Tretie hracie kolo Ligy majstrov: Barcelona ušla hrobárovi z lopaty!

-

Tretie hracie kolo Ligy majstrov

Liga majstrov pokračovala počas týždňa tretími zápasmi skupinovej fázy. Viaceré veľkokluby sa v úvodných dvoch kolách trápili a svoje zaváhania potrebovali napraviť na domácej pôde. Nad Barcelonou pred zápasom s ukrajinským majstrom z Kyjeva visel Damoklov meč. Po dvoch prehrách sa Katalánci nachádzali na spodku tabuľky so skóre 0:6. Nečakanú prehru proti Tiraspolu potrebovali odčiniť aj hráči Realu Madrid. Tretie hracie kolo Ligy majstrov prinieslo množstvo gólových momentov.

Gólová premiéra mladučkého Palmera

Program tretieho kola otvoril zápas v Belgicku medzi Club Bruggy a Manchestrom City. Anglický veľkoklub odzačiatku diktoval tempo hry a v 30. minúte otvoril skóre Cancelo. Do prestávky zvýšil na 2:0 presným pokutovým kopom Mahrez. Po zmene strán vyťahoval Mignolet loptu zo svojej brány ešte trikrát. V 53. minúte sa presadil pohotovou strelou Walker. Moment slávy zažil iba 19-ročný Cole Palmer gólom na 4:0. Čestný zásah domácich zaznamenal v 81. minúte Vanaken, ale o tri minúty neskôr upravil na konečných 5:1 z pohľadu hostí Mahrez. Manchester City si víťazstvom upevnil druhú pozíciu v tabuľke.

Cole Palmer
Zdroj: skysport.com

V druhom zápase skupiny A sa proti sebe postavili parížsky Saint Germain a Red Bull Salzburg. Už v 9. minúte si pripísal v Parku Princov presný zásah Kylian Mbappé. Hosťom sa podarilo do prestávky vyrovnať. Portugalský útočník Andre Silva nadviazal na dva presné zásahy z nemeckej Bundesligy. Druhé dejstvo okorenil gólom v 57. minúte Mukiele, čím otočil stav stretnutia. Najnovší prírastok v rodine Parížanov, Lionel Messi, však opäť ukázal svoju genialitu. V 67. minúte vyrovnal na 2:2 a v 74. minúte otočil penaltovou „Panenkou“ vývoj zápasu. Paríž tak v Lige majstrov neprehral ani v treťom zápase v rade a upevnil si vedúcu pozíciu.

AC Miláno natiahlo šnúru prehier

„Rossoneri“ sa v prebiehajúcej sezóne Ligy majstrov nedarí. Po prehrách s Liverpoolom a Atléticom ich na Estadio de Dragao čakalo Porto. Defenzívne divadlo v druhom najväčšom meste Portugalska prerušil, na radosť domácich divákov, Luis Diaz. Jediný gól Porta v zápase stačil na trojbodovú krádež. AC Milánu svieti v tabuľke obrovská nula a novembrová časť základných skupín bude pre milánske mužstvo skôr bojom o Európsku ligu ako vyraďovaciu fázu najprestížnejšej európskej súťaže.

Salah
Zdroj: marca.com

Iný gólový príbeh napísalo meranie síl medzi Atléticom Madrid a Liverpoolom. Atlético ani nevybehlo na trávnik a v 13. minúte prehrávalo na domácom štadióne 0:2. Po góle Salaha sa pridal presným zásahom Keita. Šokovaných fanúšikov na Wanda Metropolitano potešil znižujúcim gólom v 20. minúte Griezmann. Rovnaký hráč sa postaral desať minút pred koncom prvého polčasu o vyrovnanie. Namiesto hattricku však Griezmann inkasoval po faule lakťom červenú kartu. Rozhodujúci moment priniesla 78. minúta. Loptu si na biely bod postavil Salah a chladnokrvne zakončil. Víťazstvo 3:2 zabezpečilo Liverpoolu prvú pozíciu v tabuľke skupiny B.

