Tvorcovia seriálu DARK pripravujú nový projekt pre Netflix – horor 1899!

-

Novinky

Tvorcovia seriálu DARK pripravujú nový projekt 1899!

Nemecký seriál z produkcie NetflixuDark iba nedávno vydal svoju tretiu a zároveň poslednú sériu, ale tvorcovia tohoto seriálu už prezentujú svoj nový projekt! Tento nový projekt nesie názov 1899 a jeho tvorcovia ho popisujú ako historický horor. Názov tohoto seriálu, ako ste už určite vydedukovali, je aj rok, kedy sa tento seriál bude odohrávať.

UPDATE:

Prvá ukážka k chystanému seriálu od streamovacej služby Netflix a tvorcov seriálu DARK – 1899!

Bude o skupine a posádke migrantov plaviacich sa na parníku smerujúcom na západ, aby opustili starý kontinent z Londýna do New Yorku. Posádka parníku je zložená z rôznych častí Európy. Osadenstvo, ktoré sa nemôže dočkať nového sveta a nového storočia. Plavbu parníku pozastaví objavenie neznámej opustenej lode na otvorenom mori. To, čo nájdu na palube, mení ich cestu do nového sveta na nočnú moru. Takto znie náčrt zápletky, ktorý zverejnil pred pár dňami Netflix.

Dark tvorcovia serialu
Zdroj: insider.com

Ako k hororovému projektu pristupujú tvorcovia?

Samotní tvorcovia seriálu Dark – Jantje Friese a Baran bo Odar uvádzajú, že sa nebude jednať o tak komplexný príbeh ako v prípade ich netflixovskej prvotiny. Čo je podľa mňa škoda, keďže práve komplexnosť deja a prepracovanie postáv robilo práve z Dark tak výnimočný projekt. Samozrejme, teraz si polovička z vás povie „Aleluja!“, pretože veľa ľudí komplikovanosť tohoto seriálu odradila.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: No Sudden Move - Jaký je nový film Stevena Soderbergha?

Takto tvorcovia seriálu Dark na tlačovej besede v Berlíne okomentovali svoj nový projekt:

„To, čo nás spájalo pri tvorbe, bol nápad vytvoriť skutočný európsky projekt s rôznorodým obsadením z celého sveta. A srdcom tohoto projektu je téma toho, čo nás všetkých spája a rozdeľuje. A ako strach môže zapríčiniť tú druhú možnosť.“

Podľa  zákulisných špekulácií ohľadom obsadenia bude jednou z hlavných hviezd v seriáli herečka Emma Mackey, ktorú môžete poznať z ďalšieho netflixovského hitu – Sex Education! Osobne uvidím Emmu Mackey kdekoľvek veľmi rád. Oficiálne obsadenie by sme mali poznať za pár mesiacov. Natáčanie by malo začať v piebehu februára roku 2021 a uvidieť by sme seriál mali v septembri budúceho roku.

Dark tvorcovia seriálu nový projekt Sex Education
Zdroj: cloudfront.net

Ste zvedaví na nový hororový projekt, ktorý pripravujú tvorcovia seriálu Dark? Čo hovoríte na úmyselný krok vytvoriť jednoduchšie dielo než by za normálnych okolností Jantje Friese a Baran bo Odar vytvorili?

Ďalšie novinky

Populárne