utorok, 30 novembra, 2021

Veronika: Ani si neviem vybrať, ktorú krajinu pôjdem objavovať ako ďalšiu!

-

-REKLAMA-

Inšpiratívny rozhovor: Veronika: “Ani si neviem vybrať, ktorú krajinu pôjdem objavovať ako ďalšiu!”

Dnes sme si pre vás v redakcii pripravili ďalší inšpiratívny rozhovor, tentokrát s mladou odhodlanou Slovenkou Veronikou, ktorá sa momentálne nachádza na Erasmus pobyte na Cypre. Odvaha a túžba vidieť svet sa určite nachádza vo viacerých z nás, a ani Veronike rozhodne nechýba. Predsa len, odpoveď na otázku kam sa chystá ďalej bola jasná.  “Ani si neviem vybrať, ktorú krajinu pôjdem objavovať ako ďalšiu!”

Pozrime sa teraz pozrieť na to, kde strávila svoje leto a ako sa jej páči na slnečnom Cypre.

Čo ťa viedlo k tomu aby si vycestovala za prácou na leto mimo Slovenska?

-REKLAMA-

Hlavným dôvodom vycestovania za prácou do zahraničia sú pre mňa skúsenosti, prekrásne prostredie a množstvo nových zážitkov. Leto je pre mňa obľúbená časť roka a neviem si ho predstaviť inak, ako pri mori. Už viacero rokov si vyberám rôzne sezónne zamestnania v rozdielnych krajinách. Milujem, že môžem každé leto tráviť v inej krajine, učiť sa nové jazyky, spoznávať okolie, ľudí a získavať množstvo skúseností.

Veronika rozhovor
Zdroj: autorka článku

Išla si za prácou do Grécka cez pracovnú agentúru alebo si si vybrala inú možnosť ako sa tam dostať?

Túto prácu mi sprostredkovala švajčiarska pracovná agentúra, ktorú som našla veľmi jednoducho, prostredníctvom sociálnych sietí.

Na akej pozícii pracuješ, ako vyzerá tvoj bežný deň?

Moja pracovná pozícia je „all around animator“. Tento pojem to vystihuje veľmi presne, pretože som naozaj všade haha. Môj deň začína ranným tancom pri bazéne, pokračuje hodinou stretchingu alebo pilatesu. Neskôr sa pripojím k mini-clubu, kde máme s deťmi množstvo aktivít. Pred obedom pokračujem s aquagym či aqua zumba, komunikáciou s hosťami, rozdávaním úsmevov a „high five“. Deň pri bazéne ukončím jógou alebo sunset gymom. Cez večerný program môžem robiť to, čo milujem najviac – tanec. Tancujeme viacero muzikálov, hráme s hosťami množstvo zábavných hier či spievame karaoke.

Ako by si porovnala pracovné podmienky so Slovenskom? Teraz samozrejme nemáme na mysli platy, ale skôr to, ako vyzerá tvoje pracovné prostredie, ako sa k tebe v práci správajú, akých máš kolegov a podobne.

-REKLAMA-

Uf, neviem či sa vôbec toto prostredie dá porovnať so slovenským. Milujem slovenskú prírodu a prostredie, ale moja duša patrí palmám a moru. Pracujem v jednom z najväčších rezortov na Kréte, s 5 bazénmi, rôznymi reštauráciami, ihriskami či atrakciami. Každý deň sa budím do slnečného horúceho dňa a som obklopená šťastnými hosťami, ktorí si užívajú dovolenku. Náš tím animátorov sa skladá z 13 členov z 9 rôznych krajín. O zábavu máme teda naozaj postarané.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Ghost Stories od Coldplay: Jeden z najsilnejších albumov tohto storočia!
rozhovor Veronika
Zdroj: autorka článku

Čo ťa práca v Grécku naučila? Pokojne nám odpovedz najprv z hľadiska pracovného života, a potom vo všeobecnosti.

