Separ a Michal Kubovčík v ďalšej spolupráci!
Spomínate si na dva roky starú rapovú skladbu, ktorá sa dostala až do Európskeho parlamentu? Na rapovú skladbu, ktorá je odporúčaná a púšťa sa deťom v školách počas výučby? Na tú, ktorá už zachránila nejeden ľudský život? Áno, reč je o skladbe „KPR“. Náučná skladba KPR je dielom Michala Kubovčíka a jeho projektu „Baštrng“, na ktorej sa za pomoci rýmov „hravou formou“ ľuďom vysvetľujú pravidlá pri podávaní prvej pomoci. Tento projekt sa tešil obrovskej pozornosti hneď viacerých krajín a to aj vďaka účasti Separa, ktorý sa na projekte spolupodieľal svojím rapom.
Krátko po tejto skladbe prišla aj druhá spolupráca – „Neprebudený“. Tá opisuje dianie z rovnako pomenovaného diela od Martina Kukučína a jej cieľom je v stručnosti predstaviť dejovú linku jednej z poprednejších maturitných tém. Podobne ako tá stará známa rapová skladba k básni Mor Ho, ktorá tiež dostala v podaní Michala Kubovčíka svoje moderné prevedenie.
Pred pár dňami sme sa stali svedkami ďalšej spolupráce týchto dvoch pánov a skladba KPR dostáva svojho mladšieho súrodenca. Michal Kubovčík a Separ si pre nás tentokrát nachystali opäť niečo zo sveta záchrany životov. Projekt s názvom „Popáleniny“ vysvetľuje, ako sa zachovať pri podávaní prvej pomoci človeku, ktorý sa popálil. Celú skladbu nájdete na oficiálnom kanáli YouTube.
Poznámka autora: Prirovnanie „Prežiť august v januári“ je celkom mega!
Projekt Baštrng ukrýva oveľa viac
YouTubový kanál Baštrng je naozaj zaujímavá vec. Projekt, ktorý vedie Michal Kubovčík, vlastným spôsobom vysvetľuje rôzne témy v oblastiach povinného čítania, podávania prvej pomoci a svoje zastúpenie tu má aj dejepis. Ak náhodou patríte k študentom, ktorí sa aktuálne pripravujú na svoje maturitné testy, tak vám odporúčame kanál navštíviť. Keby aj nie, častokrát humorne opísané témy podané zábavnou formou pobavia aj dospeláka.
Celému tímu Baštrng držíme palce a verejne posielame uznanie za veci, ktoré robia. Tí nám totižto svojou prácou ukazujú, že podávanie informácií hravou a náučnou formou môže zachrániť študentovi známku a niekomu zase život.
A čo vy? Počuli ste už skladbu „Popáleniny“? Boli ste už niekedy nútený využiť vedomosti zo skladby „KPR“? Dostali ste vďaka projektom „Neprebudený“ či „Maco Mlieč“ lepšiu známku? Dajte nám vedieť!