Recenzia: Night Teeth – Triler alebo krvavá romantika?

-

Novinky

Recenzia: Night Teeth – obstojí film medzi upírskymi klasikami?

Filmov s upírskou tematikou je na trhu mnoho. Od prvého úpirskeho filmu Nosferatu sa tento žáner rozvinul v mnohých ohľadoch a každý režisér sa rozhodol poňať ho po svojom. Nie vždy však úspešne, čo dokazuje protiklad trblietajúcich sa upírov z nemenovaného tínedžerského filmu, ktorí by boli len chabým súperom kniežaťa Draculu. Tento príklad však odkazuje najmä na to, že upíri sa v kinematografii primárne delia na dve kategórie.

Objekty romantických túžob mladých žien a desivé monštrá, ktoré vám nedajú spávať – nič medzi tým. Preto niet divu, že fanúšikovia Netflixu po oznámení tejto novinky netrpezlivo čakali, ktorým smerom sa režiséri novinky rozhodnú vydať. Ako tento film obstál v porovnaní s týmito klasikami vám prezradí naša recenzia na Night Teeth!

Recenzia Night Teeth
Zdroj: ilcineocchio.it

Čo je Night Teeth zač?

Night Teeth, vo voľnom preklade Nočné zuby, je dielom režiséra Adama Randalla (Level up, iBoy), ktorý zatiaľ nepatrí medzi veľké mená vo svojom obore, no má na svojom konte hneď niekoľko trilerov a hororov.

Netflix túto novinku predstavil 20. októbra a odvtedy sa drží v top 10 najsledovanejších filmov na Slovensku. Film je na stránke zaradený do kategórie trilerov a zároveň medzi filmy pre násťročných, čím sa na prvý pohľad veľmi rýchlo zaraďuje v mysliach divákov k Twillight ságe či Upírskej akadémii. Je to však naozaj tak?

„Zabudli ste sa báť. Zatiaľ čo ste o nás robili knihy a filmy a väčšinu detailov v nich ste mali nesprávne, my sme sa stali bohatšími a mocnejšími ako si vôbec dokážete predstaviť.“

Zhrnutie deja

Mladý šofér vyzdvihne dve tajomné ženy, ktoré ma za úlohu celý večer voziť z párty na párty. Potom sa však ukáže, čo sú zač – pôjdu mu totiž po krku. 

Netflix opäť ukázal, že krátky opis diela mu nerobí žiaden problém. Krátke zhrnutie podľa mňa vystihuje hlavnú podstatu deja a nielen to – nenápadne (alebo možno až príliš nápadne) poukazuje na to, kým tieto ženy v skutočnosti sú. Ako lepšie predstaviť upírov než pripomenúť fakt, že najlepšie sa vám prisajú práve na krk?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Světlo a stíny - Jak se povedla druhá série tohoto seriálu?

Benny, mladý šofér, sa jedného večera rozhodne zastúpiť svojho brata v práci a namiesto neho vyzdvihuje dve mladé, na prvý pohľad bohaté, ženy. Hneď na začiatku sa ukazuje, že dievčatá nie sú len tak obyčajné. Benny ale pripisuje ich arogantné a nespútané správanie rozmaznanosti. Po tom, čo sa s každou novou destináciou jeho podozrenie, že niečo nie je v poriadku, stupňuje, rozhodne sa zistiť, čo sú jeho zákazníčky v skutočnosti zač.

Zisťuje však omnoho viac a jeho pohľad na Los Angeles sa rýchlo mení. A ako sa hovorí, ak sa raz zapletieš do problému (a to ani nehovorím o tom nadprirodzenom), ťažko sa z neho dostaneš. Benny to zisťuje na vlastnej koži a stojí nielen pred rozhodnutím medzi jeho hodnotami, ale aj v boji medzi smrteľnými a nesmrteľnými.

Recenzia Night Teeth
Zdroj: eu.fsunews.com

Dve stránky filmu

Romantika a upíri – klasika, ktorá nič nepokazí. Jedine tak pohľad na samotné krvilačné beštie, ktoré sa náhle zdajú oveľa menej desivé a oveľa viac trápne. Avšak nie v Night Teeth.

