Je známy formát, ktorým prebehne lotéria pre NHL Draft 2020

-

Novinky

Lotéria pre NHL Draft 2020

Komisár NHL Gary Bettman oznámil formát, ktorým prebehne lotéria pre NHL Draft 2020. Vzhľadom na momentálnu situáciu a nový formát dohrania sezóny bude trochu pozmenený oproti predošlým rokom, no zachová si aj tradičné aspekty. Najväčšiu šancu na zisk prvej draftovej voľby má Detroit Red Wings.

Ako to prebehne ?

Draft je každoročná udalosť výberu okolo 200 najlepších hokejistov sveta od 18 rokov. Proces je rozdelený do 7 kôl, v ktorých si každý tím NHL na základe draftovej lotérie a umiestnenia v základnej časti vyberie niekoľko nádejí. Pre tento rok pripadajú do úvahy konkrétne hráči narodení 1. januára 2000 do 15. septembra 2002.

lotéria NHL Draft
Zdroj: nhl.com

Šance tímov na najvyššie výbery sa odvíjajú od ich tabuľkového postavenia po základnej časti – čim horší, tým väčšie percento na zisk prvej voľby. Úlohou lotérie je predovšetkým zabrániť tomu, aby sa najslabšie tímy ročníka úmyselne snažili umiestniť na poslednom mieste.

Tohtoročná lotéria sa bude týkať 15 tímov. Hlavným rozdielom oproti predošlým rokom je fakt, že v tomto momente poznáme len mená 7 klubov, ktoré s určitosťou nepostúpia do play-off. Medzi tými sa teda bude losovať o prvé 3 výbery v drafte. Zvyšok bude tvoriť 8 tímov, ktoré vypadnú v „kvalifikačnom kole“ play-off. Tento losovací proces sa odohrá v 2 fázach.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Sezóna NHL by sa mohla dohrať na 8 až 9 miestach!

Tá prvá je na programe 26. júna. Losovať sa bude medzi všetkými 15 tímami, no skupina spomínaných 7 tímov bude mať väčšie percentuálne šance. Ide o Detroit Red Wings, Ottawu Senators, San Jose Sharks (výber získala Ottawa Senators pri výmene E. Karlssona), Los Angeles Kings, Anaheim Ducks, New Jersey Devils a Buffalo Sabres. Ak prvá, druhá aj tretia draftová voľba pripadne len spomínaným tímom, druhá fáza nenastane a pokračovať sa nebude. Voľby 4 až 15 budú priradené tímom v poradí na základe ich percentuálnej úspešnosti v základnej časti.

Ak však aspoň jedno miesto pripadne tímu zo zvyšnej osmičky, nastane druhá fáza, ktorá sa má odohrať v čase medzi koncom kvalifikačného kola a začiatkom prvého kola play-off. Každý tím z osmičky vypadnutých v nej už bude mať rovnakú šancu na zisk jednej z prvých 3 volieb.

Percentuálne šance jednotlivých tímov (fáza 1)

Tímy A-H symbolizujú osmičku, ktorá vypadne v kvalifikačnom kole.

Detroit Red Wings: 18.5%
Ottawa Senators: 13.5%
Ottawa Senators*: 11.5%
Los Angeles Kings: 9.5%
Anaheim Ducks: 8.5%
New Jersey Devils: 7.5%
Buffalo Sabres: 6.5%
Tím A: 6.0%
Tím B: 5.0%
Tím C: 3.5%
Tím D: 3.0%
Tím E: 2.5%
Tím F: 2.0%
Tím G: 1.5%
Tím H: 1.0%

NHL Draft 2020 sa mal pôvodne odohrať 26.27. júna v Montrealskom Bell Centre, avšak vplyvom koronavírusu bol odložený. Nový termín by mal byť oznámený už čoskoro.

lotéria NHL Draft
Zdroj: sportsnet.com

Očakávanou jednotkou je Kanaďan Alexis Lafreniére. Hneď za ním by mal nasledovať jeho krajan Quinton Byfield a trojkou by sa po 6 rokoch mohol stať ďalší Nemec – Tim Stützle.
Najväčším slovenským želiezkom v ohni je Martin Chromiak so šancou na druhé, možno aj prvé kolo.

Tešíte sa na draft? Čo hovoríte na formát, ktorým prebehne lotéria pre NHL draft 2020?

Zdroje: thehockeywriters.com, espn.com, nhl.com

Ďalšie novinky

Populárne