piatok, 27 novembra, 2020

Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 25

-

KAPITOLA XXV

Všetci najedení sme kráčali naspäť k našim lehátkam. Držala som Aarona za ruku a modlila sa, aby to ryšavé dievča sedelo veľmi ďaleko od nás.  Tiff si tiež držala Simona pri tele, pričom jej žiadne nebezpečenstvo nehrozilo.

„Ja, že som spontánny človek?“ vyprskla Tiff smiechom.

„Nie si?“ čudoval sa Brandon s úškrnom na tvári.

„Jasné, že nie,“ mávla rukou Tiffany.

„Dobre. Poviem vám jeden príbeh a vy mi poviete, či naša drahá Tiff spadá do kategórie spontánny typ človeka,“ nechal nám malú pauzu na prikývnutie a potom pokračoval.

„Bol nádherný deň zimných prázdnin. Vonku bolo celkom chladno, no nič nezvyčajné. Sedeli sme vo Freddie’s v zložení ja, Tiff, Amanda a Aaron. Popíjali sme horúcu kávu a rozprávali sa o novinkách, ktoré sa udiali počas Vianoc. V tom sa Tiff postavila od stola a oznámila nám, že chlapec, ktorý sa jej páči, sa práve nachádza v San Franciscu. Stavím sa, že neuhádnete, kto cestoval 6 hodín tam a 6 hodín späť len preto, aby ho videl? Áno, stretli sme ho tam – sám neviem, ako je to možné. Pozdravili sa a koniec. Žiadne vyznanie citov, skrátka sme sadli zasa do auta a išli domov,“ všetci sme sa začali neskutočne smiať, zatiaľ čo si Tiff zakrývala hlavu rukami.

„Aby vám bolo jasné, ten chlapec bol Simon! Takže som dostala svoj šťastný koniec!“ zasnene pozrela na svojho frajera, ktorý ju pobozkal. Boli spolu neskutočne zlatí.
Cameron s chlapcami ležali na lehátkach a o niečom sa rozprávali. To, aká som bola šťastná, že som tam nevidela aj Camillu, snáď ani nemusím hovoriť.

,,Hej, Whiteleeová!“ zakričal na mňa niekto z opačnej strany. Bol to Oliver, jeden z Aaronových spolužiakov, ktorí mali lehátka vedľa nás. Všetci sme sa prekvapene otočili jeho smerom a ako prvé sme si všimli dve prázdne fľaše vodky pri ich lehátkach.

„Áno?“

„Vy ste s Allison asi dvojičky, však?“ čo?

„Čo riešiš, Oliver?“ spýtal sa Brandon stojaci po mojej pravej strane. Oliver podišiel bližšie k nám a premeral si ma pohľadom. Pri jeho pohľade som naozaj ľutovala, že som si nezobrala Aaronov návrh k srdce a neobliekla si tie tepláky.

„Len som tak rozmýšľal, že by som ťa naozaj rád pretiahol…“ všetci sme zostali zaskočene stáť.

„Ale keďže ste dvojičky a Allison dostať do postele nie je také ťažké, dá sa povedať, že som už spal aj s tebou,“ ako rozprával, pripojil sa k nám aj Cameron a pozorne ho počúval.

„Ty si úplný hlupák!“ ako prvá sa ozvala Tiff, ktorá stála hneď za Simonom. Aaron prebodával Olivera pohľadom a ja som sa pripravovala na najhoršie.

„Ale máš lepšie kozy ak…“ to Aaron už stratil všetko sebaovládanie a vrazil Oliverovi priamo do nosa. On sa zapotácal a uchcetol sa.

„Čo chceš, ty bastard? Myslíš si, že si jediný, kto ich môže mať obe?“ zahrešil Oliver. To bola pre Aarona zelená a vrhol sa naňho ako nejaké agresívne zviera.

