utorok, 29 septembra, 2020

TIP NA KOMIKS: Halucinogénny Silver Surfer Black od Donnyho Catesa!

-

Silver Surfer Black Donnyho Catesa

Ak poznáte prácu súčasnej najväčšej hviezdy Marvel Comics – Donnyho Catesa, tak určite viete, že si podmanil fanúšikov tohoto komiksového giganta svojou redefiníciou viacerých titulov. Jeho prelom v Marveli bol Cosmic Ghost Rider. Už len samotná totožnosť titulnej postavy vás zaujme. Frank Castle – Punisher sa stane ďalším Ghost Riderom, potom ide za Galactom a ten z neho urobí svojho Heralda (jedným z jeho Heraldov bol práve Silver Surfer), takže mu dá časť svojej Cosmic power, a tak sa stane „Kozmickým Ghost Riderom“. Minulý rok sme sa od Donnyho Catesa dočkali pôvodného Heralda – Norrin Radd alias Silver Surfer a pridal k nemu slovíčko Black, ktoré je kľúčové!

Silver Surfer - Black 09
Zdroj: Comixology.com

Veľmi sa mi páči, že v prípade komiksu Silver Surfer Black od Donnyho Catesa, neredefinuje Donny postavy, tak ako má vo zvyku. Skôr redefinuje náš pohľad na ne. To sa asi najviac týka Galacta, ale určite sú tak iné entity. Ale to už by som spoileroval a to pri tak kvalitnom titule ako je tento nechcem. Ale ak poznáte vesmírnu časť marvelovských komiksov, tak určite tušíte. Je skvelé, že v tomto komikse nie je problém, ak nemáte znalosti v postavách a histórii vydavateľstva, ale ak máte, iba to zlepší váš zážitok z čítania.

-REKLAMA-

Zdroj: Comixology.com

Ľadový chlad vesmíru

Veľkú úlohu ako aj titul „naznačuje“ je práve psyché titulného Silver Surfera a jeho vnímanie samého seba v porovnaní s obrovským kozmom. Surfer tu vlastne trpí posttraumatickým stresom z toho, že prakticky každú planétu, ktorú navštívi a bol na nej život, tak ju zabije. Je doslova poslom smrti v kozmickom význame, kedy je balancia dôležitejšia než samotná emocionálna dichotómia (triedenie do dvoch skupín) „dobra a zla“.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Najkrajšia filmová hudba v roku 2019! Čo ste v kinách prepočuli?

Silver Surfer - Black 08
Zdroj: Comixology.com

Do toho pravdepodobne ešte aj premietajú nejaké vlastné skúsenosti Donnyho s užívaním psychotropných látok, pretože jeho popisovanie absolútnej nevedomosti vlastnej existencie a následného nájdenia vlastného vedomia uprostred ľadového chladu vesmíru je intenzívne! Silver Surfer Black je esenciálna pocitovka. A to sa dostávam k vizuálnej stránke až teraz.

Silver Surfer - Black 06
Zdroj: Comixology.com

Tradd Moore, ktorý má vyštudovanú rovnakú školu ako Donny, si absolútne sadol so scenárom. Jeho vizuálny štýl k tomuto komiksu maximálne sedí. V mimike a niekedy aj vo figúre pripomína jeho kresba Tima Sala. Ale keď príde na ohýbanie časopriestoru a iné vizuálne hračky, ktoré si Donny a Tradd pre Silver Surfera vymýšľajú, je to psychotropný zážitok. Ešte som asi nečítal tak natripovane kreslený komiks, ktorý by zároveň vo všetkých bodoch držal tak dokonale jeden štýl. A k tomu skvelá práca farieb koloristu Davea Stewarta. Toto si jednoducho musíte prečítať!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Popkulturní novinky: Další Joker ve filmu, Flash a další!

Silver Surfer - Black 07
Zdroj: Comixology.com

Dúfam, že som vás poriadne na Silver Surfera nalákal a idete si ho hneď prečítať. Či už digitálne (nájdete ho comixology.com), alebo vo fyzickej podobe.

P.S. Prepáčte za toľko obrázkov oproti textu, ale musím vás na toto nalákať!

-REKLAMA-
Avatar
Martin Sugarhttp://plotpoint.sk
Postoj pútnik a zvestuj Lakedaimoncom, že my tu mŕtvi ležíme, ako zákony kázali nám.
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Twitch: Dosud největší český donate? Agraelus dostal sto tisíc korun!

Kdo je Agraelus? Agraelus je český streamer a Let's Player, který se zaměřuje na herní a zábavný obsah pro širokou paletu obecenstva. Jedná se o...

Aktuálne

Bude Tom Cruise nový Iron Man? Toto plánuje Marvel do budúcna!

Tom Cruise nový Iron Man? Šialenejšie novinky snáď ani nemohli prísť. Ale ešte predtým, než začnete písať negatívne komentáre, si určite prečítajte aspoň zopár týchto...

Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 22

KAPITOLA XXII Ráno sa nekonalo žiadne romantické prebudenie v Aaronovom objatí. A malo to jeden jediný dôvod. Druhá strana postele bola prázdna. Aaron tu nebol....
- Advertisement -