Druhé víťazstvo Slovákov! S Kazachmi sme získali tri vydreté body!

-

Druhé víťazstvo Slovákov

Naši hokejisti si pripísali v prvých štyroch zápasoch len tri body. Naplno dokázali bodovať iba v úvodnom vystúpení proti Francúzom. Potom však prišli prehry s Nemeckom, Kanadou a naposledy v stredu so Švajčiarskom. Piatym súperom nášho výberu boli bezbodový Kazachovia, ktorí mali ambíciu konečne nejaké tie body získať. To sme im však nedovolili, aj keď druhé víťazstvo Slovákov bolo z kategórie vydreté.

V bránke opäť stál Húska, keďže Rybára stále sprevádzajú zdravotné problémy. Obranné páry zostali oproti duelu s Helvétmi nezmenené, siedmym obrancom bol Jánošík. Za to útočné formácie sa celkom živelne porozhadzovali. Do prvej formácie sa presunul Slafkovský, Roman „spadol“ medzi Pospíšila s Regendom. Prvý štart na turnaji si pripísal Kollár, na tribúne zostal Lunter.

Na obrázku môže byť text, v ktorom sa píše „ZOSTAVA SR „A" Majstrovstvá sveta 2022 základná skupinaA Slovensko vs. Kazachstan 20.5.2022 BRANKÁRI Adam Húska 35 鬼 Matej Tomek 30 Mart OBRANCOVIA Fehérváry Michal Ivan 6 29 Peter Čeresnák A Šimon Nemec 14 5 44 Mislav Rosandič Adam Jánošík Mário Grman 3 7 Michal Krištof ÚTOČNÍCI Juraj Slafkovsky 20 Kristián Pospíšil 88 Adam Liška Samuel Takáč 13 23 40 90 Miloš Roman Alex Tamáši Andrej Kollár 49 87 Tomáš Tatar Pavol Regenda Róbert Lantoši Adam Sykora Jakub Minárik 25 72 15 16 HLAMNPARTNERSZC Kaufland Tipsport 10 ŠKODA SLOYAKIA DODAVATELIASZEH RICOH OSHEE“
Zdroj: hockeyslovakia.sk

Silný úvod, slabší záver

Do zápasu sme vleteli veľmi aktívne. Hneď od úvodu naša prvá formácia podkurovala Kazachom svojimi útočnými vlnami. Prvý väčší rozruch priniesla Fehérváryho rana od modrej čiary, ktorá skončila na žŕdke. Následnú dorážku poslal Krištof do vonkajšej konštrukcie kazašskej brány. V 13. minúte sme sa už dočkali. Po fantastickej práci štvrtej formácie v útočnom pásme našiel Takáč „žabkou“ Kollára, ktorý z jednej prekonal Šutova a debut na MS okorenil gólom.

Zdroj: iihf.com

Minútu na to sa nechal zbytočne vylúčiť Pospíšil, čo Kazachovia využili zásluhou Panyukova, ktorý z pravého kruhu nechytatelne zavesil. V 18. minúte Pospíšil opäť fauloval, za čo sme kruto pykali. Húsku tentokrát prekonal pohotovým bekhendom Shevchenko. Strelecká aj optická prevaha nám nebola nič platná, prvú tretinu sme prehrali 1:2.

Koncert špeciálnych formácií

Začiatok druhej tretiny mal nádych konca tej prvej. Kostrbatý hokej našich vyústil do vylúčenia Grmana. To sme však so stoickým pokojom ubránili a mohli sa opäť koncentrovať na útočnú fázu. Zlom zápasu priniesol začiatok 30. minúty. Akolzin zostrelil tvrdým hitom Minárika, za ktorý si vyžiadal päťminútový trest. Početnú prevahu takmer hneď využil príklepom Fehérváry, ktorému ukážkovo nabil Liška.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Finále hokejovej extraligy: Ponúkne veľkolepé vyvrcholenie dlhú sériu?

Keďže išlo o vyšší trest, v presilovej hre sa pokračovalo ďalej. Po vyše trojminútovom útlme našich sa o druhý presilovkový zásah postaral blafákom Liška. Ten si počkal na útočnej modrej čiare na Krištofovu milimetrovú prihrávku a v súboji jeden na jeden proti Šutovovi uspel. 3:2.

Náš rozlet podčiarkol Slafkovského individuálny „coast-to-coast“ prienik, na konci ktorého bol faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie. To náš mladík rutinérsky zakončil a v 35. minúte zvýšil na 4:2. Druhá tretina už nič závažné nepriniesla, stav ostal nemenný, 4:2.

Letargický prístup

Vstup do záverečnej časti sme zaspali, vypustili, skratka nezvládli. V 4. minúte poslal za Húsku puk prenádherným tečom Panyukov, ktorý si tak pripísal druhý gól v zápase a korigoval na 3:4 z pohľadu Kazachstanu. To našich hokejistov príliš nezobudilo a Kazachov zas nenakoplo. Duelu skôr dominovali nepresnosti na oboch stranách.

Síce sme si vypracovali pár situácií volajúcich ba až kričiacich po góle, no zväčša neboli dokonané. Tento fakt demonštruje najmä prečíslenie našich troch na jedného, no Romanovi skĺzol puk po čepeli a nedostali sme sa ani k ohrozeniu súperovej svätyne. V závere Kazachovia odvolali brankára a skúsili to v šestici, no Bohu vďaka neboli úspešní.

Náš národný tím tento zápas zvládol a pripísal si druhý trojbodový prídel na šampionáte. Aj keď sme sa na víťazstvo nadreli, podstatné je, že sa zrodilo. Naše štvrťfinálové ambície tak stále žijú. Už zajtra nás o 19:20 čaká outsider z Talianska, ktorý sa však určite sám neporazí.

V prípade, že sa vám článok páčil, môžete si prečítať súhrn siedmeho hracieho dňa MS.

Zdroj/foto: iihf.com