pondelok, 16 mája, 2022

Čo nám prinesie HBO v januári 2021? Harley, Stephen King a ďalší!

-

-REKLAMA-

HBO v januári 2021!

Nastal rok 2021 a HBO nám v januári prinesie veľa filmových a seriálových peciek! Od neo-noirových detektívok, emancipačných komiksoviek cez historické seriálové rekonštrukcie až po rodinné komédie. Poďte sa pozrieť, na čo sa môžete tešiť.

DOKTOR SPÁNOK

Doktor Spánok HBO
Zdroj: brightspotcdn.com

Už zajtra – 3. januára si môžete vychutnať (podľa mňa) najlepší horor roku 2019. Samozrejme, ide o pokračovanie legendárneho a kultového hororu z roku 1980 – Shining od Stanleyho Kubrika podľa knižnej predlohy Stephena Kinga. Doktor Spánok je taktiež adaptáciou Kingovej knihy aj pokračovaním príbehu, ktorý sa odohráva po 40 rokoch od desivých udalostí odohrávajúcich sa v hoteli Overlook. V hlavnej úlohe sa nám predstaví psychicky rozložený alkoholik Danny s tvárou Ewana McGregora. Musí sa postaviť po dievča, ktoré pociťuje schopnosť Žiarenia rovnako ako Danny a ochrániť ju pred požieračmi duší. Je to desivé, nádherne natočené a skvelo napísané postavy tomu len pridávajú. Režiséra Mikea Flannagana možno poznáte. Stojí totiž za hororovým antologickým seriálom The Haunting (of Hill House, of Bly Manor).

BIRDS OF PREY A FANTASTICKÝ PREROD HARLEY QUINN

BIRDS OF PREY Harley Quinn
Zdroj: warnermediacdn.com
-REKLAMA-

Po filme Suicide Squad (2016) dostala po svojom celovečernom filmovom debute prakticky svoju sólovku, ktorú si božská Margot Robbie ako producentka nazvala podľa komiksovej série Birds of Prey a narvala do nej príbeh o tom, ako sa aj (ne)pomätená ženská dostáva z rozchodu s (ne)príčetným chlapom – v jej prípade so samotným klaunským princom zločinu – Jokerom. Samozrejme jej pôjdde o krk, keďže po nej a vzácnom šperku ide psychopatický mafiánsky hajzlík Black Mask. Toho si maniakálne zahral (opäť) Ewan McGregor!

SIROTA BROOKLYN

Sirota Brooklyn HBO v januári 2021
Zdroj: mzstatic.com

17. januára prichádza na HBO neo-noirová detektívka v rukách Edwarda Northona! Sirota Brooklyn je totiž režisérskym počinom herca Edwarda Northona, ktorý si zobral hereckú posilu. Bruce Willis, Gugu Mbatha-Raw, Bobby Cannavale, Cherry Jones, William Dafoe a Alec Baldwin sa ukážu v tejto neotrelej detektívke, kde je hlavným hrdinom a zároveň rozprávačom príbehu súkromný detektív s Tourettovým syndrómom. Zápletka je jednoduchá – Náš detektív Lionel Essrog pátra po vrahovi svojho mentora a jediného priateľa. Postupne odhaľuje sprisahanie, ktoré aj napriek nejasným stopám a svojmu hendikepu dokáže rozpliesť. Zasadenie príbehu do Brooklynu 50. rokov bola skvelá voľba pre nadväzovanie na noirový sub-žáner.

DOKONALÁ LOŽ

DOKONALA LOŽ
Zdroj: HBO.eu

Sir Ian McKellen je Magneto z X-Men série, Gandalf z Pána prsteňov (a priemerného Hobita), ale aj majster klamu a pretvárky vo filme Dokonalá lož (2020). V tomto napínavom thrilleri sa profesionálny podvodník Roy (Ian McKellen) zapletie s majetnou vdovou Betty (Helen Mirren) a preskočí medzi nimi iskra. Je to súčasť plánu Royovho ďalšieho podvodu alebo ide o niečo iné? Žánrová jednohubka ako sa patrí so skvelým obsadením, bez ktorého by bola polovičná! Premiéra je 24. januára.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Netflix, HBO GO alebo ...? Čo pozerať, kým odznie koronavírus?

ROMULUS

ROMULUS HBO v januári 2021
Zdroj: hbogo.eu
-REKLAMA-

HBO nám prinesie historickú exkurziu do 8. storočia pred naším letopočtom, kedy legendárni bratia – Romulus a Rémus – odkojenci vlčice založili jedno z najmocnejších impérií starovekého sveta. Tento seriál bol dokonca točený v dobovej latinčine, čo mňa ako fanúšika starých jazykov veľmi zaujalo. HBO má už s Rímom skúsenosti, keďže natočilo dve série rovnomenného seriálu o vláde a úpadku Júlia Cézara. Túto novinku z produkcie HBO uvidíme v januári 2021 – konkrétne 26. januára.

Na ktorú z noviniek na HBO v januári 2021 sa tešíte najviac? Chceli by ste podobné reporty, na čo sa môžete tešiť pravidelne?

Zdroj: HBOGo.sk

-REKLAMA-
Martin Sugar
Martin Sugarhttps://plotpoint.sk
Postoj pútnik a zvestuj Lakedaimoncom, že my tu mŕtvi ležíme, ako zákony kázali nám.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img