Slovenská Tipos extraliga odštartovala: Favoritom úvod nevyšiel!

-

Slovenská Tipos extraliga odštartovala

Úvod novej sezóny slovenskej hokejovej ligy sprevádzalo množstvo problémov. Prípady koronavírusu v mužstvách Nových Zámkov a maďarského zástupcu z Miškovca odložili 2 úvodné zápasy. Neskôr sa pozitívni hráči našli aj v tíme „oceliarov“ z Košíc. Obrovskou ťažobou bol aj štrajk rozhodcov pred začiatkom sezóny a nové nariadenia, ktoré sprísnili počet divákov na slovenských štadiónoch. Slovenská Tipos extraliga odštartovala pôvodným plánom 2. októbra. Úvodné zápasy priniesli množstvo prekvapení.

Pohronské derby úspešnejšie pre Zvolen

Derby medzi Zvolenom a Banskou Bystricou majú vždy špeciálny náboj. „Baranom“ sa podarilo trikrát po sebe ovládnuť slovenskú ligu a po odobratí titulu z minulej sezóny si brúsia zuby na pohár aj tento rok. Ich súper spod Pustého hradu dominoval v Extralige naposledy v roku 2013.

Zdroj: sport-aktuality.sk

Aj napriek nezvyčajne prázdnym tribunám, mal zápas svoje čaro. Prvá tretina priniesla skôr oťukávanie ako oku lahodiaci hokej a bezgólová remíza potvrdila miernejší úvod. Pravá šou sa rozbehla až od druhého dejstva. Prvý gól stretnutia strelila nová akvizícia Zvolena, Radovan Bondra. O niekoľko minúť však zverenci Petra Oremusa pykali za nedisciplinovanosť a skóre zápasu vyrovnal v presilovej hre Mistele. Záverečná 5-minútovka priniesla ešte 2 góly a po dvoch tretinách viedol Zvolen 3:1.

Posledný presný zásah zaznamenal Zuzin v úvode tretej tretiny a upravil stav stretnutia na konečných 4:1 pre hokejistov spod Pustého hradu. Výrazné doplnenie kádra tak Zvolenu pomohlo a sezónu odštartovali veľkolepým víťazstvom.

Gólová prestrelka v Detve

Detva a Liptovský Mikuláš obsadili v minulom nedokončenom ročníku posledné miesta tabuľky. Úvodný zápas týchto dvoch tímov v novej sezóne však priniesol ofenzívny hokej. Prvá tretina sa niesla v duchu efektivity. Skóre zápasu otvorili „liptáci“, no po góle sa karta obrátila a v priebehu troch minút bol stav stretnutia preklopený na stranu Detvy. Druhým gólom vyrovnal Osko, ale záver vyšiel lepšie Detve a prvú tretinu ovládli v pomere 4:2.

Gólostroj sa v nasledujúcich dvoch tretinách zasekol. Na konci druhej tretiny zvýšil na 5:2 Kanaďan Cox a posledné slovo mali hostia v záverečnej tretine. Konečnú podobu výsledku upravil na 5:3 v presilovej hre Toma.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Red Bull 400 prichádza aj v roku 2022 - Registrácia je spustená!

Poprad sklamal na domácej pôde

Hokejisti Popradu bojovali v minulej sezóne o popredné umiestnenia, zatiaľ čo sa „corgoni“ z Nitry trápili v strede tabuľky. Nitrania však na popradskom ľade otvorili skóre už v 5. minúte zápasu. Popradu sa na prelome prvej tretiny podarilo vyrovnať a na začiatku druhej tretiny dokonca Marek Zagrapan otočil stav stretnutia. Nitra nepoľavila a Dauda o 4 minúty neskôr vyrovnal v početnej výhode.

Poprad

Na posledný gól sa čakalo až do záveru tretej tretiny. Poslednú bodku zápasu a rozhodujúci gól dal Tomáš Hrnka, ktorý Nitru posilnil pred sezónou z Banskej Bystrice. Výsledok 2:3 priniesol 3 body hráčom Nitry.

Michalovce vyškolili v efektivite Slovan

Slovan Bratislava sa v minulej sezóne vrátil do našej ligy po pôsobení v KHL. Hneď na úvod šliapal na päty prvej Banskej Bystrici, no nedokončená sezóna zastavila ich ťaženie. Michalovce zažili priemernú sezónu, no v tabuľke porazených obsadili 7. miesto, čo im zaručoval postup do play-off.

Slovan BA
Zdroj: sport-sme.sk

Prvá tretina tohto zápasu nepriniesla nič svetoborného. Po prestávke Michalovce hrajúce v bielych dresoch otvorili dvomi gólmi Bartanusov gólový účet. O pár sekúnd znížil na 2:1 Studenič, no to bolo zo strany „belasých“ všetko. Michalovce v priebehu zápasu pridali ešte 2 góly a favorita z Bratislavy dokázali poraziť v pomere 4:1.

Komu sa podarí ovládnuť Tipos Extraligu? Dokážu „barani“ z Banskej Bystrice zvíťaziť štyrikrát za sebou?

Zdroj: hockeyslovakia.sk