pondelok, 14 júna, 2021

BATMOBILE sa nám predstavuje v novej inkarnáci v celej svojej kráse!

-

-REKLAMA-
rikrek.com

Batmobile na scéne, utvorte koridor!

Natáčanie filmu THE BATMAN od Matta Reevesa (Úsvit planéty opíc, Vojna o planétu opíc) je v plnom prúde a režisér/scénarista sa s nami podelil na sociálnej sieti Twitter o prvé fotky legendárneho vozidla nášho obľúbeného hrdinu. Batmobile je tu!

Podľa zákulisných zvestí sa už dopredu vedelo, že bude nový Batmobile, pôsobiť ako športové auto. A zvesti boli pravdivé! Batman v podaní Roberta Pattinsona bude jazdiť v našlapanom vozidle, aké sme na plátne ešte nevideli. Predchádzajúce verzie Batmobilov majú nového bračeka a tentokrát to vyzerá ako by vypadol z filmovej série Rýchlo a zbesilo.

-REKLAMA-

Batmobile
Zdroj: Twitter.com

Batmobile
Zdroj: Twitter.com

Batmobile v komiksoch

Ale poďme sa pozrieť  na to, čím sa náš nový Batmobile inšpiroval. Podľa mňa je úplne zreteľná inšpirácia v Batmobile z komiksovej série zo sedemdesiatych rokov. Dnes komiksová legenda, Neal Adams, pojal Batmanovo vozidlo ako športový voz. Čím sa neskôr inšpiroval aj dnešná komiksová celebrita z ranku kresličov – Lee Bermejo. Obaja pojali Batmobile netradične “obyčajne”, ako športové auto a je podľa mňa jasné, že tu boli inšpiračné zdroje pre výsledný dizajn našeho nového Batmobilu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Filmový Batman bez Nolana #3: Batman vs Superman?
-REKLAMA-

Neal Adams Batmobile
Zdroj: DC Comic

Lee Bermejo Batmobile
Zdroj: DC Comics

Filmové verzie

A tak vo výsledku veľmi pasuje aj k aktuálnemu dizajnu filmového Batsuitu – Batmanovho brnenia, ktoré sme mohli vidieť taktiež po zverejnení Matta Reevesa na jeho účte na Twittery. Celkový dizajn pôsobí dostatočne štylizovane na to, aby sa jednalo o Batmanov arzenál na kolesách, ale pritom dostatočne civilne, aby nepôsobil smiešne, ako Batmobily vo filmoch Batman navždy a Batman & Robin od režiséra Joela Schumachera. Na filmovom plátne sme zatiaľ dostali päť Batmobilov. Secesnú víziu priniesol Tim Burton, dve šialené neónové vízie doniesol už spomínaný Joel Schumacher. Neskôr v novej inkarnácií sme dostali Tumbler – vojenskú víziu tohoto vozidla. Neskôr prišiel Zack Snyder, ktorý kombinoval prvky dvoch verejnosťou najobľúbenejších Batmobilov – Burtonovho a Nolanovho.

Batman a Robin Batmobile
Zdroj: Warner Bros.

Čo hovoríte na nový Batmobile vy? Tiež vám pripadá ako auto Dominica Toretta(Vina Diesela) z Rýchlo a zbesilo? A aký je váš najobľúbenejší Batmobile? Je to ten z filmov Tima Burtona?

-REKLAMA-
ZdrojTwitter
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Harry Potter: Budúcnosť kúzelníckého sveta odhalená! Príde film či seriál?
Martin Sugarhttps://plotpoint.sk
Postoj pútnik a zvestuj Lakedaimoncom, že my tu mŕtvi ležíme, ako zákony kázali nám.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img