Hallerovi pušný prach nezvlhol

V zápase skupiny C medzi Ajaxom Amsterdam a Dortmundom sa očakával vyrovnaný súboj, ale opak bol pravdou. V 11. minúte poslal Marco Reus centrovanú loptu do vlastnej brány. Polovica prvého polčasu patrila Blindovi, ktorý poslal Ajax do vedenia 2:0. Obarení hostia čakali na chyby hráčov z hlavného mesta Holandska, tie však neprichádzali. Polčasová prestávka Dortmundu nepomohla. Antony zvýšil na 3:0 po odrazenej lopte v pokutovom území. Na konečných 4:0 upravil Sebastien Haller, šiestym gólom v treťom zápase skupinovej fázy.

Zdroj: eurosport.com

Vodafone Park hostil zápas medzi Besiktasom Istanbul a Sportingom Lisabon. Ani jeden z tímov ešte neokúsil v tomto ročníku Ligy Majstrov pocit víťazstva. Do vedenia išli v 15. minúte hostia z Portugalska po góle Coatesa, ale domácim „Orlom“ sa podarilo rýchlo vyrovnať. Druhú gólovú hlavičku pridal v 27. minúte Coates a Pablo Sarabia zvýšil na 3:1 pre hostí. Polčasové predstavenie ukončil neuznaný gól Teixeira. V druhom dejstve čakali diváci na gól do 89. minúty. Finálnu korekciu výsledku upravil Paulinho. Sporting si po víťazstve 4:1 na pôde súpera pripísal tri body do tabuľky.

Moldavský šampión kraľuje na čele

Vývoj skupiny D je zatiaľ obrovským prekvapením. Sheriff Tiraspol zavítal po dvoch víťazstvách na štadión Interu Miláno. Taliansky majster, aj s našim Milanom Škriniarom, potreboval tri body ako soľ. Do vedenia poslal domácich Džeko. Hosťom sa podarilo v druhom polčase vyrovnať. Priamy kop zahral ukážkovo Sebastien Thill. „Nerazzurri“ si nenechali víťazstvo ujsť pomedzi prsty. Do vedenia ich poslal Vidal a o niekoľko minút zvýšil na 3:1 De Vrij. Sheriff je aj napriek prehre stále na čele tabuľky skupiny D.

Inter Miláno
Zdroj: italy24news.com

Real Madrid si pobyt v Donetsku vychutnal naplno. Päťgólový uragán odštartoval vlastným gólom Kryvtsov. V druhej polovici sa v priebehu piatich minút dvakrát presadil Vinicius. Na 4:0 zvýšil Rodrygo a konečnú bodku zápasu pripísal v nadstavenom čase Karim Benzema. Madridský veľkoklub čaká cez víkend El Clásico, na ktoré sa zverenci Zidana naladili presvedčivou výhrou.

Barcelona opäť s nepresvedčivým výkonom

Fanúšikovia Barcelony pri zápasoch svojich miláčikov skutočne trpia. Inak tomu nebolo ani počas tretieho zápasu Ligy majstrov s Dynamom Kyjev. Príjemne zaplnený Camp Nou sledoval nevýrazne výkony oboch mužstiev, ktoré gólom rozuzlil na konci prvého polčasu Gerard Pique. Ani ofenzívne striedania nepomohli Barcelone pozviechať sa z tragických výkonov a miernou náplasťou môžu byť akurát vybojované tri body.

Bayern Mníchov zavítal na pôdu Benficy Lisabon s jasným cieľom zisku troch bodov. Vrece s gólmi sa roztrhlo v závere druhého polčasu. Po dvoch neuznaných góloch prelomil strelecké nešťastie Sane. Everton v 80. minúte poslal loptu nešťastným spôsobom do vlastnej brány. Na 3:0 zvýšil Robert Lewandowski a strelecký účet uzatvoril v 84. minúte opäť Sane. Bayern sa tak odtrhol na čele skupiny E s päťbodovým náskokom.