„Ešte raz budeš mať podobné reči, budeš sa modliť, aby si sa nikdy nenarodil!“ povedal Aaron, zatiaľ čo mu vrazil ďalšiu ranu do tváre. Ale samozrejme, Oliver sa bránil a vrazil Aaronovi priamo do oka, kde isto bude mať poriadny monokel. Oliverovi kamaráti sa ihneď rozbehli na pomoc, no nie odtiahnuť Olivera. Keď si Brandon uvedomil, čo sa deje, okamžite vykročil vpred a odsotil ďalšieho opitého spolužiaka.

Oliver už ležal na zemi a pokiaľ by Cam Aarona neodtiahol, nechcem si ani predstaviť, čo by sa mohlo stať. Oliver zostal ležať na zemi, zatiaľ čo Cam odsotil Aarona dozadu. Oliver mi bol úplne ukradnutý, jediný, kto ma zaujímal bol Aaron.

Podišla som k nemu a za ruku ho otočila k sebe. Bol neskutočne nahnevaný, videla som mu to na očiach. No rovnako som aj videla krv, ktorá stekala z jeho obočia.

„Bože…“ zašepkala som. Zhlboka si povzdychol a na sekundu zavrel oči. Netušila som, čo  by som v tejto situácii mala spraviť. Vtiahla som ho do objatia, ale nie som si istá, či to pomohlo jemu alebo mne. Pobozkal ma na čelo a taktiež obmotal ruky okolo môjho tela.

„Som v poriadku, zlato…“ zašepkal a pohladil mi chrbát. Neviem si ani len spomenúť, kedy naposledy som sa o niekoho bála tak ako o Aarona v tejto chvíli. Vedela som, že je oveľa silnejší ako Oliver, no strach bol väčší ako zdravý rozum.

Niekto sa pobil kvôli mne. Aby obránil moju osobu. To pre mňa ešte nikdy nikto nespravil a ja som nikdy nebola vďačnejšia, že som s rozhodla na tento výlet ísť.

„Si ty v poriadku?“ spýtal sa, keď som bola dlhšie ticho, iba ho objímala.

„Samozrejme, že ja som v poriadku,“ odvetila som okamžite. Veď mňa sa nikto ani nedotkol. Aaron mi zastrčil pramienok vlasov za ucho a pozrel mi do očí.

„Zlatko, nemyslel som fyzicky. Mal som na mysli tie veci, ktoré hovoril,“ povzdychol si. Očividne mal rovnaký problém ako ja, a to vysloviť tie veci. Ale obom bola jasná jedna vec. Ukradla som svojej vlastnej sestre frajera. Nechodili už spolu, ja viem. No princíp zostáva na mieste, pretože od seba neboli ani týždeň. A aj napriek tomu, že ten vzťah očividne nebol založený na skutočných citoch, ráta sa to.

Sadli sme si kúsok ďalej od ostatných, ktorí dávali dokopy Olivera. Aaron mi držal ruku a očakával, čo poviem. Sama som nevedela, ako presne vyjadriť svoje pocity, pretože sa menili veľmi rýchlo. Cítila som sa s Aaronom bezpečne a príjemne, no nechcem sa popáliť.

„Ja si uvedomujem tvoju minulosť s Allison. Vyhadzuje mi ju na oči vždy, keď ju stretnem v kúpeľni, obývačke alebo kuchyni. A taktiež si uvedomujem, že nie som Allison. Nie sme si takmer nijako podobné, jedine tak priezviskom. Ale je mi jedno, čo si títo ľudia hovoria, pretože oni nevedia, kde je pravda. A preto ich netreba počúvať,“ pomaly som mu uterákom zotrela krv, ktorá pomaly prestávala tiecť.

Aaron nepotreboval slová. Naklonil sa ku mne a pobozkal ma, akoby sa posledných 10 minút nestalo. Jemne sa obtrel perami o tie moje a následne oprel svoje čelo o moje.

„Ste v pohode?“ dobehla k nám Tiff a ihneď si nás prezerala.

„Áno, čo Brandon?“ spýtala som a začala sa po ňom obzerať.

