štvrtok, 6 mája, 2021

Charles Manson: Krvilačný zločinec so svastikou na čele!

-

Charles Manson: Kto bol tento zločinec?

Keď sa povie meno Charles Manson, myslím, že mnohým z vás prebehne po chrbte mráz. Pýtate sa prečo? Jeho meno sa skloňuje už desaťročia hlavne kvôli jeho „zaujímavému“ životu. Patrí medzi najznámejších zločincov druhej polovice 20. storočia a myslím, že nepoviem lož, ak ho nazvem stelesnením zla. Tento človek ma na svedomí mnoho ľudí a udalostí, pri ktorých sa človeku pozastavuje rozum. Môžeme ho nazvať šialencom a zločincom, ktorý sa pokúsil vyvolať rasovú vojnu medzi obyvateľmi Spojených štátov a rovnako aj vyvraždiť symboly konzumnej spoločnosti. Na sklonku života ozvláštnil svoj vzhľad so svastikou na čele. O tom, kto Charles Manson skutočne bol, sa dočítaš v nasledujúcich riadkoch.

Charles Manson
Zdroj: stramag.sk

Život problémového dieťaťa

-REKLAMA-

Nie nadarmo sa hovorí, že ak človek nedostane v detstve lásku a pevné zázemie, nemôžeme od neho vo väčšine prípadov čakať nič dobré. Charles Manson potvrdzuje túto hypotézu. Narodil sa 12. novembra 1934 v Cincinnati v štáte Ohio šestnásťročnej prostitútke Kathleen Maddoxovej (Madoox je Charlesovo oficiálne priezvisko). Ona bola okrem iného aj alkoholička a hovorí sa, že svojho syna predala za fľašku alkoholu bezdetnej servírke, no nakoniec ho jeho strýko o niekoľko dní získal naspäť. V roku 1939 bola so svojím bratom odsúdená za lúpežné prepadnutie (vylúpenie autoservisu v Západnej Virgínii) na 5 rokov väzenia.  Charles bol teda v starostlivosti jeho strýka a tety, u ktorých zostal, dokedy sa nevrátila jeho matka z väzenia, a jej návrat opísal ako najkrajšiu spomienku svojho detstva.

Manson
Zdroj: aenetworks.tv

Nedostatok lásky a život v rôznych nápravných zariadeniach mali na svedomí to, že sa dal zlanáriť na zlé chodníčky. Už ako 13-ročný spáchal svoj prvý trestný čin, ktorým boli rovno ozbrojené lúpežné prepadnutia a odvtedy sa to s ním už tiahlo. V tých časoch už mal na svojom konte rôzne ďalšie krádeže áut, podvody, falšovania kreditných kariet, kupliarstvo a dokonca aj homosexuálne násilie, vďaka čomu už bol v policajných kruhoch registrovaný ako jedinec, na ktorého si treba dávať pozor.

Väzenský život priniesol Mansonovi „ovocie“

-REKLAMA-

Nie je asi žiadnou novinkou, že vďaka takémuto životnému štýlu nemohol dlho zostať na slobode. V roku 1960 bol odsúdený na 10 rokov väzenia za obrovské množstvo krádeží a podvodov. Počas tohto pobytu sa naučil hrať na gitare. Manson zbožňoval kapelu The Beatles a vtedy prehlásil, že sa stane slávnejším ako celá britská hudobná formácia. Čo sa mu aj podarilo, len škoda, že nie radšej na tej hudobnej scéne. Venoval sa tiež aj štúdiu scientológie, mágie a podprahovému vnímaniu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Sú Peaky Blinders iba fiktívny príbeh, alebo sa zakladá na faktoch?

Po siedmich rokoch bol predčasne prepustený na slobodu. Zaujímavosťou je, že požiadal o povolenie zostať ďalej vo väzbe, pretože tam strávil polovicu svojho života a tvrdil, že sa väznica stala jeho domovom. Hneď po prepustení na slobodu začal žobrať na ulici za zvuku jeho gitary a pridal sa do hnutia hippies, ktoré propagovalo lásku, mier, drogy aj sexuálnu promiskuitu. A aby som nezabudla, oženil sa s Mary Brunnerovou, ku ktorej sa následne nasťahoval a splodil s ňou syna. Ďalšia zaujímavosť je to, že napriek tomu, že ho udomácnila, nevedela, že si tam bude vodiť aj ďalšie ženy. Nakoniec vraj s nimi zdieľalo spoločnú domácnosť až 18 cudzích žien.

Zdroj: hudba.zoznam.sk

Manson Family

Postupne sa vypracoval na vedúceho „guru“ v svoje náboženskej skupine a verejne prezentoval svoje názory, úvahy, ktoré sa naučil vo väzení. Dal jej meno MANSON FAMILY a členkami boli väčšinou ženy, ktoré dokázal ovládať vďaka svojej osobnosti a aj vďaka vplyvu drog. Ich životným štýlom bolo žobranie, požívanie omamných látok ako LSD a neviazaný sex.

