streda, 4 augusta, 2021

Máme tu prvé odpovede na No Tune Challenge! Kto to podal najlepšie?

-

-REKLAMA-

Poznáme prvé mená!

Výzva s názvom No Tune Challenge spoznala mená prvých interpretov, čo sa rozhodli do výzvy zapojiť. Za posledné dni sme mohli byť svedkami niekoľkých prekvapení a práve kvôli tomu sme sa rozhodli na to pozrieť trošku bližšie. Kto sú teda interpreti, ktorí pred výzvou necúvli a rozhodli sa hájiť svoju rapovú česť?

https://tmvc.sg

Pravidlá Výzvy

-REKLAMA-

No Tune Challenge má jednoduché pravidlá, ktoré v podstate poznáme z Hot16bars Challenge s tým rozdielom, že hudobný podklad je dopredu danný.

  • 16 riadkov (16 bars)
  • No Tune Challenge Beat – Camp Lo Luchini aka This Is It Instrumental 1996
  • Žiadny AutoTune
  • 5 dní na splnenie výzvy

Separ

Za tie roky, čo sa Separ pohybuje na vrchole československej scény, sme si už mohli všimnúť, že je to človek, ktorý pred výzvami necúva. Ale podľa jeho slov sa mu do tejto veľmi nechcelo a tak nechal hlasovať fanúšikov v ankete prostredníctvom jeho instagramu. Fanúšikovia si však želali svojho obľúbeného interpreta počuť a behom pár dní sa video z tejto výzvy objavilo v slovenských YouTube trendoch.

-REKLAMA-

Separ nominoval trojicu – Rest, Dame AstralKid22. Každý z týchto nominovaných výzvu prijal a už ju stihol aj naplniť.

Dame

V poradí druhý zástupca zo skupiny DMS neváhal ani chvíľu a vystačil si na to opäť úplne sám. Taktiež nezabudol svojsky vyjadriť svoj názor na hudobný podklad, ktorý je súčasťou pravidiel tejto výzvy. Je to frajer. Odporúčam vám prečítať si popis k tomuto videu.

Dame – “Týmto nominujem len jedného a jediného človeka a to je ten, čo robil tú hudbu. Nech si do toho rapuje sám, lebo ja už to nikdy nechcem počuť. Toto smetisko.”

O pár týždňov bude Dameho nový album s názvom 100RY vypustený na hudobné platformy a fanúšikovia sa ho už nevedia dočkať. Tí, čo ho už stihli počuť, si ho nevedia vynachváliť a albumu pripisujú prívlastky ako dokonalý, nadčasový, kreatívny a vraj tento projekt chytí za srdce. Osobne si myslím, že to bude jeden z najpamätnejších albumov v dejinách slovenského hip hopu a čo sa predpredaja týka, album je už dvojplatinový.

Vystrelí podľa vás Dameho tento album medzi elitu slovenskej hudby ktorá bude vypredávať kluby? Dajte nám vedieť. 🙂

Rest

Rest je jeden z posledných boombap rapperov, ktorý je vlastne už legendou. Člen československej skupiny TY NIKDY predviedol zatiaľ najoriginálnejší počin v rámci tejto výzvy. Svoj No Tune Challenge predstavil pred stovkami divákov na svojom koncerte a samozrejme, že v tom bol ako doma.

Rest nominoval päticu interpretov – Idea, Bobby Blaze, James Cole, Kato (Prago Union) a Strapo.

AstralKid 22

Mladý newschool rapper Conspiracy Flat alebo dnes už známy ako AstralKid22 tiež necúvol a dokázal, že sa ako predstaviteľ novej školy vo vodách starších ako je on sám rozhodne nebojí plávať. Veľký obdiv patrí každému “new schoolerovi”, čo sa rozhodne zapojiť do No Tune Challenge. V modernej hudbe je autotune bežnou vecou a keď je niekto totálne mimo toho, treba oceniť minimálne to, že pred výzvou necúvol. Veď si len predstavte, aké by to bolo, ak by vás niekto vyzval variť do kuchárskej súťaže na otvorenom ohni a aj keď to viete, no radšej varíte v kuchyni.

Dokkeytino

Mladý newscholer prijal výzvu od autora KingPina a AstralKida, ale rozhodol sa nerešpektovať stanovené pravidlá. No Tune Challenge zobral po svojom a na vlastnom beate odkazuje – Fuck The Rules! Na záver svojej slohy taktiež posiela svoj vlastný názor na situáciu okolo tejto výzvy.

Mne osobne sa páči, že v jeho prejave môžeme počuť podobné výkriky, aké napríklad predvádzal legendárny O.D.B. Dokkeytinov vlastný beat neznie vôbec zle a môžeme povedať, že rozhodne interpret obstál.

Matej Straka

Jeden z najčerstvejších počinov No Tune Challenge pridáva Matej Straka. Talentovaný beatmaker, producent a jeden z členov zoskupenia Nerieš bol nominovaný autorom tejto výzvy. Tiež zvolil iný beat a svoj challenge nahral do známej oldschoolovej skladby od skupiny Mobb Deep – Survival Of The Fittest.

Matej Straka – “Okey, okey, rozhodol som sa tak, že nebudem ďalej nominovať, je to na vás. Kto chcete, zapojte sa a spravte to podľa seba. Musí to byť no tune… a treba to spraviť tak, aby vás to bavilo…”

Veľmi slušný výkon a osobne si dovolím tvrdiť, že zatiaľ najlepší. Matej Straka v plnej kráse dokázal, že aj napriek tomu, že je štýl Nerieš moderný a zo všetkými používanými efektami a autotuneom dohromady produkčne top zvládnutý, to hravo a štýlovo zvláda “len tak”. Nie nadarmo sa v spojitosti s jeho menom objavuje prívlastok “Boh zvuku”.

Aké sú naše dojmy ohľadom No Tune Challenge?

Aj keď má byť No Tune Challenge prehliadkou čistých skills, musíme skonštatovať, že by sa hudba bez použitia vecí ako autotune počúvala o podstatne menej. “Ved s tým autotunom znie všetko lepšie” naozaj platí a keď ho dotyčný používajú správne, stáva sa z neho kvalitný nástroj na produkciu hudby.

Môžete si pozieť vyjadrenie na adresu No Tune Challenge, ktoré na svoj Instagram dal prvý zúčastnený – Separ

Keďže pri tejto otázke vzniká dokonalá príležitosť zistiť názor fanúšikov, ktorých zaujíma hudba a sledujú tento No Tune Challenge, tak sa vás pýtame:

Je podľa vás v dnešných dňoch autotune neodmysliteľnou súčasťou všetkých hudobných skladieb?

Dajte nám vedieť, čo si o tom myslíte! 🙂

Zdroje: YouTube, Instagram

-REKLAMA-
Santiago Martins da Silvahttp://plotpoint.sk
Hudba je úžasná vec a pozadie tohto sveta je dosť fascinujúce. Ak by som neveril v to, že môžem článkami na tomto webe povedať niečo zaujímavé, tak to nerobím.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img