štvrtok, 6 mája, 2021

Daredevil: Marked for Death – Začiatok Millerovej éry!

-

Daredevil: Marked for Death

Daredevil: Marked for Death je prvou z troch príbehových línií, ktoré sa nachádzajú v omnibuse Daredevil by Frank Miller & Klaus Janson. Príbeh sa rozťahuje naprieč číslami #158 – #161, #163 – #167 zo série Daredevil, pričom v #158 čísle sa prvýkrát pripája k tejto sérii aj Frank Miller!

Marked for Death pozostáva, ako som už vyššie spomenul, z deviatich komiksov, z ktorých osem napísal Roger McKenzie (Captain America, Batman) a jeden David Michelinie (The Avengers, Venom). V tejto konkrétnej dejovej línii sa nachádzajú komiksové časti ako A Grave Mistake, Marked for Murder!, Blind Alley, Exposé či …The Mauler!.

-REKLAMA-

aredevil: Marked for Death
Zdroj: blogspot.com

Na hlavu Daredevila je vypísaná tučná odmena. Niekto chce pomstu, niekto potrebuje pomoc. Starí nepriatelia sa vracajú, Mattove lásky prichádzajú a odchádzajú, Foggy Nelson sa žení a Daredevil končí ťažko zranení v nemocnici. Navyše niekto odhalil Mattovu tajnú identitu a plánuje s ňou ísť na svetlo.

Úvod do éry Franka Millera

Prvých deväť komiksových príbehov celkovej prvej dejovej línie tohto omnibusu sa orientujú na klasické adventúry v živote Matta Murdocka. McKenzie píše skôr stereotypný typ superhrdinských príbehov. To v konečnom dôsledku znamená, že nedostávame nič ohromujúce, ale stále ide o zábavné príbehy. Typ takýchto príbehov je overená taktika, čiže to v tej dobe fungovalo a dávalo zmysel. Nehovorím, že je scenáristicky tento komiks slabý, ale neprichádza so žiadnymi špeciálnymi zvratmi či dejovými líniami, ktoré by čitateľov očarili. Ako bonus však dostávame plno hostí v podobe postáv ako Hulk, Black Widow, Gladiator či Doctor Octopus.

-REKLAMA-

aredevil: Marked for Death
Zdroj: blogspot.com

Grafickou úpravou komiks zaujme najviac, a to práve vďaka kresbe Franka Millera a farbám od Klausa Jansona. Obaja páni dokazujú, že i keď ide o približne 40 rokov staré príbehy, ich vizuálnou stránkou boli nadčasové a dokážu očariť aj dnes. Pochopiteľne bočné vysvetlivky toho, čo sa deje, prídu už dnes zbytočné, avšak vtedy to bolo častou súčasťou old school komiksov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Popkulturní novinky: Další Joker ve filmu, Flash a další!

To, čo predáva Marked for Death, je meno Franka Millera, ale v tejto prvej časti jeho omnibusu slúži zatiaľ len ako kresliar. Ako úvod do jeho série Daredevila však ide o nadpriemerný počin, ktorý láka menej známymi charaktermi, street level prostredím a väčšou serióznosťou oproti sériám ako napr. Spider-Man. Je to začiatok niečoho väčšieho a kam to všetko smeruje, si budeme musieť počkať.

6,5/10

Ste fanúšikmi Daredevila od Franka Millera? Čítali ste tento konkrétny komiks? Pre ďalšie recenzie komiksov nezabudnite sledovať náš portál Plotpoint!

Zdroj: MARVEL
Zdroj titulného obrázku: pinterest.com

-REKLAMA-
Samuel Michalík
Samuel Michalíkhttp://plotpoint.sk
"No good deed goes unpunished"
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img