Family
Zdroj: youmustrememberthispodcast.com

Ďalším faktom je, že člen skupiny The Beach Boys, Dennis Wilson jedného večera spoznal dve členky práve z Manson Family, ktoré stopovali pri diaľnici. Rozhodol sa, že ich prichýli, no to ešte nevedel, že na druhý deň sa k nemu nasťahujú všetci členovia na čele s jeho veličenstvom Charlesom. Dohodli sa s Dennisom, že im poskytne útočisko na pár mesiacov, aby mohol ďalej rozvíjať svojho hudobnú tvorbu, no keďže medzi nimi vznikalo napätie, musel sebe aj ostatným členom hľadať nové zázemie.

Spočiatku sa Manson nevydal až takou zlou cestou. Rozhodol sa natočiť gramofónovú platňu a ňou dobiť aj samotných Beatles. Ale keďže mu nikto nechcel jeho veľdielo vydať, vydal sa so svojou Rodinou autobusom na turné po USA. Svoje nové miesto na život si našiel na filmovom ranči Georga Spahna. Kde opäť využil svoju pozíciu vodcu a jeho dievčatá museli poskytovať erotické služby starému vlastníkovi, aby tam mohli žiť zdarma. Práve toto miesto ste mohli vidieť v Tarantinovom filme Once Upon a Time in Hollywood.

Z hippies vrahovia a rasová vojna

Postupom času sa začala prejavovať Charlesova stránka, tá akú ju všetci poznáme. Prvá vražda, ktorá otriasla svetom, sa uskutočnila 25. júla 1969. Pokúšali sa vykradnúť byt hudobníka Geryho Hinmana, ktorý bol dobrý kamarát Charlesa. Svojpomocne mu mačetou odsekol ucho a po niekoľkých hodinách dal príkaz aj na jeho usmrtenie. Najhoršie na tom celom je, že vrahovia, ktorí ho ešte dobodali, celý čas sedeli pri ňom v jeho byte, až pokým nezomrel na následky vykrvácania.

Poor Manson
Zdroj: latimes.com

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Kolonizácia Marsu? Ekonomické zákutia, ktoré by musela spĺňať!

Vražda Sharon Tate a Lenona LaBiancyho

V roku 1969 však prišlo aj k druhej celosvetovo riešenej vražde. Rodina dostala príkaz, aby zašla do domu, kde predtým býval Melcher a aby čo najbrutálnejšie pozabíjali všetkých, ktorí budú vnútri. V dome sa vtedy nachádzala manželka režiséra Romana Polanského Sharon Tate, ktorá bola v ôsmom mesiaci tehotenstva. Bývalý milenec Jay Sebring, Polanského priateľ Wojciech Frykowski a Frykovského milenka Abigail Folger. Všetci boli na mieste mŕtvi po niekoľkých desiatkach bodných a strelných rán. Samotnej Sharon dokonca vyrvali jej nenarodené dieťa a napísali na dvere jeho krvou slovo „PIG“. Následne na to Charles vnukol ideu svojej rodinke, že musia začať tzv. rasovú vojnu, aby mohli naďalej vraždiť a mohli tieto zverstvá zhodiť na miestnych černochov.

Sharon tate
Zdroj: svetevity.sk

Na ďalší deň dostala Rodina ďalší príkaz k vraždeniu. Išlo o takmer identický scenár, ako v prípade predošlej vraždy, no tentokrát si vyžiadala život Lena LaBiancyho a jeho manželky. On dostal 12 bodných rán bajonetom a následne mu vyryli nápis „WAR“ do brucha. Telo jeho manželky Rosemary LaBiancy bolo zasiahnuté 41 bodnými ranami a za stenách boli ich krvou nápisy ako „RISE“, „Death To Pigs“ a „Helter Skelter“. Všetci účastníci vrážd boli zadržaní a odsúdení na trest smrti, ktorý im bol neskôr zmenený na doživotie. Charles začal vo väznici vyznávať nacistickú a rasistickú ideológiu a na čelo si nechal vytetovať svastiku. Manson tak zomrel vo väznici v Bakersfield vo veku 83 rokov v roku 2017 prirodzenou smrťou. No jeho meno bude navždy v ľuďoch evokovať strach, hrôzu a zlo.

Pigs
Zdroj: abc7.com

Kto je teda Charles Manson? Takto sa vyjadril sám o sebe.

Zdroje: refresher.cz, hashtag.zoznam.sk, wikipedia.sk
Zdroj ilustračného obrázku: wallpaperaccess.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img