V Inchebe odštartovala vesmírna výstava Cosmos Discovery!

Výstava ponúkne plno rôznych vesmírnych modelov či atrakcií...

-

Novinky

Obľúbená výstava Cosmos Discovery prišla do Bratislavy

Na svetovej výstave o kozmonautike Cosmos Discovery prežijete naozajstné príbehy hrdinov, ktorí prekročili hranicu atmosféry. Dotknete sa Mesiaca či riadiacej kabíny raketoplánu, vstúpite na palubu vesmírnej stanice. Čaká vás skvelá zábava, ale aj veľa nových poznatkov pre celú rodinu.

Svetová výstava Cosmos Discovery dnes bola slávnostne zahájená v Incheba Expo Bratislava a najbližšie mesiace bude denne otvárať svoje brány všetkým nadšencom kozmonautiky. Tento deň si nenechal ujsť ani 1. slovenský kozmonaut Ivan Bella, ktorý bol čestný hosť slávnostného ceremoniálu.

Čo nás čaká?

Na čo sa na výstave môžete tešiť? Každý návštevník uvidí stovky exponátov mapujúcich vývoj pilotovaných kozmických letov od historického začiatku až k súčasným plánovaným misiám. Výstava je rozdelená do 10 galérií, v ktorých návštevníci uvidia viac ako 200 originálnych artefaktov z vesmírnych misií USA a ZSSR, reálne modely rakiet a raketoplánov, prechádzajúce modely orbitálnych staníc či unikátne dobové dokumenty. Na výstave sa zároveň môžete tešiť  na “slovenskú stopu”, v ktorej nechýba ani prvá a druhá slovenská družica skCUBE, prepeličí inkubátor či osobné predmety nášho 1. slovenského kozmonauta Ivana Bellu.

Návštevníci uvidia ruský Sputnik, psa Lajku, americkú opicu Enosa, príbeh Jurija Gagarina -prvého človeka v kozme, či americkú raketu Mercury. V ďalších galériach nemôžu chýbať lunárne výpravy programu Apollo, vrátane mesačného vozidla, v ktorom americké posádky podnikali svoje prieskumné cesty na Mesiac, ale taktiež ruské mesačné vozidlo Lunochod. Rovnako pestrá je aj prehliadka kozmických skafandrov a ďalšie výstroje od najstarších až po najnovšie modely prispôsobené dlhodobému pobytu na orbitálnych staniciach. Návštevníkov určite zaujme obrovský model rakety Saturn alebo tri originálne základné moduly ruského Soyuzu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nová fotografia čiernej diery odhaľuje jej magnetické polia!
Cosmos Discovery
Zdroj: youtube.com (JVS Group)

Najväčšiu pozornosť však určite právom pútajú časti kozmických lodí a vesmírne stanice, či originálne zariadenie z riadiaceho strediska v Houstone. Do mnohých z nich budú môcť návštevníci nahliadnuť a preskúmať ich vybavenie vo vnútri.

Odborníci ocenia originálne časti motora F1 z rakety Saturn, ktorá  vyniesla Apollo na Mesiac.

Audiosprievodcu si možete stiahnuť cez QR kód priamo do vášho telefónu a počúvať tak výklad v slovenskom či anglickom jazyku. Aplikácia je prístupná malým aj veľkým návštevníkom zadarmo.

Na záver je pripravený Cosmoscamp, kde si môžete vyskúšať výcvik kozmonautov aj najmodernejšie 3D technológie.

Otváracie hodiny výstavy: PO-NE 09:00-20:00, posledný vstup o 18:00.

Viac informácií na www.cosmosbratislava.sk

Vstupenky k dispozícii priamo na výstave v pokladni výstavy alebo v predpredaji  Go out a v sieti Ticketportal.

Zdroj: TS JVS Group
Zdroj titulného obrázka: youtube.com (JVS Group)

Ďalšie novinky

Populárne