streda, 8 júla, 2020

Nový facelift pre ostrú Cupra Ateca: Aké zmeny priniesol?

-

Nový facelift pre CUPRA Ateca

Po predstavení faceliftu Seat Ateca mala svoju premiéru aj drsnejšia CUPRA Ateca. Nový model CUPRA Ateca 2020 bol vyvinutý s cieľom poskytnúť najvyššiu výkonnosť v triede kompaktných SUV mimo segmentu premium. Poskytuje úžitkové vlastnosti SUV v kombinácii s jazdnými vlastnosťami a výkonmi športového automobilu.

Cupra ateca
Zdroj: Seat.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Spoločnosť SEAT popiera uniknuté informácie!

Športovejší exteriér

Na prednej časti karosérie je nový nárazník, rovnako ako svetlomety FULL LED so zostrenou grafikou denných svetiel. Horná mriežka masky chladiča s voštinovou štruktúrou a logom CUPRA v strede má zmenený tvar a lemuje ju rámik vo vyhotovení tmavého chrómu. Spodná mriežka obsahuje v spodnej časti na obidvoch stranách dohora zalomený hliníkový difúzor. Zmenené sú aj bočné mriežky pod svetlometmi do hmly dopĺňajúce energickú novú tvár výkonného SUV.

-REKLAMA-

Na zadnej časti má nový model CUPRA Ateca zadné skupinové svetlá z LED s dynamickými smerovými svetlami, ktoré dodávajú dizajnu osobitú eleganciu a zlepšujú rozoznateľnosť signalizácie zmeny smeru pre iných účastníkov premávky. Dizajn zadnej časti karosérie dotvárajú dva páry koncoviek výfuku, ktoré je možné za príplatok nahradiť štvoricou od firmy Akrapovič.

akrapovič
Zdroj: Seat.sk

Dôležitým prvkom individualizácie každého vozidla je lak karosérie a pre nový model CUPRA Ateca je na výber 6 odtieňov laku. Na individualizáciu sú k dispozícii aj nové prvky vybavenia na želanie. Na výber je 6 rozličných vyhotovení 19-palcových diskov kolies z ľahkej zliatiny. CUPRA Ateca má v základe väčšie brzdy s červenými strmeňmi, no za príplatok je možné mať  18” vysoko-výkonné brzdy Brembo.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nová Audi RS3 2020: Najrýchlejší hatchback od Audi?

Modernizovaný interiér

Samozrejmosťou je aj vynovený interiér. Ten dostal nové 10,25” digitálne budíky so  novou športovou grafikou. Infotaiment je možné mať s 8” alebo za príplatok 9,2” displejom s novým prostredím. Neodbytnou súčasťou faceliftu je aj nový volant, ktorý  dostal väčšie pádla či športové integrovane ovládače pre štart a zmenu režimu. V celom interiéri detaily vyhotovené v medenej farbe decentne upozorňujú na výkonnosť vozidla. Mriežky ventilácie, obrazovka infotainmentu, ovládací panel dvojzónovej klimatizácie a stredová konzola majú obklady vo vyhotovení tmavého hliníka. Športový kokpit dopĺňajú hliníkové pedále a opierka ľavej nohy.

Pod kapotou 300 koní

Srdcom novej CUPRA Ateca zostáva poznaný ako 2.0 TSI. Štvorvalcový turbodúchadlom prepĺňaný benzínový motor dosahujúci maximálny výkon 221 kW (300 k) a s krútiacim momentom 400 Nm. Motor sa štandardne montuje s rýchlo radiacou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG a systémom pohonu všetkých kolies 4Drive, zabezpečujúcim efektívny prenos veľkého krútiaceho momentu na kolesá. Vďaka tomu vysoko výkonné kompaktné SUV absolvuje štandardný šprint z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 247 km/h.

Cupra ateca

Nový model CUPRA Ateca bol navrhnutý a vyvinutý v centrále značky v Barcelone a vyrábať za bude v závode Kvasiny v Českej republike. Cenník a predpredaj tohto unikátneho a výkonného SUV má prísť počas leta 2020.

Tešíte sa na vynovenú Atecu?

Zdroj: Ts- Seat.sk

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Mafia: Definitivní Edice – Marek Vašut se vrací jako Tommy Angelo!

Co nového jsme se dozvěděli o nadcházejícím remaku Mafia: Definitivní Edice? Vašut je zpět! Žhavá novinka, na kterou čeští fanoušci netrpělivě čekali, se konečně potvrdila! Marek...

Aktuálne

Keanu Reeves sa vracia ako John Constantine pod záštitou JJ Abramsa?

JJ Abrams + Keanu Reeves = Constantine? Johna Constantina sme naposledy na veľkom plátne mohli vidieť pred pätnástimi rokmi. Vtedy prišiel do kín Keanu Reeves...

Hamilton je revolúcia muzikálového žánru, ktorú konečne môže vidieť každý!

Hamilton muzikál Ak sa pohybujete v americkej časti sociálnych sietí v oblasti umenia, filmov, seriálov a celkovej popkultúry, asi ste zachytili slovné spojenie muzikál Hamilton....
- Advertisement -