Odvety osemfinále Ligy majstrov: Štvrťfinále bez Messiho a Ronalda!

-

Odvety osemfinále Ligy majstrov

Polovicu odvetných zápasov osemfinálovej fázy Ligy majstrov máme za sebou. Po 16 rokoch sa medzi najlepšou osmičkou nepredstaví ani jeden z dvojice Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Naopak, najprestížnejšiu súťaž valcuje nová nastupujúca generácia futbalistov na čele s Erlingom Haalandom a Kylianom Mbappem. Odvety osemfinále Ligy majstrov pokračujú budúci týždeň kvartetom ostatných atraktívnych zápasov.

Juventus nevyužil poskytnutú výhodu

„Stará dáma“ prehrala úvodný zápas proti Portu na Estádio do Dragão 2:1 a v odvete si Turínčania potrebovali napraviť chuť. Skóre zápasu však otvorili hostia. Po faule Demirala  v pokutovom území si loptu na biely bod postavil Oliveira a nekompromisne zakončil. Po zmene strán sa Juventusu zásluhou Chiesu podarilo vyrovnať. O niekoľko minút na to inkasoval Taremi v priebehu troch minút druhú žltú kartu, a tak „Draci“ dohrávali zvyšok stretnutia v desiatich hráčoch.

Chiesovi sa podarilo v 63. minúte otočiť stav stretnutia a zápas dospel do predĺženia. Značne unavení hráči Porta mleli z posledného, ale päť minút do konca druhého predĺženia vyrovnal prízemnou strelou z priameho kopu Oliveira. V tomto momente potrebovali domáci na postup dva góly. Iskierku nádeje vystrúhal po rohovom kope Rabiot, ale to bolo zo strany Juventusu všetko. Po prehre 3:2 (viac gólov na súperovom ihrisku) sa medzi najlepšiu osmičku prebojovalo Porto.

FC Porto
Zdroj: stadiumastro.com

Haalandov gólostroj pokračuje

Po výhre 2:3 v Seville mal Dortmund na domácej pôde obrovskú výhodu. Ústrednou postavou zápasu sa opäť stal nórsky útočník Erling Haaland, ktorý pokračuje vo skvelých výkonoch v Lige Majstrov. Haaland otvoril skóre zápasu v 35. minúte po prihrávke Reusa. To zo strany 20-ročného nórskeho zakončovateľa nebolo všetko. V druhom polčase sa presadil z penalty, ktorú kvôli zlému postaveniu brankára Bona musel kopať na dvakrát. Haaland zaznamenal už desiaty gól v prebiehajúcej sezóne Ligy majstrov a celkovo v 14 zápasoch to bol jeho 20. zásah.

Haaland
Zdroj: theguardian.com

Úradujúci víťazi Európskej ligy zo Sevilly však nepredali kožu lacno. V 69. minúte znížil na 2:1 En Nesyri. Rovnaký hráč vyrovnal stav stretnutia na konci zápasu, ale na tretí gól, ktorý by zápas posunul do predĺženia nezostal čas. Do štvrťfinále sa tak po remíze 2:2 prebojoval Dortmund.

Zázračný obrat sa v Paríži nekonal

Parížsky Saint-Germain zdolal Barcelonu na Camp Nou v úvodnom zápase 4:1 a pri momentálnej forme Barcelony sa rovnaký zázrak ako pred štyrmi rokmi nepredpokladal. Zápas od začiatku ovládli „Blau granas“ a domáci Paríž stavil na taktiku rýchlych protiútokov. Do vedenia išli po faule Lengleta Parížania. Svoj štvrtý gól pridal z dvojzápasu z penalty Mbappe. V 37. minúte to na seba zobral Lionel Messi a spoza šestnástky nedal tvrdou plávajúcou strelou Navasovi šancu.

Barcelona
Zdroj: skysports.com

Messi mohol priblížiť Barcelonu k postupu v nadstavenom čase prvého polčasu. Ale poskytnutú výhodu pokutového kopu nevyužil. V druhom polčase aktivita hostí pokračovala, ale zlyhania v záverečnej fáze zakončenia Barcelonu odsúvali od potrebných troch gólov k vynúteniu si predĺženia. Po záverečnom hvizde a skóre 1:1 sa z postupu tešil domáci Paríž. Barcelona sa vo štvrťfinále nepredstaví prvýkrát od sezóny 2006/2007 a zároveň vo štvrťfinále neuvidíme duo Messi/Ronaldo po dlhých 16 rokoch.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  PODCAST MOJA PLANÉTA S KUBJOM: Nadia Cisárová (Barcelona)

Zápas medzi Liverpoolom a Lipskom sa kvôli pandemickým opatreniam v Nemecku opäť konal v Budapešti. Po bezgólovom prvom polčase sa ako prvý radoval z gólu Salah v 70. minúte. O niekoľko minút zopakoval jeho úspech Mané a zvýšil na konečných 2:0. Po výhre 2:0 spred dvoch týždňov a celkovom skóre 4:0 sa z postupu tešil úradujúci majster anglickej Premier League.

Odvetné zápasy Ligy majstrov pokračujú budúci utorok súbojom Manchesteru City proti Monchengladbachu a meraním síl medzi Realom Madrid a Atalantou. Následne sa v stredu na Stamford Bridge predstaví Atlético Madrid proti domácej Chelsea Londýn a druhý zápas odohrá aj Bayern Míchov s rímskym Laziom.

Sledovali ste osemfinále Ligy majstrov? Podarí sa tímu okolo Erlinga Haalanda prebojovať až do finále?

Zdroj: uefa.com