Romantický príbeh, ktorý sa odohráva na pozadí akčného trileru, na dej vrhá nové svetlo. A hoci je sexuálne, ale i emocionálne, napätie medzi hlavnými postavami citeľné už od začiatku, nikdy neprekračuje hranice nepredvídateľného a tak divák až do konca netuší, aký podiel bude mať tento romantický úlet na vyvrcholení filmu.

Pomalý rozjazd

Na dobré sa oplatí čakať. Neviem však či Night Teeth je práve ten prípad. Film začína zľahka. Úprimne povedané, ak by ste preskočili prvých 10 minút, nič by vám neuniklo, keďže sa informácie zo začiatku veľmi rýchlo zopakujú v samotnom deji.

Počiatočné predstavenie upírov spojené s animáciou, ktorá sa premieta na aute je najprepracovanejšou scénou filmu. Toto auto, ktoré je ústredným prvkom filmu, je vlastne  kreatívnym trailerom na film, čo si však uvedomíte až na jeho konci.

Zlom, ale nastáva v momente, kedy sa scéna obráti na hlavného hrdinu Bennyho. Vidíme jeho školu, rodinu, koníčky, a hoci je to skvelá ukážka života bežného človeka, po prvotných paranormálnych scénach je tak trocha sklamaním.

Pohodová atmosféra filmu sa na obrazovke drží celú prvú polhodinu, takže divák, ktorý sa teší na poriadnu akciu si na ňu bude musieť celkom dlho počkať. A hoci mal tento pomalý rozjazd filmu pravdepodobne evokovať nepríjemnú atmosféru, kedy divák s napätím očakáva, čo sa stane ďalej, vo mne skôr vyvolával chuť film vypnúť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Filmoví režiséři budoucnosti #3: Nálož režisérů potřetí!
Recenzia Night Teeth
Zdroj: libya-press.com

Herecké obsadenie

Už od zverejnenia traileru film naladil svojich budúcich divákov na pozeranie práve svojím hereckým obsadením.

Hlavné postavy filmu hrá trojica Jorge Lendeborg Jr., Lucy Fry a Debby Ryan. Herci, ktorí sú fanúšikom tínedžerských filmov viac ako známi. Jorge Lendeborg Jr. si získal divákov vo filmoch ako Bumblebee (2018), Ja, Simon (2018) či Spider-Man: Homecoming (2017). Herečky Lucy Fry (Mako Mermaids) a Debby Ryan (Jessie) zas mladším divákom neunikli vďaka ich vystupovaniu v seriáloch detskej stanice Disney Channel. Lucy Fry má navyše skúsenosť s hraním upírky, keďže stvárnila postavu Lissy Dragomir vo filme Upírska akadémia (2014).

Ani obsadenie vedľajších postáv nesklamalo a veríme, že si Megan Fox (Transformers) a Sydney Sweeney (Euphoria) ako upírky užijete rovnako ako my.

Konečné hodnotenie Night Teeth

Herecké obsadenie podľa mňa zaručuje polovicu úspechu a zaujímavý koncept s mestom upírov tú druhú. Filmu však stále niečo chýba. Niektoré scény by sa dali jednoducho preskočiť a šťastný koniec s romantickým vyvrcholením by ho ľahko mohli zaradiť ku klišé. Navyše tým, že ide o žáner trileru a nie hororu, filmu chýbajú typické upírske scény plné krvi. Bojové scény sú tiež príliš jednoduché a nevyužívajú potenciál nadprirodzenej moci. Ak však hľadáte niečo, čo si pozrieť so svojím partnerom tak, aby ste boli obaja spokojní, Night Teeth je to pravé orechové.

Film hodnotím 6/10

Naša recenzia filmu Night Teeth je vonku. Dôležitý však ostáva váš názor, s ktorým sa s nami môžete podeliť v komentároch. 

Na záver si môžete pozrieť trailer, ktorý (snáď) neprezradí viac ako my.

Zdroje: imdb.com
Zdroj ilustračného obrázka: wallpapersden.com

Ďalšie novinky

Populárne