Udržateľná a dokonalá v spojení so skincare? Prečo nie!

-

Novinky

Skincare môže byť udržateľná a dokonalá zároveň

Dokonalá skincare udržateľne? Prečo nie? Prinášame vám zopár tipov, ako mať krásnu pleť udržateľne a bez odpadu. Často sa pýtame samé seba, ako byť krásna a správať sa ekologicky zároveň. Nejedno dievča vešia hlavu pri pomyslení na to, koľko odpadu tvorí len preto, aby bola atraktívna. Sme však v 21. storočí, kedy už máme nespočetné množstvo možností a máme na výber. Pred 10-timi rokmi byť eko znamenalo, kupovať si drahú kozmetiku a po zvyšok mesiaca jesť len suché rožky. Dnes však máme veľké množstvo produktov, ktoré sú šetrné k nášmu životnému prostrediu a takisto aj k zvieratám. Poďme sa pozrieť na to, ako si vytvoriť dokonalú a udržateľnú skincare zároveň.

Hľadajte produkty s označením Vegan

Vegan, čo znamená aj cruelty–free. Jednoducho povedané kozmetika, ktorá nie je testovaná na zvieratách. V 90% prípadov má táto kozmetika aj na obaloch označenie, že je recyklovateľná. Takže toto je ďalšie plus pre túto kozmetiku. Musíte však dávať pozor. Aj napriek tomu, že je vegánska kozmetika zväčša vyrobená len z prírodných surovín, treba ju skúšať opatrne, hlavne čo sa týka citlivej a alergickej pleti.

udržateľná skincare
Zdroj: freepik.com

Kovové žiletky

Že vyšli z módy? Nie, nie. Kovové žiletky sú boom týchto dní a sú kľúčom k vašej dokonalej skincare. Je skutočne veľmi ekologická, pretože ak sa budete o svoj kovový strojček pekne starať vydrží vám naozaj dlho. Jediný odpad, ktorý smeruje do smetiaka sú samotné žiletky, ale keďže sú vyrobené len z jedného materiálu, tak sa dajú recyklovať. Zase sme pomohli sebe a aj našej planéte. Musíte však dávať veľký pozor. Žiletky sú naozaj ostré, a nie je to ako s klasickou čepieľkou. Nerobíte žiadny tlak, len sa žiletkou jemne kĺžete po pokožke.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  4 kozmetické trendy, ktoré ovládnu svet v roku 2023! Ktoré sú to?

Domáce masky

Najviac zero-waste a low-cost tip, aký ste mohli dostať. Domáce masky sú perfektný spôsob, ako sa udržateľne starať o svoju tvár, ale aj o svoju peňaženku. Pomáhajú vám zbaviť sa aj takzvaných „rúškových nezbedníkov“. Práve tento problém nám tu zostal po pandémii koronavírusu, kedy sme boli nútení nosiť respirátory veľmi často. Ak vás takýto problém trápi, za prečítanie určite stojí aj náš predošlý článok o starostlivosti o pleť pri nosení rúšok.

Dermaplaning

Ide o holenie tváre. Prečo je to eko? Proti pinzetám nič nemáme. No voskom a depilačnými páskami tiež tvoríme odpad a navyše dermaplaning je bezbolestný. Má však ešte jednu výhodu hodnú spomenutia, spolu s chĺpkami vám totiž odstraňuje aj odumretú pokožku. Pomáha nám proti akné a zároveň znižuje výskyt jazvičiek.

Beauty blogerka Tina Tanaka Harris v krátkom videu stručne opisuje čo je dermaplaning, ako to funguje a ako to správne robiť. Odporúčame si pozieť toto video, ak sa chcete pustiť do domáceho dermaplaningu.

Rastlinné oleje

Či už na tvár alebo telo, oleje sú dar. Vaše telo prevoňajú, hydratujú, ale aj spevnia pokožku. Nech už použijete akýkoľvek rastlinný olej, bude mať pre vaše telo blahodarný účinok. Pozor však pri používaní na tvár. Oleje pomáhajú, ale aj tu platí zlaté pravidlo – niekedy je menej viac. Na tvár odporúčame naniesť váš obľúbený olej na približne 10–15 minút, následne ho opláchnuť a pleť ošetriť zvolenou kozmetikou.

Možno už tieto veci poznáte, ale ak nie, práve týmto článkom by sme váš radi motivovali, aby ste si vytvorili dokonalú skincare, ktorá je naozaj udržateľná. Nie je to nič náročné, tak do toho! Držíme palce.

Zdroj titulného obrázka: freepik.com

Ďalšie novinky

Populárne