Tragický klan Kennedyovcov: Išlo o nešťastné náhody alebo boli prekliati?

-

Novinky

Tragický klan Kennedyovcov

Tragický klan Kennedyovcov je skvelým príkladom tvrdenia, že postavenie, moc a peniaze ešte nezaručujú šťastný život. Síce patria medzi najvýznamnejšie politické klany v Spojených štátoch, asi nikto by nechcel byť súčasťou tejto komunity. Hoci rodina prekvitala navonok úspechmi, to, čo sa skrývalo za touto pomyselnou pozlátkou, by sa dalo nazvať prekliatím. Členovia tejto rodiny zomierali za záhadných okolností a aj pri bežných činnostiach a rovnako tak boli týmto nešťastím poznačení aj ich príbuzní. Mohla to byť nešťastná náhoda alebo tu úraduje nejaká vyššia moc?

Kennedyovci
Zdroj: people.com

Spúšťač tragédií – Rosemary Kennedy

Keďže práve rodina Kennedyovcov sa prezentovala ako veľmi vplyvný a mocný klan, každý v ňom mal svoje postavenie, ktoré muselo spĺňať isté pravidlá, aby si zachovali štandard. Rosemary Kennedy bola však iná a nezapadala do predstáv navonok dokonalej rodiny. Od detstva mala problémy s učím a lekári jej museli diagnostikovať mentálnu retardáciu a umiestniť ju do špeciálneho zariadenia. Ale rodičia odmietli predstavu mať dcéru v zariadení pre postihnuté deti, a tak pokračovala na strednej škole, odkiaľ ju zakaždým vyhodili. Snažili sa ju držať v úzadí, aby sa neprejavil na verejnosti jej hendikep, že má IQ ako desaťročná.

Rosemary Kennedy
Zdroj: extrastory.cz

Keďže bola Kennedyová a sestra budúceho prezidenta J.F. Kennedyho, takýto škandál si rodina nemohla dovoliť a rozhodli sa ju odstrániť z verejného života. Jej otec navrhol, že podstúpi lobotómiu, čo znamená, že jej prerušia nervové spoje medzi mozgom a vnútornou stranou čela. Doslova sa z nej stala živá mŕtvola, ktorá nebola kvázi na hanbu, ale mala vzbudiť pocit ľútosti. Zomrela v roku 2005.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  TITANIC: Zaujímavosti, ktoré ste (ne)vedeli

Joseph P. Kennedy Jr.

Práve Joseph bol najstarším z deviatich detí, ktoré sa narodili Josephovi P. Kennedymu Sr a Rose Fitzgerald Kennedyovej. Bol talentovaný atlét aj študent, študoval na Harwarde právnickú fakultu a po skončení štúdia odišiel do amerického námorníctva počas druhej sv. vojny. Joseph navštevoval tiež aj leteckú školu a na jar 1942 sa stal námorným letcom. Dokončil dosť bojových misií, aby sa mohol vrátiť domov do Spojených štátov, ale rozhodol sa zostať v armáde dobrovoľne. Jeho poslaním bolo nasmerovať rádiom riadený bombardér Liberator bombardovaný výbušniny na nemecké štartovacie miesto rakiet V-2. Večer 12. augusta 1944 však výbušniny v Kennedyho lietadle predčasne vybuchli a zomrel vo veku 29 rokov.

Joseph Kennedy Jr.
Zdroj: pinterest.cl

Ďalšiu sestru JKF stretla smrť v lietadle

Tragickému osudu sa nevyhla ani sestra Kathleen Cavendish, markíza z Hartingtonu. So svojím manželom Williamov Cavendishom, dôstojníkom britskej armády a politikom sa zoznámila v Anglicku, kde pracovala pre červený kríž. Hoci jej rodičia boli proti tomuto manželstvu kvôli odlišnej viere, nakoniec sa v roku 1944 aj tak vzali. No len štyri mesiace po svadbe bol William zabitý v bitke pri Belgicku nemeckým ostreľovačom. Nešťastná Kathleen sa opäť zamilovala do lorda Petera Fitzwilliama, ktorý sa v tom čase rozvádzal. Jej rodičia boli opätovne proti. Dvojica sa rozhodla odletieť do Francúzska na dovolenku, no ich lietadlo zasiahla silná búrka, havarovali a snúbenci aj ďalší dvaja členovia tejto posádky túto tragédiu neprežili.

