Do kín prichádza nový ukrajinský film. Poďte si s deťmi pozrieť animák Mavka: Strážkyňa lesa!

-

Novinky

Lesná víla Mavka stojí pred ťažkou voľbou medzi láskou a povinnosťou strážkyne Srdca lesa. Zamiluje sa do obyčajného chlapca menom Lucas, ktorý ju očarí svojou hudbou. Krásny príbeh lásky nielen k tomu druhému, ale aj k prírode ak životu samotnému prináša nový ukrajinský animovaný film Mavka: Strážkyňa lesa, ktorý do našich kín prichádza už 20. júla.

Animák Mavka: Strážkyňa lesa prichádza do kín

Hlboké lesy od nepamäti ukrývajú nespočetné tajomstvá a nevyspytateľné záhady. Sú domovom podivuhodných mýtických bytostí, ktoré žijú medzi prastarými stromami a verne strážia svoje posvätné lesné kráľovstvo. A práve víla Mavka je novozvolenou strážkyňou a dušou lesa. Jej hlavným poslaním je chrániť posvätné Srdce lesa – zdroj samotného života – pred všetkým zlom a svetom ľudí. Mnohí obyvatelia lesa však pochybujú, či milá a nežná víla Mavka zvládne svoje nové poslanie.

V dedine neďaleko lesa žije Lucas, dedinský chlapec, ktorý nadovšetko miluje hudbu, najmä hru na flautu. Sníva o tom, že tejto vášni zasvätí celý svoj život. A práve jeho hudba vyvolá niečo skutočne pozoruhodné; Mavka počuje jeho očarujúcu pieseň a jej srdce sa naplní dovtedy nepoznaným citom. Láska medzi človekom a lesnou vílou však od začiatku čelí mnohým ťažkostiam Navyše sa im do cesty stavajú ďalšie a ďalšie prekážky. Do dediny prichádza bezcitná a chamtivá Kylina, ktorá tvrdí, že je dedičkou starej píly na okraji lesa, a všetkým ľuďom sľubuje, že s ich podporou využije bohatstvo krajiny a prinesie všetkým (a najmä sebe) priemyselný pokrok. To všetko však slúži len ako lesť, ktorá má zakryť jej skutočný cieľ.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Prvá česká unscripted show SPOLU & HLADNÍ už čoskoro na HBO MAX!

Túži sa zmocniť Srdca lesa, pomocou ktorého by získala večnú mladosť a krásu. Dopomôcť  jej k tomu má  víla Mavka, ktorá je momentálne veľmi zraniteľná kvôli svojej láske k Lukasovi. Podarí sa Mavke zachrániť les pred ľstivou Kylou? Dokáže hudba robiť zázraky? Podarí sa konečne spojiť magický svet lesa a svet ľudí?

7 rokov výroby

Hoci Mavka: Strážkyňa lesa prichádza sťaby vojnové dielo, nie je to celkom tak. Počas vojny bola snímka iba dokončená, ale to, že spoločnosť Film.UA pracuje na celovečernom 3D animovanom filme, oznámila ešte v septembri 2015. Film vytvorila na motívy divadelnej hry Lesná pieseň od poetky Lesye Ukrainky. Na svetlo sveta sa film dostal po 7 rokoch výroby, konkrétne 2. marca, kedy počas prvého víkendu predbehol v množstve divákov v Ukrajine dokonca aj snímku Avatar: Cesta vody. V Ukrajine bola snímka mimoriadne úspešná, za 6 víkendov si ju pozrelo až 1 011 735 divákov.

Mavka: Strážkyňa lesa
Zdroj: CinemArt SK

V zahraničí sa tejto animovanej rozprávke darí rovnako dobre. Distribučné práva získalo viac ako 80 krajín, ktoré snímku postupne uvádzajú vo svojich domácich kinách. Divákov si už získala napríklad v Španielsku, Taliansku či Holandsku, kde sa rýchlo stala jedným z najnavštevovanejších filmov v kinách.

Nový ukrajinský film pre celé rodiny Mavka: Strážkyňa lesa príde do slovenských kín v distribúcii spoločnosti CinemArt SK už 20. júla.

Zdroj: TS CinemArt SK
Zdroj titulného obrázka: CinemArt SK

Ďalšie novinky

Populárne