sobota, 10 apríla, 2021

Oktagon 21: Kto sa stal novým šampiónom ľahkej váhy? Výsledky

-

Oktagon 21 Výsledky

Práve dnes sa odohráva očakávaný domáci turnaj Oktagon 21, ktorého výsledky budeme sledovať priebežne a prinesieme vám ich priamo po skončení turnaja! Naposledy sme sa takto pozreli na najznámejší MMA svetový turnaj UFC, kde sme mohli vidieť porážku legendárneho Conora McGregora, ale aj ďalšie víťazstvo nášho domáceho miláčika Macha Muradova.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Oktagon 21: Váženie už zajtra a naživo! Ohlásia nový Underground?

-REKLAMA-

Dnes sa však zameriame na tuzemskú scénu a pozrieme sa na výsledky turnaja Oktagon 21, v ktorom uvidíme zápas o titul. Ten sa bude odohrávať medzi borcami z ľahkej váhy, Ronim Paradeiserom a Ivanom Buchingerom. Obaja sú veľmi kvalitní zápasníci so skúsenosťami, čiže sa môžeme tešiť na poriadnu bitku, ktorá sa môže pretiahnuť až na 5 kôl.

Ďalšími očakávanými zápasmi sú určite Gábor Borároš vs Matúš Juraček a taktiež zápas medzi zahraničnými bojovníkmi Leandro Silva vs Alex Lohoré. Gáborov zápas bude určite ostro sledovaný najmä kvôli faktu, že je obľúbencom domácich fanúšikov a aj kvôli nedávnym nepodareným zápasom s nešťastnými zraneniami.

Oktagon UNDG: Last man standing
Zdroj: youtube.com

Lucia Szabová vs Rizlen Zouak

-REKLAMA-

Prvý zápas hlavnej karty štartuje z ostra. Obidve zápasníčky si idú od začiatku po krku. Sú podobne agresívne a vidíme hneď zo začiatku atraktívny fight. Zouak predviedla úder z otočky a poslala Szabovú na zem, kde jej rozdala veľa rán. Na Lucii Szabovej je vidieť dopad úderov a aj vďaka tomu končí opäť na zemi, avšak darí sa jej to pretaviť do armbaru. Zouak sa bráni a spôsobuje pritom súperke silné zranenie nosa, ktoré veľmi krváca. Zápasníčky sa vracajú do stand upu. Rozhodca následne kontroluje bojovníčky. Pokračuje sa. Szabová útočí a triafa hlavu. Predvádza aj naďalej pekný box. Lucia je extrémne odolná, čo nám dokazuje každou ďalšou sekundou. Súperky sú v clinchi. Dostavajú sa z neho a opäť sa naháňajú po klietke. Lucia dáva koleno, zápas sa presúva do clincha. A v ňom aj prvé kolo končí.

Lucia okamžite útočí, avšak súboj sa presúva do clinchu, následne do stand upu, v ktorom Zouak neváha a dáva ďalší úder z otočky. Následne sa zápasníčky dostávajú na zem, kde Szabová dominuje nad Zouak. Následne predvádza neuveriteľný armbar a Rizlen Zouak sa vzdáva!

Akože ten úder si nepamätám, ale potom si pamätám všetko…

Lucia Szabová

Víťaz: Lucia Szabová, Kolo: 2., Čas: 1:25, Ukončenie: SUB

Oktagon 21 výsledky
Zdroj: sport.pravda.sk

Gábor Boráros vs Matúš Juráček

Jeden z najočakávanejších zápasov večera začína Gáborovím low kickom. Opäť low kick z jeho strany, ale tentoraz aj inkasoval úder. Pokus o takedown od Gábora, z ktorého  sa dostávajú do clinchu na pletive. Matúš otáča a získava lepšiu pozíciu. Následne dáva pekne cez nohu Gábora na zem. Juráček ma full mount. Po dlhšom čase otáča Gábor a má full mount pre zmenu on. Aktívne boxuje do Juráčka. Zápasníci prešli do stand upu a Matúš hneď provokuje. Gábor si chytá koleno. Žeby sa ozvalo staré zranenie? Obaja skúšajú opatrné údery. Kolo končí relatívne v kľude, v stand upe a viac menej nerozhodne.

