Desiaty deň na EURO 2020: Ďalšia prehra Turecka a skvelí Taliani!

-

Novinky

Desiaty deň na EURO 2020

Desiaty deň na EURO 2020 bol prvý, ktorý sa odohral v novom formáte. Na programe mal 2 zápasy v rovnakom čase. O 18:00 hralo v skupine A Taliansko proti Walesu a Švajčiarsko proti Turecku. Išlo tak o súboje o 1. a 3. miesto v skupine.

Dominancia Talianov pokračuje

Taliani mali možnosti upevniť si prvú pozíciu v tabuľke. Aj v zápase proti Walesu boli favoritmi, čoho sa držali. Boli silnejším tímom pri lopte a diktovali tempo stretnutia. Prvú vážnejšiu šancu si vypracovali v 24. minúte. Belotti bol už v dobrej pozícií, no nahrával pred bránu, kde na loptu nikto nedosiahol. Na druhej strane reagoval hlavičkou mimo Gunter. Ďalšiu šancu Talianov zahodil z podobnej pozície ako Belotti aj Chiesa. V 39. minúte však už bola Azúrová skvadra za svoju snahu odmenená. Center Verrattiho nechytateľne tečoval Matteo Pessina a Taliansko po polčase viedlo 1:0.

Desiaty deň na EURO 2020
Zdroj: covers.com

Snahu Walesanov v 55. minúte značne otupil Ampadu zbytočnou červenou kartou. Taliani si po tomto momente vypracovali niekoľko sľubných pozícií, avšak bez úspechu. To ich mohlo mrzieť, pretože v obrovskej príležitosti následne zlyhal Bale. To bolo to posledné, k čomu sa oslabení Walesania v zápase dostali. Naopak, mohli ešte inkasovať, ale nestalo sa. Taliansko teda porazilo Wales 1:0 a skupinu A vyhralo suverénne s 9 bodmi.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Veľkolepé vyvrcholenie vo Wembley: Príde futbal konečne domov?

Obrovské sklamanie Turecka

Turci považovaní za možného čierneho koňa turnaja mali v zápase proti Švajčiarom čo dokazovať. Predošlé 2 zápasy totiž prehrali a to bez streleného gólu. Od začiatku toto prekliatie chceli zlomiť. Už v 4. minúte sa peknou strelou prezentoval Ayhan, ale Sommer ho bravúrne vychytal. Turci zo začiatku sršali aktivitou. Potom sa však Švajčiari prvýkrát priblížili k súperovej šestnástke a z ničoho nič dali gól. Haris Seferovič vystrelil a trafil presne k ľavej tyči. V 6. minúte to bolo 1:0 pre Švajčiarsko.

To Turkov pochopiteľne nemohlo zastaviť a už o chvíľu mohli vyrovnať, avšak tentokrát si na Sommerovi zuby vylámal Müldür. V 26. minúte prišiel ďalší moment, ktorý len podčiarkol účinkovanie Turecka na tomto turnaji. Xherdan Shaquiri napriahol z asi 20 metrov a nádherne trafil ľavý vinkel bezmocného Çakıra. Švajčiari viedli už 2:0. A mohlo byť horšie, v zápätí sa znova Shaquiri rútil sám na bránu, no minul. Do konca polčasu sa skóre už nezmenilo aj napriek ďalším dvom veľkým šanciam Müldüra.

Desiaty deň na EURO 2020
Zdroj: ahzabnews.com

Začiatok druhého polčasu zachytili lepšie Helvéti. Do 60. minúty si vytvorili 3 veľké príležitosti. Prvú vychytal brankár Çakır, pri druhej Shaquiri netrafil bránu a pri tretej sa znova vyznamenal turecký brankár. A potom Turci konečne uderili. V 63. minúte İrfan Can Kahveci vystrelil z diaľky a galavečer nádherných gólov pokračoval! Turci už pomýšľali na vyrovnanie no v 69. minúte ich svojim druhým gólom v zápase rýchlo opäť zamrazil muž zápasu, Xherdan Shaquiri. Tento moment nakoniec priklonil misky váh na stranu Švajčiarov a tí sa nakoniec tešili z výhry 3:1 a tretieho miesta v skupine. Naopak, pre Turecko ide o fiasko. So skóre 1:8 skončilo bez bodu na poslednom mieste.

Takto dopadol desiaty deň na EURO 2020. Čo hovoríte na výsledky a suverénnych Talianov?

Zdroj: eufa.com
Zdroj titulného obrázka: asumetech.com

Ďalšie novinky

Populárne