku Vianoce oslavujú podľa pravoslávnych zvykov až 7. decembra, môžeme zápolenie na ľadových plochách sledovať aj 24. decembra. Pred pár rokmi sa o tom presvedčil aj Slovan Bratislava ešte počas pôsobenia v KHL, keď odohral svoj zápas na Štedrý deň počas poludnia. Najzaujímavejším zápasom kola sa javí stretnutie medzi Dynamom Moskva a Bars Kazaň. Kazaň momentálne kraľuje konferencii a zápasy Dynama sú vždy zárukou kvalitného hokeja.

Vianočná športová nádielka
Zdroj: sport24.sk

Program vianočnej športovej nádielky

24. decembra Dynamo Moskva – Bars Kazaň 17:30                                                      25. decembra Slovensko U20 – Švajčiarsko U20 20:00                                                  26. decembra “Boxing day” anglickej Premier League 13:30-21:00                              28. decembra Petra Vlhová- obrovský slalom 10:00, Slovensko U20 – Kanada U20 00:00  29. decembra Slovensko U20 – Nemecko U20 3:30, Petra Vlhová- slalom 10:00                30. decembra Slovensko U20 – Fínsko U20 20:00

Aký šport budete sledovať počas sviatkov? Dáte šancu aj ruskej hokejovej lige? 

Zdroj: talksport.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img