utorok, 30 novembra, 2021

Be2Can 2021 dostáva ozveny, vráti sa do virtuálnej kinosály Edisonline

-

-REKLAMA-

Be2Can ozveny prichádzajú v online formáte

Ôsmy ročník prehliadky festivalových filmov z Berlína, Benátok a Cannes uviedol tento rok v kamenných kinách 12 predpremiér. Aby sa filmy dostali ku každému, osem filmov z tohto ročníka poputuje do Virtuálnej kinosály Edisonline, ktorá ponúkne oceňované snímky z pohodlia domova. Od štvrtka 25. do utorka 29. novembra divákov čaká päť dní plných horúcich noviniek.

Be2Can ozveny
Zdroj: Be2Can – Film Europe

Tento rok patril k jedným z najúspešnejších čo sa týka filmov či zapojených kín. Ľudia sa radi vracali do kín a chceli sa vrátiť do normálneho života. Tento trend však v poslednej dobe začal brzdiť. V ankete, v ktorej sme sa divákov opýtali, či by si priali Be2Can online, sme dostali jednoznačnú odpoveď – ÁNO.

Preto sme sa rozhodli ponúknuť filmy vo Virtuálnej kinosále na Edisonline, kde film začína v presný čas, nedá sa zastaviť ani pretočiť. Neznamená to, že film ide na VOD, to by sme šli proti kinám, v ktorých sa väčšina filmov ešte stále hrá alebo sa len bude hrať. Ale aktuálna pandemická situácia časti divákov neumožňuje návštevu kín, a preto sme sa rozhodli kompenzovať zážitky z nových filmov z Berlína, Benátok a Cannes aspoň touto cestou. Kiná nenahradí obývačka, ale dnes je taká doba. Hlavne v týchto časoch treba kultúrny oheň udržiavať aj v online priestore. Vie to zahriať.“ vysvetľuje dôvody presunu do online priestoru kreatívny riaditeľ Dominik Hronec.

Každý deň divákov čakajú dva výnimočné filmy z prehliadky Be2Can 2021. Hlavný titul začne vždy o 20:00 a potom v repríze o 22:00.

Začíname už vo štvrtok

-REKLAMA-

Vo štvrtok, prvý deň Ozvien Be2Can 2021, si diváci budú môcť pozrieť víťaza Zlatej palmy z posledného Cannes – Titán. Tento body horor patril medzi najdivokejšie snímky, aké sa kedy na festivale ocitli. Ako sprievodný film ponúkne Virtuálna kinosála snímku Začiatok. debutový film režisérky Dei Kulumbergavili o útoku extrémistickej skupiny na komunitu svedkov Jehovových.

V piatok sa diváci môžu tešiť na romantický večer pri filmoch o láske a jej rôznych podobách. Projekcie Virtuálnej kinosály začnú snímkou Ľúbil som svoju ženu od maďarskej režisérky Ildikó Enyedi. Ide o jej prvý film v angličtine podľa románu Milána Füsta. V hlavných úlohách sa diváci môžu tešiť na talentovanú Léu Seydoux, Gijsa Nabera či Luisa Garrela. Ozveny Be2Can 2021 potom prinesú divácky obľúbenú nemeckú romantickú melodrámu Miluj svojho robota. Herečka Maren Eggert si zaň z posledného Berlinale odniesla cenu za najlepší herecký výkon. V príbehu o dokonalom robotickom partnerovi sa predstaví aj známy britský herec Dan Stevens.

-REKLAMA-

Nesklame ani víkend

Sobota prenesie divákov Virtuálnej kinosály s filmom Drahí súdruhovia! do Sovietskeho zväzu 60. Rokov. Diváci budú môcť sledovať Ľudmilu, oddanú funkcionárku, ktorej viera v stranu sa otrasie v základoch po krvavo potlačenom proteste. Okrem toho si diváci budú môcť pozrieť aj snímku Mainstream s americkým hercom Andrewom Garfieldom o nástrahách virtuálnej slávy.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nominace na 93. ročník Oscarů - Které filmy patří mezi ty nejlepší?

Nedeľa sa ponesie v znamení úspešných filmov z Cannes. Snímka Nitram rozpráva príbeh o mužovi, ktorý stojí za masakrom v Tasmánii, pri ktorom zomrelo 35 ľudí. Herec Caleb Landry Jones si za stvárnenie masového vraha odniesol cenu za najlepší mužský herecký výkon z tohoročných Cannes. Do virtuálnej kinosály sa vráti aj snímka Titán.

Online prehliadka bude ukončená dvomi snímkami. Prvou projekciou bude nový film poľskej režisérky Malgorzaty Szumowskej Snežiť už nikdy nebude o tajomnom masérovi z východu, ktorý si získa srdcia zámožnej poľskej komunity. Hneď potom budú mať diváci šancu znovu si pozrieť romantickú historickú drámu Ľúbil som som svoju ženu.

Diváci dostanú taktiež aj bonus

Ku každej zakúpenej vstupenke získava divák automaticky prístup do Edisonline ako darček. K jednodňovým vstupom za 4 EUR tak dostane službu Edisonline na 14 dní zdarma. Popri jednodňových vstupoch si záujemci môžu zakúpiť aj celofestivalový vstup. Na výber bude bude balíček s mesačným prístupom zdarma alebo zľavneným ročným prístupom do videotéky, ktorá momentálne ponúka viac než 1000 festivalových, európskych a československých filmov.

Be2Can ozveny
Zdroj: edisonline.sk

Do pozornosti uvádzame aj špeciálnu akciu Black Friday, ktorá bude dostupná na Edisonline. Od piatku 26. do nedele 28. 11. bude ročné predplatné Edisonline za neuveriteľne nízku cenu! Artové filmy, trezorové poklady, klasiky a revolučné filmy, ktoré zmenili filmový svet. Obchod s jednotlivými balíčkami: Edisonline

Virtuálna kinosála Edisonline simuluje návštevu kina. Film sa začína v presný čas, nedá sa zastaviť ani pretočiť. Po zakúpení balíčka nájdete Virtuálnu kinosálu v sekcii „Virtuálna kinosála + TV“. Tá sa odomkne prvý deň prehliadky, čiže 25. 11.

Program – takto vyzerajú ozveny Be2Can 2021

Štvrtok 25. 11.

 • 17:40 Začiatok
 • 20:00 Titán
 • 22:00 Titán

Piatok 26. 11.

 • 17:00 Ľúbil som svoju ženu
 • 20:00 Miluj svojho robota
 • 22:00 Miluj svojho robota

Sobota 27. 11.

 • 18:00 Mainstream
 • 20:00 Drahí súdruhovia!
 • 22:00 Drahí súdruhovia!

Nedeľa 28. 11.

 • 18:00 Titán
 • 20:00 Nitram
 • 22:00 Nitram

Pondelok 29. 11.

 • 18:00 Snežiť už nikdy nebude
 • 20:00 Ľúbil som svoju ženu

My sme mali príležitosť pozrieť si tieto jedinečné filmy naživo. Napriek tomu každému odporúčame, aby dal Be2Can 2021 šancu a vyskúšal ich ozveny na Edisonline. Tak čo, vidíme sa vo virtuálnom kine?

-REKLAMA-
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img