Slovenský súboj vo finále NHL: Bližšie k Stanley Cupu Erik Černák!

-

Novinky

Slovenský súboj vo finále NHL

Kanadsko-americká NHL dospela do záverečnej kapitoly. Po netradičnom play-off hranom v 2 kanadských arénach sa do finále prebojovali Tampa Bay Lightnings a Dallas Stars. Oba kluby disponujú aj slovenským zástupcom. V tíme „bleskov“ bojuje o Stanley Cup Erik Černák a za dallaské „hviezdy“ Andrej Sekera. Už teraz je isté, že sa trofej víťaza vráti po 5 rokoch späť na Slovensko. Slovenský súboj vo finále NHL odštartoval veľkolepo.

10. Slovák so Stanley Cupom

V minulosti sa Stanley Cup podarilo získať 9 Slovákom. Vôbec prvý, ktorý sa o tento počin postaral, bol v roku 1961 Stan Mikita s Chicagom. Na ďalší úspech sme museli čakať 42 rokov. V roku 2003 ovládol NHL Jiří Bicek s New Jersey Devils. O rok neskôr zdvihol trofej nad hlavu Martin Cibák. Celkovo trikrát uspel vo finále Marián Hossa, dvakrát Tomáš Kopecký a k nim sa pripojili po 1 víťazstve Marián Gáborik, Zdeno Chára, Michal Handzuš a Miro Šatan.

Zdroj: glob.zoznam.sk

Tampa bližšie k víťazstvu

Po 3 odohratých zápasoch ma bližšie k zisku Stanley Cupu Tampa Bay s Erikom Černákom. Tá v semifinálovej sérii zdolala New York Islanders 4:2 na zápasy. Dallas odohral v boji o finále o 1 zápas menej a poslala domov „rytierov“ z Las Vegas v pomere 4:1. Už od 1. finálového zápasu v edmontonskom Roger Place bolo jasné, že séria bude nabitá emotívnymi momentami aj bez prítomnosti divákov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slováci deklasovali Švajčiarsko v úvodnom zápase Nemeckého pohára!

Otvárací duel zvládli lepšie hráči Dallasu. Po 1. vyrovnanej tretine rozhodli „hviezdy“ o víťazstve v 2. dejstve a 3. tretina patrila iba skrášlovaciemu gólu Dickinsona do prázdnej brány. Víťazstvo 4:1 priradilo prvý skalp na konto Dallasu. Do 2. stretnutia nastúpili hráči Tampy ako vymenení. O osude zápasu rozhodli 3 gólmi v 1. tretine a aj napriek postupnému doťahovaniu Dallasu sa „hviezdam“ nepodarilo vyrovnať. Po prehre 3:2 ťahal za kratší koniec Andrej Sekera.

Zdroj: blueshirtbanter.com

Nateraz posledný zápas opäť ovládli hráči Tampy. Už po 2. tretinách viedli 5:1 a skvelým výkonom sa posunuli bližšie k Stanley Cupu. V poslednej tretine upravil stav stretnutia na 5:2 Heiskanen, ale to bolo zo strany Dallasu všetko. Ani jeden zo Slovákov si na svoje konto kanadské body nepripísal. Do kolónky štatistík im pribudli iba trestné minúty.

Najbližší zápas sa odohrá z piatka na sobotu o 2 ráno CET. Po dôležitom 4. zápase bude jasné, či získa Tampa Matchpoint alebo sa Dallasu podarí vyrovnať stav na 2:2.

Podarí sa Stanley Cup uchmatnúť Černákovi alebo Sekerovi? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť najväčšie futbalové prestupové dohody tohto leta.

Zdroj: nhl.com