„Tiež v pohode, išiel si len zmyť krv z rúk. Oliver a chlapci odišli, keď ich Cam vyhnal. Boli hrozne opití,“ musela som s ňou súhlasiť.

„Aspoň si nemusíme hľadať my nové lehátka,“ odvetila som.

„Idem nájsť Brandona, počkajte tu,“ povedal Aaron a dal mi letmý bozk na čelo.

„Žiadne ďalšie bitky,“ oznámila Tiff varovne a sadla si vedľa mňa na lehátko.

„To bolo drsné,“ povedala Tiff, keď sme osameli.

„To áno, naozaj som sa bála.“

„O Aarona sa báť nemusíš, keď mu na niečom naozaj záleží, vždy sa postará o to, aby to bolo v poriadku. A očividne na tebe mu naozaj záleží,“ sprisahanecky sa usmiala.

„Myslíš?“ musela som sa usmievať ako primitív, no boli to emócie, ktoré som vtedy cítila. Naozaj som dúfala, že svoje slová myslí vážne.

„Samozrejme. Neviem, či o tom vieš, ale aj napriek jeho povesti, Aaron neznáša bitky. Väčšinou to je Brandon, kto sa bije a Aaron ho od toho odhovára. Neviem, či som niekedy vôbec videla Aarona začať bitku,“ pocit viny ma zasiahol nepripravenú. Začala som si s Aaronom zo sebeckých dôvodov, pričom jemu na mne naozaj záleží. Ale už aj mne na ňom a napriek tomu, že by ma to malo desiť, bola som za to rada.

„Tiff, ja ti musím niečo povedať,“ dostala som zo seba nakoniec. Za normálnych okolností by som tento rozhovor viedla s Cass, no ona nevidela tento týždeň. Ona nebola svedkom toho, ako sa náš vzťah zmenil z ničoho na niečo.

„Hocičo,“ usmiala sa na mňa.

„Nikdy som Aarona nechcela,“ a bolo to vonku. Vyrozprávala som jej celý príbeh od začiatku a nevynechala som žiaden nepravdivý detail. „…najhoršie na tom je, že mám pocit, že to je už skutočné. A preto ma zastihli výčitky svedomia,“ doplnila som nakoniec môjho rozprávania. Čiernovláska predo mnou poctivo počúvala každé slovo a vôbec sa netvárila tak, ako by som čakala.

Svojimi pocitmi k Aaronovi som si už bola istá. Teda to som bola už asi od našej spoločnej večere, len som si nedovolila uveriť tomu.

„Ani nevieš, ako ti rozumiem. Zlatíčko, ber to tak, že každý vzťah nejako začína. Jeden začne na večery, jeden v klube a ďalší zasa takýmto nezvyčajným spôsobom. Najdôležitejšie teraz je, aby si si bola ty istá svojimi pocitmi. Bez ohľadu na Allison, Aarona a hocikoho iného,“ povedala nakoniec.

„Ja viem, ja viem…ale nemala by som mu o tom povedať?“ povzdychla som si.

„Musíš si uvedomiť, či chceš, aby vedel, že všetko, čo ste spolu doposiaľ mali, nebolo skutočné…alebo, že to síce nebolo skutočné, ale už teraz je,“ uškrnula sa Tiffany.

„Naozaj si mi pomohla, fakt,“ uškrnula som sa tiež.

„No dobre, ale naozaj. Toto je čisto tvoje rozhodnutie a nikto ti neporadí lepšie ako ty sama.“

Viem, že mala pravdu. Ale bála som sa, že to so mnou potom Aaron skončí. A nie kvôli Allison. Ale kvôli tomu, že som ešte nikdy nemala zlomené srdce. A nechcem, aby to bol práve Aaron, kto mi ho zlomí prvý…

AARON Kapitola 25: Prechádzajúcu kapitolu tejto publikácie nájdete na tomto linku.

Zelený kocúr banner
zelenykocur.sk – zľava 5% s kódom: PLOTPOINT

- Advertisement -
- Advertisement -