Ďalšie kolo začína opäť opatrným stand upom. Celá prvá minúta ide v rovnakom duchu ako záver prvého kola. Juráček má asi menšie problémy s nohou. Gábor dal následne zlý low kick a zlomil si prsty no nohe. Zápasníci sú v clinchi, následne v stand upe a vraciame sa do štandardných nôt tohto zápasu. Avšak zrazu dáva Matúš Gábora na zem a získava opäť full mount. Gábor sa bráni avšak inkasuje aj údery. Na čo sa začne dvíhať ohromnou silou zo zeme a presúva zápas opäť do clinchu. Dostávajú sa z clincha a tradične si vymieňajú opatrné údery. Koniec druhého kola.

Juráček otvára tretie kolo zadnou. Gábor pre zmenu míňa. Dostávajú sa do clinchu a Juráček ide opäť na zem a je opäť vo full mounte, pričom má výbornú kontrolu nad Gáborom a postupne si pripočítava body. Vzápätí sa dostáva Gáborovi za chrbát a dostáva ho do zlej situácie. Gábor sa pretáča, ale Juráček s ním má opäť full mount, z ktorého prechádza za chrbát a my iba počúvame od Attilu: gyere Gábor, gyere! Juráček krásne kontroluje celé  tretie kolo na zemi a ide si po víťazstvo. Gábor otáča pred koncom a ide na súpera, ale ten sa bráni a Gábor už naňho nestačí.

Víťaz: Matúš Juraček, Kolo: 3., Čas: 5:00, Ukončenie: DEC

OKT21 juracek boraros
Zdroj: sportnet.sme.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  French Open s prekvapivou finalistkou! Ako dopadli slovenskí tenisti?

Miroslav Štrbak vs Karol Ryšavý

Pokračujeme atraktívnym slovenským súbojom, ktorý začína opatrnejším postojom. Následne Štrbák prenáša Ryšavého na pletivo, a ten sa snaží situáciu otočiť. Zápasníci idú ostro hneď z úvodu a vidíme dobré pohyby na oboch stranách. Nasleduje séria úderov a kopov v postoji. Obaja zápasníci sú veľmi aktívny. Štrbák zachytil nohu Ryšavému a dostáva ho na zem. Tam ho stráži, ale Ryšavý sa bráni a dostáva sa nad súpera. Ryšavý kričí, že mu Štrbák ťahá rukavicu, na čo mu dáva lakeť do zátylku a pokračuje sa v zápase. Vidíme atraktívne súboje na zemi a aj pokus o armbar.  Prvé kolo končí veľmi rýchlo vďaka vysokej aktivite oboch zápasníkov.

Opäť vidíme aktívny štart druhého kola. Štrbák dáva takedown, ale súper ho drží pod krkom. On si to však kontroluje a dostáva sa z toho. Štrbák si stráži výhodnú pozíciu nad Ryšavým. Následne rozbieha ground and pound a pozorne počúva trénera Ilju. Ryšavý prestáva vládať a súper je čoraz aktívnejší. Ilja mu kričí: bi, bi, bi. Ryšavý sa však vytrvalo bráni. Celé kolo sa nám zatiaľ odohráva prevažne na zemi, kde dominuje Štrbák. Ten dáva neustále tvrdé údery, či na telo alebo na hlavu. Takto krásne si postrážil celé kolo.

Miroslav Štrbák je aktívnejší hneď od úvodu a ide na plný plyn. Ryšavý inkasuje tvrdé rany. Je na ňom vidieť veľké vyčerpanie. Štrbák skúša takedown, neúspešne a Ryšavý kop z otočky, ale tiež neúspešne. Štrbák ide dravo a posúva veľa výmien. Vidíme poriadnu prestrelku. Štrbák dáva takedown a tentoraz úspešne. Ryšavý sa však postavil a presúva zápas na pletivo. Následný postoj a opäť rýchly takedown od Štrbáka. Iljove: bi, bi, bi, bi. Štrbák dominuje na zemi a kontroluje zápas. Skúša rear naked choke, ale cez bradu, na čo skúša ďalší hlboký, ale to aj tak nestačí a končí zápas.

