streda, 5 augusta, 2020

V Česku vyrastie unikátny štadión s atletickou dráhou na streche!

-

Štadión s atletickou dráhou na streche

V českej Jihlave sa plánujú veľké veci. O pár rokov tam bude postavený multifunkčný štadión s atletickou dráhou na streche, ktorý bude okrem hokejovému tímu HK Dukla Jihlava slúžiť aj iným športovým podujatiam.

štadión s atletickou dráhou
Zdroj: youtube.com

Výnimočný projekt

Štadión bude niesť názov CZ LOKO Aréna a slávnostné otvorenie je naplánované na rok 2023. Výstavba, ktorá sa začne po zbúraní starej arény koncom roka 2021, mesto výjde na približne 30 miliónov eur. S kapacitou 5600 miest bude stáť na mieste terajšieho štadióna v centre mesta.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Zlaté časy pre Newcastle United? Klub zo St.James Parku mení majiteľa

Celý komplex má byť domovom dvoch hokejových športovísk, telocvične a taktiež reštaurácie. Na pohľad najväčšou vymoženosťou je však netradičné vyriešenie bežeckej dráhy. Umiestnená bude totižto rovno na streche štadióna, čo je unikát. Zároveň sa jedná o originálne spojenie dvoch do jedného, nakoľko je štadión ováloveho tvaru. Samotná aréna má pripomínať ježka, čo je znak tímu a fasáda byť sfarbená do červena ako symbol mesta.

štadión s atletickou dráhou
Zdroj: magazin.aktualne.cz

CZ LOKO Aréna je viac účelový projekt s cieľom slúžiť pri kultúrnych podujatiach, zábave a rôznych športoch. To znamená, že sa tam okrem hokeja môže hrať napríklad basketbal, volejbal, tenis a o pár dní hostiť koncert alebo iné kultúrne podujatie.

Čo bude medzi tým s hráčmi Jihlavy?

Stavba štadióna sa pochopiteľne dotkne najviac hokejistov domáceho klubu. A tím bude hrať domáce zápasy v 30 kilometrov vzdialenom Pelhřimove, ktorý vie ponúknuť 3-tisícový štadión a juniorský tím bude hrať na štadióne v meste Havlíčkův Brod.

Ide o ambiciózny a sympatický projekt najmä z toho pohľadu, že Jihlava je s 50 tisícmi obyvateľmi menšie mesto, ktorého hokejový A tím navyše hrá druhú najvyššiu ligu. Majitelia veria, že práve postavenie tohoto moderného stánku pomôže klub vrátiť do najvyššej súťaže, pretože HK Dukla Jihlava má ako klub bohatú históriu.
Ešte v minulom storočí sa počas pôsobenia v najvyššej súťaži stala 12-krát majstrom, no potom prišiel pád a prepad do nižšej ligy, kde hrá Dukla doteraz.

Zdroj: hokej.cz, hkdukla.cz

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Nádherná Malá Fatra – Tie najkrajšie a taktiež najľahšie túry! Kam zájsť?

Malá Fatra – Najkrajšie a najľahšie túry V jednom z najkrajších a najobľúbenejších národných parkov Slovenska si všetci prídu na svoje. Lákajú vás náročnejšie výstupy...

Aktuálne

Hudobné novinky z domácej scény #4 Máme tu nový challenge?

Hudobné novinky z domácej scény #4 Zdravím všetkých čitateľov a vítam vás pri dnešnom článku - Hudobné novinky z domácej scény #4! Dnes si opäť...

Berserk od Kentaró Miura – Legendární manga konečne i u nás!

Berserk od Kentaró Miura - Kultovní manga v češtině! Nakladatelství Crew i přes trable s koronou a posunutí všech vydání nových komiksů dokázala přece jenom...
- Advertisement -