utorok, 17 mája, 2022

Nominácia Slovenska na ZOH 2022: Títo hokejisti zabojujú v Pekingu!

-

-REKLAMA-

Nominácia Slovenska na ZOH 2022

Zimné olympijské hry v Pekingu sa nezadržateľne blížia. Generálny manažér Miroslav Šatan spolu s hlavným trénerom Craigom Ramsaym oznámili menoslov slovenského hokejového mužstva pod piatimi kruhmi. Nominácia Slovenska na ZOH 2022 ponúka mix skúsených hráčov z Európy, výber slovenskej ligy aj mladíkov so šancou na vysoké umiestnenie v tohtoročnom drafte NHL.

Istota v bráne a mladíci v obrane

Medzi troma žrďami budú oporou slovenského mužstva Patrik Rybár, ktorý po pôsobení vo Fínsku zamieril do Dinama Minsk, Branislav Konrád a Matej Tomek. Štart druhého menovaného bol otázny, pretože sa Konrád dlhšie zotavoval zo zranenia, po zásahu korčuľou do krku.

Patrik Rybár
Zdroj: sport.aktuality.sk
-REKLAMA-

O defenzívnu prácu sa postarajú Marek Ďaloga, Martin Marinčin či Peter Čerešňák, ktorý v prebiehajúcej sezóne nazbieral v drese Plzne 34 bodov a počas minulého víkendu rozhodol o výhre svojho tímu v predĺžení. V Pekingu sa predstavia aj Mário Grman, Michal Čajkovský a Martin Gernát. Nomináciu obrancov doplní dvojica mladíkov Šimon Nemec a Samuel Kňažko, ktorí žiarili aj na zrušenom juniorskom šampionáte.

Útočná sila bez Lantošiho či Lišku

Medzi útočníkmi sa objavilo až štvorica mien zo slovenskej Tipos extraligy. Samuel Takáč zo Slovana Bratislava, Adrián Holešinský z Nitry, Pavol Regenda z Michaloviec a Peter Zuzin zo Zvolena. O gólové potešenia by sa mal postarať najmä dvojzáprah Peter Cehlárik, Marek Hrivík, ktorí svoje kvality ukázali aj na majstrovstvách v Rige.

Slováci deklasovali Švajčiarsko
Zdroj: hockeyslovakia.sk

Miesto v tíme si vybojovali aj Libor Hudáček, Marko Daňo a Michal Krištof. K zaujímavým menám patrí jednoznačne Tomáš Jurčo so skúsenosťami z NHL či Kristián Pospíšil, ktorý je známy svojou výbušnou povahou. Českú ligu zastupujú Milošovia, Roman a Kelemen. Svoj debut na olympijských hrách zažije aj 17-ročný Juraj Slafkovský. Do útočných radov sa po zvážení nezmestili mená ako Robo Lantoši, Adam Liška či Pavol Skalický.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Druhý deň na EURO 2020 - Christian Eriksen skolaboval počas zápasu!
Na obrázku môže byť text, v ktorom sa píše „NOMINÁCIA SR „A" Zimné olympijské hry Pekingu 2022 BRANKÁRI Patrik RYBÁR 男 Branislav KONRÁD Matej TomeK OBRANCOVIA Marek DALOGA Peter ČEREŠŃÁK Martin GERNÁT Martin MARINČIN Mário GRMAN Šimon NEMEC Michal ČAJKOVSKY Samuel KÃAŽKO Miloš KELEMEN ÚTOČNÍCI Libor HUDÁČEK Marko DAÑO Tomáš JURČO Kristián POSP͊IL Adrián HOLEŠINSKÝ Miloš ROMAN Peter CEHLÁRIK Samuel TAKÁČ Michal KRIŠTOF Juraj SLAFKOVSKÝ Marek HRIVÍK Pavol REGENDA Pete ZUZIN 土 MISIA PEKING 50DRAK“
Zdroj: Facebook/Hockey Slovakia
-REKLAMA-

Slovenskí hokejisti odštartujú prípravný kemp 29. januára, a po viacerých testoch na koronavírus sa 4. februára presunú do dejiska hier. Prvý zápas čaká na výber Craiga Ramsayho 10. februára proti Fínsku o 9:40 nášho času. O deň neskôr si zmerajú sily s výberom Švédska v rovnakom čase a pôsobenie v základnej skupine ukončia 13. februára o 5:10 proti Lotyšsku.

Ste spokojní s nomináciou slovenského hokejového tímu na ZOH 2022? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť program Slovákov v Pekingu. 

Zdroj: hockeyslovakia.sk
Zdroj/foto: iihf.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img