Tesná prehra Slovákov s Nemeckom! V taktickom boji gól nestačil!

-

Tesná prehra Slovákov

V druhom vystúpení na Majstrovstvách sveta vo Fínsku sme nestačili na nemecký národný tím a prehrali 1:2. Tesná prehra Slovákov s Nemeckom znamená, že po dvoch úvodných predstaveniach na šampionáte máme 3 body. Zrejme väčšine hokejových fanúšikov sa tento bodový stav máli.

Taktikou zviazaný hokej

Boj o stredné pásmo. Zrejme tak by sa dal opísať priebeh celého zápasu. Už pred úvodným vhadzovaním sa dalo očakávať, že s húževnatým súperom to bude fyzicky aj psychicky náročný duel. Táto polemika sa potvrdila do poslednej bodky. Hneď úvodné minúty stretnutia ukázali, v akom duchu sa bude dnešný večer niesť.

Tesná prehra s Nemeckom
Zdroj: iihf.com

Kvantum osobných súbojov, strkaníc pramálo šancí. Taký typický stret Slovenska s Nemeckom na vrcholnom hokejovom podujatí. Gólový potenciál ako prví „odomkli“ Nemci, keď sa v úvode druhej tretiny presadil Matthias Plachta. Do dvojgólového trháku dostal Nemecko úspešnou dorážkou Leo Pfoederl.

Našu hluchú prvú polovicu druhej tretiny „ozvučil“ gólom Kristián Pospíšil, ktorý korigoval na 1:2. Slovenský rozlet však okamžite ukončili rozhodcovia. Najskôr bol vylúčený Daniel Gachulinec, 36 sekúnd na to kontroverzne aj Michal Ivan. Presilovku Nemcov 5 na 3 sme pomerne pokojne prežili a mohli svoje sily sústrediť na útok.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Kam na jarný výlet na Slovensku? Pozrite sa s nami na pár tipov!

Hľadanie Gáboríka či Bondru

V tretej tretine nám Nemci nedovolili takmer nič a stav 1:2 si skúsene postrážili. Ani zo skoro minútovej presilovky o dvoch hráčov sme nevyťažili vyrovnávajúci gól. Súper mal nahraté a stačilo mu len zodpovedne a disciplinovane brániť. Obraz hry vyzeral veľmi repetetívne. Zakázané uvoľnenie striedal ofsajd či vyhodenie puku mimo hracej plochy.

Našim hokejistom síce nemožno uprieť snahu a túžbu, no kvalita v koncovke nás v tomto zápase tlačila ako o tri čísla menšie mokasíny. Žiaľ, nemáme v tíme hráča, ktorý je typickým „sniperom“ a dokáže v týchto krízových situáciách strhnúť mužstvo dôležitým gólom. Ďalšieho Gáboríka alebo Bondru budeme musieť ešte nájsť alebo najlepšie v niekom prebudiť túto neodkrytú abilitu.

Slovenská reprezentácia najbližšie nastúpi proti favorizovanej Kanade. Zápas sa odohrá v pondelok 16.5. o 15:20, odvysiela ho stanica RTVS Šport. V prípade, že sa vám článok páčil, môžete si prečítať súhrn druhého hracieho dňa.

Zdroj/foto: iihf.com