Kluby Premier League chcú dohrať sezónu

-

Novinky

Kluby Premier League chcú dohrať sezónu

Anglické futbalové kluby z Premier League chcú dohrať sezónu, ktorá bola prerušená 13. marca kvôli pandémii koronavírusu. Návrat futbalu na britské trávniky bude záležať od masívneho testovania a nariadení vlády.

Dohrá sa sezóna?

Zástupcovia všetkých klubov Premier League včera zasadli na stretnutie kvôli sezóne 2019 – 2020. Počas dvojhodinovej videokonferencie sa predstavitelia 20 najvýznamnejších tímov anglického futbalu stretli s predstaviteľmi ligy, aby prediskutovali rôzne scenáre na obnovenie súťaže.

Premier League
Zdroj: sempreinter.com

Kluby vyjadrili záujem pokračovať v sezóne. Všetko bude záležať na vývoji situácie s ochorením covid-19 a samozrejme verdiktu vlády, čo zdôraznila aj samotná Premier League.

 Stretnutie poskytlo príležitosť diskutovať o možných modeloch plánovania. Naším cieľom je dokončiť sezónu 2019 – 2020, ale v tejto fáze sú všetky dátumy nezáväzné. Záleží na vývoji situácie s Covid-19.

Zamestnanci ligy spolupracovali s klubovými lekármi na vypracovaní série protokolov, ktoré by umožnili bezpečný návrat futbalu najvyššej úrovne. Toto sú pravidlá, ktoré by sa uplatňovali pri školeniach a zápasoch, aby sa zabránilo šíreniu vírusu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Péče o pleť pod respirátorem: Na co všechno nelze zapomínat?

Jedným z kľúčových aspektov protokolov by bolo testovanie. Aj keď sa predpokladá, že akékoľvek obnovenie sezóny 2019 – 2020 by sa uskutočnilo za zatvorenými dverami, bolo by potrebné testovanie všetkých zúčastnených na danej udalosti. To sa týka hráčov, trénerov, zdravotníckych pracovníkov až po funkcionárov a posádky televízneho vysielania. Predbežne sa mal stanoviť dátum pokračovania na 30. jún, no všetky dátumy sú v tomto štádiu len orientačné.
Do konca ligy ostáva odohrať 92 zápasov. Pred prerušením viedol v tabuľke po 29 kolách Liverpool s 25 bodovým náskokom pred druhým Manchestrom City. Zbytok sezóny by sa podľa určitých zdrojov mohol dohrať na štadióne Wembley, kde by sa hralo pred 90 000 prázdnymi miestami niekoľko zápasov denne.

Bieloruská Premier League sa stále hrá

Pozastavené sú aktuálne takmer všetky profesionálne ligy na čele s tými najlepšími ako Bundesliga, Serie A, Premier League či La Liga. Jedinou ligou, ktorá sa hrá aj naďalej, je Bieloruská Premier League. Prerušenie sezóny má na kluby veľký finančný dopad, na čo už reagovali viacerí hráči z rôznych klubov. Futbalisti Arsenalu FC sa najnovšie dohodli na znížení platu pre budúcu sezónu o 12,5% a hráči nemeckého Mönchengladbachu sa vzdali časti platov v prospech klubu pri boji s koronavírusom.

Myslíte si, že anglická Premier League bude pokračovať ?

zdroj: theguardian.com

Ďalšie novinky

Populárne