Víťaz: Miroslav Štrbák, Kolo: 3., Čas: 5:00, Ukončenie: DEC

OKT 21 štrbák
Zdroj: oktagonmma.cz

Prekvapenie od organizátorov!

Ondrej Novotný nám oznamuje určité prekvapenie, na čo sa nám púšťa dokrútka, ktorá nám oznamuje titulový zápas medzi Ďatelinkom a Vémolom! Pričom máme oboch bojovníkov priamo v štúdiu Oktagonu, kde dostávame exkluzívny rozhovor. Karlos si je istý svojou výhrou a spochybňuje Ďatelinkov tím a jeho skúsenosti.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Brutálne rytierske súboje v plnej zbroji: Stredoveká MMA v TV?

Lucia Pudilová vs Marta Waliczek

Druhý a posledný ženský zápas hlavnej karty začína tlakom Lucie, ktorá natlačila poľskú súperku na pletivo. Ďalej boxujú, ale Waliczek sa bráni a je rovnako aktívna. Bojovníčky sa nachádzajú v clinchi uprostred oktagonu. Lucia okamžite útočí a pritláča poľku na pletivo.  Tentoraz sa Waliczek snaží o takedown, ale Lucia sa ubránila a ďalej útočí. A to tvrdo boxersky, pričom pritláča opäť súperku na pletivo. Lucia sa po chvíli nechala otočiť, ale zároveň sa aj bránila. Zápasníčky sa točia v clinchi. Dostávame sa po dlhšej dobe do postoja. Poľská zápasníčka predvádza perfektné kopy ale Lucia sa bráni a veľmi efektívne. Čo ju ešte viac nakopáva a neprestáva útočiť a necháva zápas aktívny, na čo odpovedá Waliczek dlhšou kombináciou. Zápasníčky sa ešte oťukávajú a postupne končí prvé kolo.

Druhé kolo je opäť veľmi aktívne, už od začiatku. Lucia pokračuje v tlaku, ale poľka je aj  naďalej aktívna  a nedá sa. Waliczek má Luciu v thajskom clinchi, ale ubránila sa. Tvrdá výmena úderov na oboch stranách. Lucia nachytala poľku tvrdým úderom, ale tá je v poriadku. Česká zápasníčka pridáva ešte tvrdé údery. Waliczek dáva ďalší kop z otočky a s ním sa dostáva s Luciou na pletivo. Obe dali spinning backfist naraz! Následne idú tvrdo po sebe.  Waliczek padla na zem, ale súperka ju nechala vstať.  Stále vidíme tvrdé prestrelky, až do konca kola.

Pudilová po tvrdej rane, do ktorej vložila veľa sily, prepadá na zem. Následne Waliczek dáva kop, ktorým nevieme či triafa Luciu. Zápasníčky sú v clinchi na pletive. Lucia stále ukazuje veľkú kontrolu. Zápas sa držal dlho na pletive a rozhodca ho prerušuje. Poľka dáva veľa high kickov za sebou a jeden Luciu triafa. Tá však ide ďalej a v postoji si vymieňajú údery. Waliczek nevychádza kop z otočky a padá na zem, lenže Lucia opäť nejde za ňou na zem. Radšej ďalej tlačí v postoji. Ku koncu kola sa vrhá Lucia na pletivo aj s poľkou a končí kolo.

Víťaz: Lucie Pudilová, Kolo: 3., Čas: 5:00, Ukončenie: DEC

Oktagon 21 výsledky
Zdroj: sportyzive.cz

Zatiaľ môžeme sledovať dlhé zápasy a zaujímavé výsledky turnaju Oktagon 21.