Táto práca mi opäť ukázala, aký sme všetci ľudia rozdielni. Pracovať s ľuďmi, z toľkých rôznych krajín je naozaj zaujímavé. Dni strávené v mini-clube mi pripomenuli, aké sú deti úžasné, múdre a koľko energie rozdávajú. Naučila som sa základné frázy z ďalších 5 jazykov. Jednou z náplní mojej práce je mať stále úsmev na perách a rozdávať pozitívnu energiu, no vieme, že nie každý deň je ten najlepší. V tomto smere si myslím, že som sa naučila ovládať svoje emócie opäť o trochu viac a kompletne zabudnúť na negatíva, ktoré nás niekedy obklopujú.

Ako zvykneš využívať svoj voľný čas?

Svoj voľný čas trávim prevažne s mojimi kolegami. Počas dňa máme dve pauzy, počas prvej pauzy chodievame na bazén alebo pri more. Druhú pauzu venujeme pravému Frappé alebo dobrej večeri v lokálnych tavernách (reštaurácie). V týždni máme jeden deň voľna, počas ktorého objavujem krásy ostrova. Autom, loďou alebo na štvorkolke cestujeme na rôzne miesta na ostrove a skúšame množstvo atrakcií.

Čo by si podľa teba mali ľudia uvedomiť predtým ako pôjdu pracovať do zahraničia? Môžeš pokojne aj konkrétne do Grécka.

Kultúrne rozdiely. Každá krajina má iné zásady, zvyky či tradície. V každej krajine sú zamestnanci hodnotení rozdielne. Myslím si, že ľudia často zabúdajú na svoju hodnotu a za dostatočne ohodnotenú prácu. Ak mám byť konkrétna, Gréci sú neuveriteľne priateľskí a dobrosrdeční, berú nás za svojich. Rovnako aj hostia v hoteli sú naozaj skvelí. Nie je nič krajšie, ako každý deň dostať množstvo úprimných objatí, či darčekov od detí v mini-clube. Samozrejme je tu aj opačná stránka a to tá, že je človek ďaleko od svojej rodiny, či priateľov. Ako to už v živote chodí, všetko má svoje pre a proti.

Momentálne sa nachádzaš sa na študijnom výmennom pobyte na Paphose – Neapolis University Paphos. Ako sa ti tam zatiaľ páči?

Ani neviem opísať slovami, ako to tu milujem. Sme tu úžasná partia ľudí z každého kúta sveta.  Mať školu s palmami a obrovským bazénom je veľký úlet haha. Pre mňa osobne, je to zatiaľ najkrajší ostrov, aký som navštívila. Rovnako je to pre mňa osobne veľký úspech, pretože sa pracovne venujem veciam, ktoré mňa osobne najviac napĺňajú, a to tanec a staranie sa o telo z hľadiska pohybu či stravy.

Aké sú tvoje ďalšie cestovateľské plány keď sa vrátiš naspäť na Slovensko?

Nechystám sa na Slovensku zdržať nejako dlho. Možností je neuveriteľne veľa, len si to ľudia neuvedomujú. Pravdu povediac, ani si neviem vybrať ktorú krajinu pôjdem objavovať ako ďalšiu a ako dlho sa tam zdržím. No viem, že najbližšie obdobie by som chcela preskúmať Áziu a Austráliu.

Máš vysnené miesto, ktoré chceš navštíviť?

Otázka, na ktorú by som možno vedela odpoveď je, ktoré krajiny by som navštíviť nechcela haha. S radosťou môžem povedať, že najväčšie sny som si už splnila, no je tu mnoho krajín, ktoré chcem naozaj preskúmať, a ktoré ešte čakajú na liste.

Týmto by sme Veronike veľmi pekne poďakovať za rozhovor, a držíme palce ďalej v živote! 🙂
Ak ťa zaujímajú šikovní slováci, nezabudni pozrieť rozhovor s Borisom Hrivňákom!

Odkaz nájdeš tu.

-REKLAMA-
Šangahttps://plotpoint.sk
Moje meno je Šanga, a venujem sa prevažne rozhovorom. Nakoľko som veľmi otvorený človek, a milujem debaty o zážitkoch či práci, rada objavujem nových ľudí. Som vlastne asi ako každý mladý človek!
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img