Stredoškolská ešportová liga: Nová sezóna plná cien je tu! O čo sa bojuje?

-

Novinky

Obľúbená stredoškolská ešportová liga sa opäť vracia, je tu nová sezóna!

Projekt Slovenská a Česká stredoškolská ešportová liga pokračuje svojou, už v poradí, 4. sezónou a prináša so sebou rekordný prizepool a nový herný titul. Študenti stredných škôl môžu zabojovať o hodnotné ceny v hrách CS:GO powered by FEI STU, League of Legends, Brawl Stars, Apex Legends a po novom aj Valorant. Žiaci slovenských a českých stredných škôl dostanú tak jedinečnú možnosť ukázať svoje herné schopnosti už túto jar. Registrácie do jednotlivých turnajov momentálne prebiehajú na oficiálnej stránke organizátora yzone.sk, začiatok ligy je naplánovaný 07. marca 2022.

Stredoškolská ešportová liga
Zdroj: Yvents

Do turnajov sa môžete registrovať do 06.03.2022 kliknutím na jednotlivé odkazy:

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nový ešportový turnaj spojí univerzity krajín V4 už tento víkend v CS:GO!

Zapojiť sa môže každý stredoškolák, je to ľahké

Už ako aj z názvu projektu vyplýva, do projektu sa môžu zapojiť študenti všetkých stredných škôl na Slovensku a v Čechách, stačí sa preukázať ISIC preukazom alebo aktuálnym potvrdením o návšteve školy. Žiaci reprezentujú svoju strednú školu v pohodlí svojho domova počas svojho voľného času, všetky zápasy prebiehajú online. V predchádzajúcej sezóne bolo do projektu zapojených viac ako 160 stredných škôl zo Slovenska a 40 škôl z Českej republiky.

Záštitu nad projektom prevzalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Hlavnými partnermi projektu sú Legion by Lenovo, Trust Gaming, STU FEI a Diablo Chairs.

Stredoškolská ešportová liga
Zdroj: Yvents

Hlavným cieľom herného turnaja SČSEL je podporiť u študentov rozvoj komunikatívnych a kognitívnych schopností, ktoré podľa najnovších vedeckých štúdií výborne rozvíjajú práve počítačové hry.  Niektoré zo súťažných hier nabádajú študentov k sústavnému štúdiu podkladových materiálov k danej hre, resp. k jej novej verzii. Podklady k hrám sa väčšinou vyskytujú iba v anglickom jazyku a tak okrem budovania vzťahu k čítaniu a samoštúdiu sa tieto hry podieľajú aj na rozvoji anglického jazyka, ktorého znalosť je v súčasnosti samozrejmosťou. Herný turnaj tak zábavným a hravým spôsobom u študentov rozvíja aj zručnosti, ktoré im značne zjednodušia situáciu na trhu práce, ale aj v bežnom živote.

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.yzone.sk, na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Tak nová sezóna je už takmer tu. Čo podľa vás prinesie Stredoškolská ešportová liga tentokrát? 

Zdroj: TS Yvents
Zdroj titulného obrázka: Yvents

Ďalšie novinky

Populárne