Kathleen Cavendish
Zdroj: alexandra-anne.co.uk

Prvá dáma prišla o dve deti

Jackie Kennedyová prežila za svoj život toľko tragédií, že je až obdivuhodné, ako dokázala vystúpiť pred dav ľudí s toľkou pokorou a úsmevom. Svadba Jackie a Johna Kennedyho sa konala v roku 1953 a o pár mesiacov prvá dáma potratila ich prvé dieťa. O tri roky neskôr sa im narodila mŕtva dcéra Arabella, ktorú neskôr pochovali na Národnom cintoríne Arlington. Ako je všeobecne známe, ich manželstvo nebolo ukážkové a v tej dobe si obaja prechádzali ťažkými krízami. Aj sama Jackie sa vyjadrila o ich vzťahu ako o „vzťahu dvoch ľadovcov“. Ako iste viete, nejedna známa herečka, ako aj napríklad Marilyn Monroe patrila k Johnovým milenkám. Ale neskôr však sa im narodili aj dve zdravé deti Caroline a John, čo ich trochu spojilo. Ďalšia tragédia prišla, keď v roku 1963 Jackie porodila predčasne narodeného Patricka, ktorý vážil necelé dve kilá a trpel respiračnou poruchou a o dva dni neskôr zomrel.

Jackie and John
Zdroj: pinterest.com

Atentát na Johna F. Kennedyho a Roberta Kennedyho

Tragický klan Kennedyovcov nenechal na seba dlho začať a kliatba udrela znovu. Tentokrát sa stala osudným práve 35. prezidentovi Spojených štátov. Presne 22. novembra 1963 sa odohral v texaskom meste Dallas o 12:30 miestneho času atentát, pri ktorom bol smrteľne ranený strelou z pušky Carcano M91/38 John F. Kennedy. Bol na mieste mŕtvy.

Atentát JFK
Zdroj: people.com

Ani druhý brat nemal šťastie. Robert Kennedy mal 42 rokov a práve vyhral demokratické primárky v Kalifornii. Zdalo sa, že smeruje k zisku demokratickej kandidatúry na prezidenta a pôjde v šľapajach svojho brata. No v roku 1968 sa skončil jeho život tragicky a tiež rukou vraha.

Havárie, drogy a samovraždy

Dopravné nehody boli najčastejšími príčinami všetkých tragédií v ich klane. Napríklad v roku 1969 na ostrove Chappaquiddick ďalší brat Kennedyovcov havaroval. V aute viezol svoju asistentku Mary Jo Kopeche. Ona nehodu neprežila, Ted našťastie áno, ale doživotne bol touto tragédiou poznačený. Syn Johna F. Kennedyho zomrel pri leteckom nešťastí, kedy sa jeho lietadlo zrútilo do Atlantického oceánu. Synovia Roberta Kennedyho boli tiež poznačení tragédiami. Starší syn Joseph P. Kennedy II. mal autohaváriu, pri ktorej ochrnul spolujazdec jeho auta, jeho druhý syn Ted Kennedy prišiel kvôli rakovine o kus nohy a ďalší syn David Kennedy zomrel v hotelovej izbe na predávkovanie heroínom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  TOP 10: Rick and Morty - Fakty, o ktorých ste netušili!

Ak ste si mysleli, že toto je všetko, tak exmanželku Roberta Kennedyho ml., Marie Richardson Kennedy našli doma obesenú, pravdepodobne za to mohli dlhodobé problémy s alkoholom. Táto kliatba sa dokonca vzťahuje aj na vnučku Roberta Kennedyho, ktorú našli v rodinnom sídle v Massachusetts mŕtvu, pravdepodobne sa predávkovala.

Rodinu postihlo toľko nešťastných náhod, preto niet divu, že mnohí veria v kliatbu, ktorá ich postihla. Čo si o tom myslíte vy? Boli prekliati? Alebo len v nesprávny čas na nesprávnom mieste?

Zdroje: wikipedia.sk, aktuality.sk, zenskyweb.sk
Zdroj titulného obrázka: desktopbackground.org

Ďalšie novinky

Populárne