sobota, 10 apríla, 2021

Slovenská alternatívna skupina The Priinks predstavuje novinku Erase

-

The Priinks – Erase

V dnešnej dobe, kedy hudobnú scénu po celom svete ovláda takmer iba pop a trap, dobre padne každá nová kapela alebo interpreti, ktorí to robia inak. A o to viac to platí na Slovensku, kde počúvame v rádiách dookola tie isté otrepané vypalováky alebo sledujeme každodenné stvorenie nového F-kového rapera. Preto je každá čerstvá alternatívna kapela o to viac zaujímavá pre širšie spektrum poslucháčov. Dnes si jednu takúto slovenskú kapelu priamo z Gelnice aj predstavíme. Kapela a skladba sa volajú The Priinks – Erase.

The priiks erase
Zdroj: AFL promotion

-REKLAMA-

Viac o kapele a ich novinke vám povie tlačová správa od manažéra kapely:

The Priinks sa hlásia s ďalšou skvelou novinkou Erase. Bohémsky spôsob života je charakteristický pre mnohých umelcov. Prehýrené noci v alkoholovom opojení v spoločnosti ľudí, ktorí majú tie isté záujmy, bývajú často plné ako pozitívnych, tak i negatívnych zážitkov. Tieto kontrastné pohľady a celkovú náladu párty večerov zachytáva v texte jeho autor a spevák Majo Molek.

Úplný základ piesne vznikol pred niekoľkými rokmi, no k jeho ďalšiemu rozšíreniu došlo v priebehu roku 2020. Na dokončenie songu Erase sme sa začali sústrediť krátko po vydaní singlu Moon. Striktná rytmika je v priebehu skladby striedaná voľnejšími variáciami. Vizuálnu časť výstupu tvoria dve sklenené fľaše v 3D prevedení, ktoré sa animujú na základe zvukových stôp veľkého a malého bubna,“ opisuje vznik skladby a vizuálu Martin Pisko.

The Priinks začali s tvorbou nezávislej hudby s anglickými textami v roku 2017, kedy vydali ich prvý singel s názvom FIND. Doposiaľ vo vlastnej réžii vydali päť skladieb spolu s ich aktuálnou novinkou Erase, pričom v príprave majú ešte niekoľko ďalších, ktoré by chceli vydať v priebehu roku 2021.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Najúspešnejšie skladby RIAA - Diamant (2. časť)

Poznáte túto mladú alternatívnu kapelu z Gelnice? Páči sa vám ich najnovšia skladba Erase?

Viac skladieb od tejto alternatívnej kapely si môžete vypočuť tu.

Viac hudobných noviniek a zaujímavostí nájdete v našej sekcii HUDBA

Zdroj: PR správa – Martin Hlavatý / AFL promotions

-REKLAMA-
Kevin Horňáček
Kevin Horňáčekhttp://plotpoint.sk
Hudba, lóve, móda, hous:>--
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img