utorok, 29 septembra, 2020

US Open spoznalo víťazov! Ako sa darilo slovenským tenistom?

-

US Open spoznalo víťazov

Tradičný grandslamový turnaj US Open bol tento rok kvôli okolnostiam spojenými s vírusom Covid-19 2. zo 4, ktorý sa odohral. V januári tohto roku pred vypuknutím pandémie zabojovali tenisti na Australian Open, Wimbledon na posvätnej tráve v Londýne bol zrušený a French Open presunutý na prelom septembra a októbra. US Open spoznalo počas minulého víkendu víťazov. Okrem tenisu pred prázdnymi tribúnami priniesol druhý Grandslam sezóny aj množstvo kurióznych momentov.

Slováci dieru do sveta nespravili

Do hlavnej súťaže vstupovalo kvarteto slovenských zástupcov, ale traja z nich skončili na raketách súperov v 1. kole. Viktória Kužmová pri svojej 2. účasti na US Open nestačila v 1. kole na domácu Catherine McNallyovú v 2 setoch. Rovnaký osud postihol aj Andreja Martina, ktorý vypadol na úvod proti Alexovi de Minaurovi a taktiež svoje účinkovanie vo Flushing Meadows nepredĺžil po 1. kole ani Jozef Kovalík. 24-ročný rodák z Bratislavy nestačil na Maxima Cressyho.

Do 2. kola sa prebojoval iba Norbert Gombos po víťazstve v 5-setovej dráme nad Radu Albotom. Konečnou pre Gombosa bola nasledujúca stanica 2. kola. Chorvát Marin Čilič, známy delovým servisom, pustil Norbertovi iba 1 set a ukončil slovenské pôsobenie na US Open.

-REKLAMA-

US Open spoznalo víťazov
Zdroj: sport.sme.sk

Viktória Kužmová sa pokúsila o nápravu v štvorhre, ale spolu s Bieloruskou Sasnovičovou neprešli cez 1. kolo. Semifinalisti z Australian Open Filip Polášek s Chorvátom Dodigom svoj úspech z Austrálie nezopakovali a lúčili sa po 1. kole. Slovenskí tenisti tak dieru do sveta nespravili.

Diskvalifikícia svetovej jednotky

Najkurióznejší a najrozoberanejší moment US Open priniesol osemfinálový súboj Novaka Djokoviča a Španiela Carrena-Bustu. Na konci 1. setu Djokovič nešťastne odpálil loptičku, ktorá skončila na ohryzku jednej z čiarových rozhodcov. Tá sa okamžite zvalila na zem a na pomoc boli privolané príslušne záchranárske zložky. Nepríjemný moment stál po rozhodnutí rozhodcu Novaka zápas a tým pádom aj celý turnaj. Pravidlá boli jasné, a tak svetová jednotka a zverenec Mariána Vajdu o 18. grandslamový titul nezabojoval.

Ženský pavúk

Víťazstvo z minulého roka obhajovala v ženskej časti turnaja Kanaďanka Andreescuová. Tá sa však tento rok vo Flushing Meadows nepredstavila. Najväčšie šance pred turnajom pripadali na domácu Serenu Williams či svetovú jednotku Karolínu Plíškovu z Česka. Plíšková svoje účinkovanie ukončila už v 2. lole, v ktorom nestačila na Garciovú. Williamsová postúpila až do semifinále, ale zastavila ju vo skvelej forme hrajúca Azarenková. Tá sa výbornými výkonmi prebojovalo do finále, v ktorom narazila na Japonku Osakovú.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Novinka v NHL mení celé novodobé sledovanie hokeja! O čom je reč?

Ženské finále prinieslo strhujúcu drámu. Prvý set ovládla Azarenková v pomere 6:1 a správnou nohou vykročila k grandslamovému titulu. Naomi Osaková však v zvyšnom priebehu zápasu ukázala silu na rakete a 2. a 3. set zvládla s rovnakým výsledkom 6:3. Titul víťazky a prize money 3 miliónov dolárov putovali do krajiny „vychádzajúceho slnka“.

Mužský pavúk

Rovnaký scenár s obhajcom titulu priniesla aj mužská časť. Turnaja sa nezúčastnil Rafael Nadal a taktiež ani rekordér v počte titulov Roger Federer. Po diskvalifikácii Novaka Djokoviča tak do hry vstupovali iné mená. Skvelým tenisom sa počas turnaja prezentovali Dominic Thiem z Rakúska a Nemec Alexander Zverev a práve títo dvaja hráči to dotiahli až do finálovej zastávky.

Lepší vstup do zápasu mal Zverev a v úvodných 2 setoch nedal Thiemovi šancu. Dominic sa trápil hlavne na podaní a pri nechytatelných servisoch od Zvereva nedostával na kurte množstvo príležitostí. Thiem sa však v priebehu 3. setu chytil a prebral iniciatívu na svoju stranu. Po 2 vyhratých setoch a vyrovnaní na 2:2 bolo momentum na rakúskej strane. Piaty set iba potvrdil Thiemov dokonalý obrat a 27-ročný tenista sa tešil z premiérového grandslamového titulu.

Tenisti a tenistky sa museli bleskovo adaptovať na antukový povrch, pretože posledný Grandslam sezóny French Open štartuje už 21. septembra. Dúfajme, že sa slovenským tenistom podarí vylepšiť umiestnenia z US Open.

Ste spokojní s víťazmi US Open? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť koniec sezóny v NHL

Zdroj: usopen.org

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Twitch: Dosud největší český donate? Agraelus dostal sto tisíc korun!

Kdo je Agraelus? Agraelus je český streamer a Let's Player, který se zaměřuje na herní a zábavný obsah pro širokou paletu obecenstva. Jedná se o...

Aktuálne

Bude Tom Cruise nový Iron Man? Toto plánuje Marvel do budúcna!

Tom Cruise nový Iron Man? Šialenejšie novinky snáď ani nemohli prísť. Ale ešte predtým, než začnete písať negatívne komentáre, si určite prečítajte aspoň zopár týchto...

Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 22

KAPITOLA XXII Ráno sa nekonalo žiadne romantické prebudenie v Aaronovom objatí. A malo to jeden jediný dôvod. Druhá strana postele bola prázdna. Aaron tu nebol....
- Advertisement -