Nitra vo finále Extraligy! Bitku Slovana a Košíc rozlúskne siedmy zápas!

-

Novinky

Nitra vo finále

Nitrania sa po náročnej sérii so Zvolenom prebojovali do finále hokejovej Tipos Extraligy. Na svojho vyzývateľa si však budú musieť ešte počkať, pretože súboj medzi Slovanom a Košicami rozhodne posledný siedmy semifinálový zápas. Nitra vo finále zabojuje o druhý titul v najvyššej súťaži, naposledy a jediný raz sa tešila v roku 2016.

Corgoni prvým finalistom

Nitriansky hokej znova zažíva ošiaľ. Klub spod kopca Zobor sa po 3 rokoch opäť dostal do finále najvyššej slovenskej hokejovej ligy, keď v pondelok zdolal HKM Zvolen v pomere 2:1, celkovo v sérii 4:2 na zápasy. Víťazný gól si na konto pripísal jeden z ťahúňov Nitry Filip Krivošík, pre ktorého to bol v trinástom zápase play-off deviaty kanadský bod (5+4). Mladý káder doplnený skúsenými harcovníkmi ako Branislav Mezei či Ivan Švarný dokázal vyzrieť na veľmi skúsený zvolenský tím, ktorého kostra získala v predošlej edícii Tipos Extraligy majstrovský titul.

Filip Krivošík sa raduje z gólu
Zdroj: Facebook/HK Nitra

Corgoni sa tak môžu pokojne pripravovať na finálovú sériu, ktorá začína prvými zápasmi v piatok 22. a sobotu 23.4.2022. Dnes večer sa Nitrania dozvedia meno svojho súpera a tak zároveň aj zistia, či budú finálovú sériu začínať na domácom ľade s Košicami alebo v Bratislave so Slovanom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Liverpool sa stáva majstrom Premier League: Titul získal po 30 rokoch!

Slovan prvý mečbal nevyužil

V sérii medzi bratislavským Slovanom a Košicami platí klasické hokejové play-off pravidlo: Môj dom, môj hrad! Vo všetkých doterajších zápasoch, konkrétne v šiestich, sa zakaždým radoval z víťazstva domáci tím. Košičania vo svojom poslednom domácom zápase tejto série prekonali náznak klinickej smrti.

Allan McPherson pri puku
Zdroj: Facebook/HC Košice

Ešte v polovici druhej tretiny prehrávali 0:2 a určitá skupina divákov už videla Slovan vo finále. K otočke však zavelil Patrik Rogoň, ktorý na dvakrát dorazil strelu Denisa Parshina za Clinta Windsora a znížil na 1:2. Domáci v tretej tretine najskôr vyrovnali gólom Mareka Slováka a minútu a pol pred koncom dokonal obrat Allan McPherson, ktorý pridal aj štvrtý gól do prázdnej brány.

Dnešný zápas o všetko medzi večnými rivalmi Slovanom a Košicami určí druhého finalistu, ktorý natrafí na dobre namazaný stroj s menom HK Nitra. Stretnutie si môžete pozrieť na stanici RTVS Šport o 18:30. Ak sa vám článok páčil, môžete si prečítať aj príspevok o Jurajovi Slafkovskom tu.

Zdroj: hockeyslovakia.sk

Zdroj: Facebook HK Nitra