sobota, 16 októbra, 2021

Španielska La Liga štartuje dnes! Program otvorí mestské derby

-

-REKLAMA-

Španielska La Liga

Pandémia Covid-19 spôsobila prerušenie futbalovej súťaže aj v Španielsku. Fanúšikovia futbalu na Pyrenejskom polostrove sa už dnes dočkajú plánovaného reštartu. Do konca ligovej sezóny zostáva odohrať 12 zápasov. Program je skutočne nabitý a za predpokladu, že nič sezónu opäť nepreruší, by sa posledné zápasy mali odohrať v polke júla. Pozrime sa spoločne, čo nám počas najbližšieho víkendu Španielska La Liga ponúkne.

španielska La Liga
zdroj:skysport.com

Boj o víťazstvo otvorený

-REKLAMA-

Čelo tabuľky pred neplánovaným prerušením súťaže okupovala Barcelona. Klub z metropoly Katalánska má 2-bodový náskok pred najväčším rivalom z Madridu. Real si druhú pozíciu pohodlne drží s 9-bodovým náskokom na Sevillu. Oba zápasy medzi Barcelonou a Realom boli v tejto sezóne odohraté, a tak o víťazovi rozhodne sebemenšie zaváhanie.

Opačný problém na druhom brehu tabuľky trápi Espanyol Barcelonu. Druhý najznámejší barcelonský klub musí bojovať o zotrvanie v najvyššej súťaži. Spolu s Espanyolom vykonávajú záchranárske práce Legánes a Mallorca aj s našim Martinom Valjentom. Nad zónou zostupu figuruje Celta Vigo, v ktorej takmer tri roky pôsobil Stanislav Lobotka.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Športový rok 2020 - Úprimný pohľad sklamaného fanúšika

Európske poháre pod nadvládou Španielov

-REKLAMA-

Vďaka skvelým výsledkom španielskych mužstiev počas posledných ročníkov Ligy majstrov a Európskej ligy majú Španieli možnosť až 7 pozícií v európskych pohároch. Okrem spomínanej Barcelony, Realu Madrid a Seville bojuje o Ligu majstrov aj Real Sociedad. Miesta zaručujúce postup do Európskej ligy patria Getafe a Atléticu Madrid. V prípade nezmenenej podoby tabuľky by o druhú najprestížnejšiu klubovú súťaž súčasnosti bojovala v predkolách Valencia.

Mestské derby na úvod

Otvárací zápas 28. kola obstarajú kluby zo Seville už dnes o 22:00 nášho času. FC Sevilla a Betis Sevilla, tak proti sebe odohrajú 131. zápas na štadióne Ramóna Sáncheza Pizjuána. Za zmienku stojí aj súboj Barcelony proti Mallorce, ktorý sa odohrá v sobotu taktiež o 22:00. Najväčšie hviezdy “Blau Granas” by mal na stopérskom poste brániť Martin Valjent.

španielska La Liga
zdroj:sevillafc.es

V nedeľu odohrá, po trojmesačnej prestávke svoj prvý zápas aj druhý najväčší ašpirant na titul Real Madrid. Real musel dejisko zápasov presunúť kvôli rekonštrukčným prácam z Estadio Santiago Bernabeu na tréningový štadión s kapacitou 6000 ľudí. Prvým súperom “Los Galácticos” bude Eibar.

Bezpečnosť na prvom mieste

Všetky zápasy španielskej najvyššej súťaže sa odohrajú bez divákov. Hráči tímov musia takisto absolvovať testy na koronavírus, ktoré nemôžu byť viac ako 48-hodín staré. Na štadión sa budú osobitne prepravovať autami alebo vo viacerých klubových autobusoch. Futbalové štadióny budú rozdelené na tri zóny. Červená slúžiaca pre vonkajšie parkovanie a bezpečnostnú kontrolu pri vstupe, modrá patriaca zástupcom médií a priestorom VIP a zelená ako hlavná zóna pre hráčov. Všetky zóny majú obmedzený počet možných ľudí.

coronavirus
zdroj:forbes.com

Ktorému klubu španielskej La Ligy fandíte vy? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť najlepšie platených športovcov tohto roka.

zdroj: TASR

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img