Leandro Silva vs Alex Lohoré

Zápas, ktorý sprevádzalo kontroverzné váženie začína veľmi vtipnými nástupovkami. Štart v ringu je už samozrejme iný a otvára ho Lohoré kostrbatým low kickom. Lohoré útočí a na druhu stranu Apollo vyčkáva. Lohoré však vyťahuje dobrú zadnú a dostáva sa s Apollom do clinchu. Apollo sa snaží súpera dostať na zem, ale ten sa skvelo bráni. Zápas je aktuálne na pletive v clinchi. Apollovi sa po čase darí dostať Lohorého na zem, ktorý sa ale na zemi opäť dobre bráni, ako proti Karlosovi. Apollo je trpezlivý a drží si dobrú pozíciu. Lohoré Apolla stále oťukáva zospodu, na čo dvíha zápas do postoja a útočí na súpera. Medzi útočením stíha aj rozprávať na Apolla a jemne ho provokovať. Zápasníci si vymieňajú údery ku koncu kola, ktoré postupne končí.

Lohoré pokračuje v tempe z konca prvého kola.  Apollo odpovedá kopom z otočky. Začína byť celkovo aktívnejší. Alex samozrejme odpovedá. Vidíme atraktívnu prestrelku, ktorá končí dobrým úderom Apolla, po ktorom Lohoré padá na zem. Apollo okamžite ide nad Francúza, ako v predchádzajúcom kole a drží dominantnú pozíciu. Vidíme zaujímavú výmenu taktík na zemi a aj chvíľkovú chaotickú melu. Apollo drží hru na istotu a o veľa sa nesnaží. Rozhodca musí zápasníkov upozorňovať, aby bojovali. Následne ich oddeľuje a dáva do postoja. Kolo končí v stand upe, neaktívne.

Tretie kolo začína opäť opatrnými výmenami. Celé dve minúty sa pozeráme takmer na to isté. Apollo začal po Lohorého chybe naháňať svojho súpera a uštedril mu silnú ranu. Zápas sa však vracia následne do toho čo predtým. Celé kolo sa pozeráme na zopár nudných výmen. Alex zvyšuje tempo počas posledných desiatich sekúnd, ale nestačí to na výraznejšie ohrozenie. Bojovníci si ešte na konci zápasu vysvetľujú nezrovnalosti a my sa dozvedáme následne o víťazovi, ktorým je Leandro “Apollo” Silva.

Víťaz: Leandro Silva, Kolo: 3., Čas: 5:00, Ukončenie: DEC

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Oktagon 22: Na ktoré zápasy najbližšieho turnaja sa tešíme najviac?

OKT 21 Apollo
Zdroj: sport.aktuality.sk

Ronald Paradeiser vs Ivan Buchinger

Najočakávanejší zápas večera, v ktorom ide o titul ľahkej váhy, a v ktorom uvidíme opäť slovenský súboj sa práve začína. Obaja bojovníci sú aktívny od začiatku zápasu. Buchinger dáva Ronyho takmer hneď na zem, pričom sa okolo neho obmotáva s veľkou silou. Snaží sa ho uškrtiť, ale Rony sa zatiaľ drží. Má Buchingera síce na chrbte, ale dostáva sa z toho. Ivan je však stále za jeho chrbtom a má kontrolu nad zápasom. Ivan sa opäť snaží Ronyho uškrtiť, čo sa mu aj následne darí a po odklepaní môžeme iba konštatovať, že “Buki je späť brácho”. Oficiálnym šampiónom ľahkej váhy sa stáva Ivan “Buki” Buchinger s 24. submisiou, s dokonalým škrtením. Skúsenosti gabčíkovského rodáka sa prejavili v plnej kráse a my mu samozrejme gratulujeme k opasku.

Víťaz: Ivan Buchinger, Kolo: 1., Čas: 2:29, Ukončenie: SUB

Oktagon 21 výsledky
Zdroj: youtube.com

Toto sú výsledky turnaja Oktagon 21. Na ďalší turnaj sa môžeme tešiť už koncom budúceho mesiaca, avšak v úplne inom formáte.

Ste spokojní so zápasmi turnaja Oktagon 21 alebo ste si želali iné výsledky? A ako sa vám páči výsledok titulového zápasu?

Zdroj: Tipsport, Oktagon 

-REKLAMA-
Kevin Horňáček
Kevin Horňáčekhttp://plotpoint.sk
Hudba, lóve, móda, hous:>--
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img