Fortuna Liga po prestávke: Premiéra Trenčína na domácom štadióne!

-

Fortuna Liga po prestávke

Ligový futbal na Slovensku sa po zimnej prestávke opäť naplno rozbehne. Súboj o titul je štyri kolá pred koncom základnej časti zamotaný. Bratislavský Slovan, mieriaci za obhajobou titulu z minulej sezóny, si drží päťbodový náskok pred Dunajskou Stredou. DAC zaznamenalo skvelý vstup do jesennej časti, ale ich forma začala príchodom zimy klesať. Tretia Žilina stráca na lídra z Bratislavy priepastných 14 bodov, a tak sa medzi prvými dvoma a zvyškom tabuľky vytvorila obrovská niekoľkobodová medzera. Fortuna Liga po prestávke prinesie okrem zápasov o titul aj boj o miestenky v pohárovej Európe.

Líder tabuľky odštartuje v Ružomberku

Slovan Bratislava sa na úvod jarnej časti predstaví v Ružomberku. „Ruža“ momentálne obsadzuje posledné miesto zaručujúce postup do nadstavbovej časti o titul. Body z ťažkého zápasu proti Slovanu by sa im hodili ako soľ pre upevnenie pozície. Počas zimnej prestávky z mužstva odišiel najlepší strelec Ladislav Almási na hosťovanie do ruského Akhmat Grozny. O brankársku jednotku mal prísť aj Slovan Bratislava. Hosťovanie Dominika Greifa v druholigovej španielskej Mallorce bolo na spadnutie, ale na poslednú chvíľu majiteľ klubu Ivan Kmotrík odstúpil od dohody. Zápas vysiela RTVS, dnes o 16:00.

Zdroj: skslovan.com

V úvodnom súboji 19. kola sa medzi sebou stretnú Sereď a Nitra. Nitra pred jarou posilnila klub množstvom kvalitných hráčov najmä z Nemecka. Za zmienkou stojí aj príchod Erika Jendriška, ktorý sa po pôsobení v Grécku vracia späť do slovenských končín. Oba tímy sú tesne pod postupovou čiarou a strácajú tri body na Ružomberok. Nová krv drese „Trogárov“ by mohla sláviť úspech. Úvodný výkop zápasu je naplánovaný na 14:00.

V rovnakom čase sa začne stretnutie medzi Trnavou a Senicou. Senica zažíva katastrofálnu sezónu a momentálne sa topí na samom spodku tabuľky. Od šiesteho miesta ju však delí iba päť bodov, čo vypovedá o vyrovnanosti aktuálnej sezóny. Domáci Spartak si naopak drží pohodlné štvrté miesto a na tretiu Žilinu stráca štyri body. Prvé zápasy po prestávke bývajú zväčša vyrovnané a Senici by sa body zo Štadióna Antona Malatinského náramne hodili.

Spartak Trnava
Zdroj: sport24.pluska.sk

Žilina s úmyslom zmazať manko

Aby Žilina mala šancu zabojovať o titul, potrebujú „Šošóni“ bodovať v ostávajúcich štyroch stretnutiach. Na jarný rozbeh im žreb pridelil Vion Zlaté Moravce-Vráble. Vion zažíva skvelú sezónu a momentálne sa drží na piatom mieste za Trnavou. Posledný vzájomný zápas v septembri minulého roka skončil drvivou porážkou Žiliny 4:0, ale dnes sa očakáva omnoho vyrovnanejší súboj.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Druhé hracie kolo Ligy majstrov: O osude Juventusu rozhodol VAR!

Nedeľný program otvorí zápas medzi Pohroním a Michalovcami. Pohroniu sa podarilo zvíťaziť v oboch dohrávaných minulotýždňových zápasoch, ktoré boli posunuté kvôli koronavírusu. Michalovce ukončili jesennú časť víťazstvom v gólovej prestrelke proti Ružomberku 4:3. V posledných piatich vzájomných zápasoch sa tešili hráči z východu. Zápas začína o 14:00.

Nové logo, nový štadión, cieľ udržať sa v lige

19. kolo ukončí zápas medzi Trenčínom a Dunajskou Stredou. Trenčín sa na domáci Štadión na Sihoti vracia po takmer 1000 dňoch a vizuálnou zmenou pred nedávnom prešlo aj ich klubové logo. Písmená AS s pozadím mesta vystriedali dve „téčka“ pripomínajúce skôr logo z hry Wolfenstein. Trenčínu momentálne patrí desiate miesto a body proti Dunajskej Strede sa v tejto sezóne získavajú veľmi obťažne. Aj napriek tomu budú chcieť hráči AS pokrstiť nový štadión trojbodovým ziskom. Výkop je naplánovaný na 15:00.