Ronaldov rozhodujúci gól v hodine dvanástej

Skupina F ponúkla očakávaný súboj medzi Manchestrom United a Atalantou Bergamo. Domácich šokoval v 15. minúte Pašalič, ktorý sa sám ocitol pred De Geom a zakončil presne. V 29. minúte prehrávali „Červení diabli“ 0:2. Po rohovom kope sa presadil Demiral. Ten odvádzal skvelú prácu aj v defenzíve a v prvom polčase domácich k ničomu nepustil. Po zmene strán musel Demiral ihrisko opustiť kvôli zdravotným problémom. Streleckú nemohúcnosť Manchestru pretrhol Rashford. V 75. minúte vyrovnal osamotený kapitán Maguire. Dokonalý obrat v Divadle Snov zavŕšil Cristiano Ronaldo, ktorý vyskočil najvyššie na center Shawa. Ronaldo navyše prekonal už 38. súpera v milionárskej súťaži. Úžasné päťgólové predstavenie prinieslo Manchestru tri body do tabuľky.

Rashford

V druhom zápase nastúpil Young Boys Bern proti Villarrealu. Hostia zo Španielska sa v 6. minúte ujali vedenia zásluhou Pina. V 16. minúte zvýšil na 2:0 Moreno. Iskierku nádeje pre domácich vykresal v 77. minúte Elia, ale hostia pridali ešte dva góly. Moreno zvyšoval v 88. minúte na 3:1 a konečný výsledok upravil v nadstavenom čase Chukwueze.

Najvyrovnanejšia skupina G

Tretie hracie kolo Ligy majstrov v skupine G zaujalo súbojom medzi Salzburgom a Wolfsburgom. Skóre zápasu otvorila vychádzajúca hviezda Salzburgu Adeyemi. Hosťom sa v 15. minúte podarilo vyrovnať. Nmecha hlavou usmernil center do brány. Biliardová situácia vyústila do gólu v 65. minúte zásluhou Okafora. Rovnaký hráč zvýšil na 3:1 v prospech Salzburgu o pár minút neskôr. Salzburg sa tak víťazstvom osamostatnil na čele skupiny G.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Tretí deň MS v hokeji U20: Skontumovaný zápas a kanadský gólostroj!
Salzburg
Zdroj: today.in-24.com

Vo večernom zápase skupiny G medzi Lille a Sevillou čakali diváci na gól zbytočne. Bezgólová remíza však zamotala situáciu v tabuľke a medzi druhou Sevillou a posledným Wolfsburgom vytvorila jednobodový rozdiel.

Favoriti s plným bodovým ziskom

O favoritoch v skupine H niet pochýb avšak Juventus sa na pôde Zenitu Petrohrad poriadne natrápil. O jediný presný zásah zápasu sa postaral v Kulusevski v 84. minúte. Chelsea si  narozdiel od Juventusu Malmö na Stamford Bridge vychutnala.

V 9. minúte otvoril skóre Christensen. Prvú penaltu premenil o niekoľko minút Jorginho, ale to nebolo zo strany Chelsea všetko. V 48. minúte zvýšil na 3:0 Kai Havertz. Jorginho dostal príležitosť zahrávať pokutový kop ešte raz. Ani v druhom prípade sa nemýlil a upravil na konečných 4:0. Juventus tróni na čele skupiny H s trojbodovým náskokom pred Chelsea, za nimi potom nasleduje Zenit s tromi bodmi a bezbodové Malmö.

Sledovali ste skupinovú fázu Ligy majstrov? Zvíťazil váš favorit alebo naopak sklamal na plnej čiare?

Zdroj: uefa.com
Zdroj/foto: Twitter.com/FCBarcelona