Semifinále Ligy majstrov: Tesné výsledky reklamou na odvetné zápasy!

-

Semifinále Ligy majstrov

Liga majstrov sa prehupla do svojej semifinálovej fázy. Štyri najlepšie tímy, bojujúce o „ušatú trofej“ pre víťaza najprestížnejšej európskej futbalovej súťaže, si zmerali sily v dvoch semifinálových súbojoch. Oba zápasy priniesli vyrovnané merania síl a v odvete sú pre všetky tímy dvere do finále v Instanbule naďalej otvorené. Semifinále Ligy majstrov pokračuje už budúci týždeň v Manchestri a Londýne.

V Madride sa gólovo presadili oba kluby

Zápas na tréningovom štadióne v Madride medzi domácim Realom a Chelsea Londýn sprevádzal počas celého prvého polčasu hustý dážď. Zrážky znepríjemňovali pohyb lopty na ihrisku a nútili hráčov k precíznej kontrole lopty na kopačkách. Už v 10. minúte spálil obrovskú šancu Timo Werner. Strelu z hranice päťmetrového územia zlikvidoval brankár Courtois. Čo sa nepodarilo Wernerovi, napravil o štyri minúty Pulišič a presným zásahom poslal hosťujúcu Chelsea do vedenia.

Zdroj: managingmadrid.com

V polovici druhého polčasu kontra zo strany Benzemu. Efektný pokus sa od hornej žŕdky odrazil do Mendyho bránky. 33-ročný francúzsky útočník si pripísal už šiesty gól v tejto sezóne Ligy majstrov. Do šatní odchádzali tímy za vyrovnaného stavu 1:1. Druhé dejstvo sa nieslo v duchu defenzívneho futbalu, najmä zo strany Chelsea. Po výmene hráčov sa hra „The Blues“ opäť rozhýbala, ale vytúžený gól to neprinieslo. Rovnako pochodili aj hráči Realu, a tak po záverečnom hvizde holandského rozhodcu Makkelieho svietil na ukazovateli skóre stav 1:1. Výhodnejšiu pozíciu si do odvety na Stamford Bridge odvážajú hostia z Londýna.

Otočka v druhom polčase v Parku Princov

Manchester City zlomil proti Dortmundu štvrťfinálovú kliatbu a prvýkrát v histórii klubu sa prebojoval do semifinále. Paríž mieri za zopakovaním finálového výsledku z minulého roka. Vyrovnaný súboj otvoril gólom v 15. minúte po rohovom kope Di Máriu kapitán PSG Marquinhos. Ihneď po góle sa Parížania stiahli do pozornej defenzívy a „Citizens“ nedávali priestor k rozvíjaniu útočnej aktivity. Rovnako však bol na druhej strane vypojený z hry Mbappe.

Zdroj: asumtech.com

V druhom polčase bola skalopevná defenzíva Paríža prelomená. Kevin De Bruyne strielanou prihrávkou prekvapil brankára Navasa a vyrovnal stav stretnutia. V 71. minúte sa pri priamom kope opäť k lopte postavil De Bruyne spolu s Mahrezom. Druhý menovaný prepálil múr hráčov pred brankárom Navasom a zvýšil na 1:2 pre Manchester City. Do konca stretnutia sa stav nemenil a po štyroch nadstavených minútach ukončil rozhodca Brych zápas. PSG dohrávalo stretnutie v desiatich po nešetrnom „šlapáku“ Gueyeho na Gundogana.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Petra Vlhová obhájila striebro na MS! Víťazkou kombinácie Shiffrinová!

Aby mohol Paríž pomýšlať na postup do finále, bude musieť na Etihad Stadium skórovať minimálne dvakrát. Úvodný výkop zápasu je naplánovaný na budúci utorok o 21:00. O deň neskôr sa v odvete stretne v Londýne Chelsea proti Realu Madrid.

Sledovali ste semifinále Ligy majstrov? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si prečítať o ceste Interu Miláno za titulom v Serii A.

Zdroj: uefa.com
Zdroj titulného obrázka: asumtech.com