3. predkolo Európskej ligy: Dunajská Streda zhorela v Linzi!

-

3. predkolo Európskej ligy

Do 3. predkola Európskej ligy vstupoval posledný slovenský zástupca Dunajská Streda. Po skvelom výkone v strhujúcom zápase proti Jabloncu a víťazstve 5:3 sa naladili futbalisti zo Žitného ostrova aj na rakúskeho súpera. Lask Linz v minulej sezóne prekvapil a dotiahol to až do osemfinále 2. najprestížnejšej európskej súťaže. V ňom nestačil na favorizovaný Manchester United. V prípade postupu by sa DAC stretol so Sportingom Lisabon na pôde súpera, ale zápas mu nevyšiel po všetkých herných stránkach. 3. predkolo Európskej ligy Dunajská Streda pokazila na plnej čiare.

Rakúsky debakel s trpkou príchuťou

Favorizovaným tímom v zápase bol rakúsky Lask Linz. Futbalisti z Horného Rakúska od začiatku ukazovali nášmu zástupcovi, kto je pánom na ihrisku a v 6. minúte otvoril skóre zápasu Raguz. O 10 minút neskôr rovnaký hráč zvýšil na 2:0. Dunajská Streda si v prvom polčase vypracovala niekoľko príležitosti, no ani jedna šanca neskončila v bráne Schlagera.

Po zmene strán rozbehli domáci útočný kolotoč a hráči DAC nedokázali zareagovať. V 47. minúte zvýšil na 3:0 Filipovič a o osude zápasu sa zdalo byť rozhodnuté. Linz v ofenzívnej činnosti nepoľavoval a o 4 minúty neskôr svietilo na tabuľke skóre 4:0. Gólová fiesta pokračovala a do 55. minúty sa domáci hráči presadili ešte dvakrát. Na konečných 7:0 zvýšil Sabitzer a presným zásahom dokončil deštrukciu dunajskostredských hráčov.

Po vypadnutí Žiliny, Ružomberka a nakoniec aj Slovana Bratislava si skupinovú fázu nezahrá ani posledný slovenský zástupca. Skvelé výkony naopak predvádzajú tímy Klaksvíku a Kuopia, ktoré bratislavský Slovan v 2 zápasoch pripravili o európske súťaže. Islandský majster rozstrieľal na svojom ihrisku gruzínske Dinamo Tbilisi 6:1 a Kuopio si poradilo s litovskou Suduvou 2:0.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nominácia Slovenska na finále baráže o EURO: Vlado Weiss je späť!

České tímy 100%

Pozitívna nálada po štvrtkových zápasoch panuje u našich českých susedov. Do boja o play-off Európskej ligy vstupovali Plzeň a Liberec. Niekoľkonásobný český majster z Plzne privítal na svojom ihrisku dánske Sonderjyske. Už 1. polčas priniesol 2-gólový náskok pre Plzeň a po zvyšok zápasu si vedenie hráči Viktórie ustrážili. Poisťovací gól pridal v 51. minúte po prestupe zo Žiliny Slovák Káčer.

Liberec nastupoval do zápasu ťažšieho kalibru. Kvôli viacerým pozitívnym prípadom však Bukurešť nastúpila v oklieštenej zostave a dokonca na neutrálnej. Proti prakticky „béčkovému“ výberu bol Liberec favoritom a o svojom víťazstve rozhodol 2 gólmi v 2. polčase. V 4. predkole sa Plzeň stretne s izraelskou Ber Shevou, zatiaľ čo Liberec privíta na domácom ihrisku Apoel Nikóziu.

Ako hodnotíte výsledok DAC v 3.predkole? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť Slovenský súboj vo finále NHL

Zdroj: eufa.com