Čierny víkend vo Val di Fassa: Dominancia Gutovej-Behramiovej v zjazde!

-

Novinky

Čierny víkend vo Val di Fassa

Po medailových majstrovstvách sveta sa Petra Vlhová presunula vrámci svetového pohára do talianského lyžiarskeho strediska Val di Fassa. Náskok pred Gutovou-Behramiovou v boji Veľký krištáľový glóbus sa scvrkol na 42 bodov a bolo takmer jasné, že počas zjazdového víkendu vo Val di Fassa sa premení na stratu. Gutová-Behramiová dominovala v oboch zjazdoch a v super obrovskom slalome zaznamenala druhú pozíciu. Čierny víkend vo Val di Fassa priniesol okrem poklesu Petry Vlhovej aj hrôzostrašné pády.

Bezkonkurenčný zjazd Gutovej-Behramiovej

Pri absencii Sofie Goggiovej, ktorá sa pred majstrovstvami nepríjemne zranila, bola najväčšou favoritkou na víťazstvo v zjazdoch Gutová-Behramiová a Švajčiarka Suterová. Úvodný piatkový zjazd bol v réžií prvej spomínanej Švajčiarky. S časom 1.23.93 zvíťazila o dve stotiny pred Siebenhoferovou z Rakúska. Suterovej skvelá jazda stačila na tretiu priečku s mankom 26 stotín. Petra Vlhová príliš neriskovala a jej strata 1.12 sekundy stačila na delené deviate miesto s ďalšou Švajčiarkou a prenasledovateľkou v boji o veľký Krištáľový glóbus Gisinovou.

Gut-Behrami
Zdroj: teraz.sk

Podobný scenár napísal aj sobotný zjazd. Gutová-Behramiová opäť nenašla premožiteľku a s náskokom 32 stotín zvíťazila pred krajankou Suterovou. Tretie miesto vybojovala Nemka Kira Weidlová, ktorej sa týždeň predtým podarilo vybojovať na majstrovstvách sveta v zjazde striebro. Petra Vlhová si oproti piatku pohoršila o tri pozície a umiestnila sa na bodovanom dvanástom mieste.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Prelomový moment slovenského futbalu: Vo Fortuna lige využili VAR!

Hrôzostrašné pády prerušili Super-G

Super obrovský slalom patrí rovnako ako zjazd k zjazdovým disciplínam. Vedúca pozícia a malý krištáľový glóbus v tejto disciplíne, zostáva na konte Gutovej-Behramiovej, ktorej sa podarilo uchmatnúť druhé miesto a zvýšila náskok pred Petrou Vlhovou v celkovom poradí na 187 bodov. Víťazkou nedeľného Super-G sa stala Talianka Brignoneová, množstvo jej súperiek však vstupovalo na trať so strachom v očiach.

Osudový moment prišiel pri jazde Nórky Vickhoffovej Lieovej. Nórka svoj pokus o umiestnenie nezvládla, skončila na zemi a nepríjemnými kotrmelcami sa skĺzla až do ochrannej siete. Preteky museli byť na viac ako 30 minút prerušené a Lieovú odviezol záchranný vrtuľník so zlomeninou nohy. Rovnaká nepríjemnosť postihla aj jej súperku z Rakúska.

Zábery nie sú vhodné pre citlivé povahy!

Rosina Schneebergerová sa po páde taktiež nekontrolovateľne skĺzla po zamrznutej trati a počas toho sa zachytila o jednu z bránok. Bez zlomenej nohy sa to nezaobišlo ani v tomto prípade. Petra Vlhová preteky, našťastie, dokončila bez ujmy na nebodovanom 32. mieste.

Už tento víkend čakajú Petru Vlhovú slalomové disciplíny na domácej zjazdovke v Jasnej. Slovenská lyžiarka bude mať možnosť skresať náskok Gutovej-Behramiovej a pri dvoch víťazstvách aj šancu vrátiť sa späť na vedúcu pozíciu.

Sledovali ste počas víkendu svetový pohár? Podarí sa Petre Vlhovej v Jasnej znížiť stratu?

Zdroj: fis-ski.com