utorok, 2 marca, 2021

Batman: Earth One 2 – Kto je Batman?

-

Batman: Earth One 2

Druhá kniha z komiksovej série Batman: Earth One mapujúca začiatky Batmana nám predstavila nové výzvy pre nového spasiteľa Gothamu. Miesto Oswalda Cobblepota nahradilo údajne 5 tajných skorumpovaných ľudí v tých najdôležitejších mestských združeniach. So zvyšnými kriminálnikmi robí nový mestský prokurátor Harvey Dent akési tajné dohody.

Batman musí čeliť vrahovi menom Riddler, ktorého obetiam boli pred smrťou položené hádanky, na ktoré keď neodpovedali správne, tak zomreli. Na jeho stope sú aj hlavní dvaja detektívi, Jim Gordon a Harvey Bullock. Gothamská polícia má navyše plné ruky práce, pretože sa v kanáloch mesta údajne pohybuje akési krokodílie monštrum. Aby toho nebolo málo, tak niekto prišiel na to, že Bruce Wayne je Batman.

-REKLAMA-

Batman: Earth One 2
Zdroj: comicvine.com

Na koho strane stojí Harvey Dent? Kto zistil Batmanovu tajnú identitu? Čo je Killer Croc? Je Riddler v skutočnosti len novým samozvaným strážcom Gothamu? A čo ak Batman nedokáže odpovedať správne na jeho hádanku? Odpovede na všetky tieto otázky zistíte len v komikse Batman: Earth One 2!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Hororová Skrýš od Masasumi Kakizakiho!

Všade samé otázky

Nová kapitola v Earth One Batmanovom príbehu nás posúva ďalej v deji. S takýmto posunom nám však nadeľuje viac otázok ako odpovedí. Hlavnou úlohou tohto druhého dielu je najmä predstaviť ďalšie postavy. To, čo s nimi však autor zamýšľa, len trochu načrtne, ale finálnu odpoveď na ich konanie a osud len tak nedostaneme. Opäť musím pochváliť úžasnú prácu Geoffa Johnsa s postavami.

Stále platí, že aj ak tieto charaktery veľmi dobre poznáte z predošlých komiksov, Johnsove zvraty v príbehu s vami zatočia. Náhle zlomy v deji a nečakané spojenectvá postáv robia z týchto nových príbehov veľmi osviežujúce prírastky do DC mytológie. Celková nevedomosť, kam vlastne celý príbeh smeruje, vás nenechá odpútať sa od stránok ani len na okamih.

Batman: Earth One 2
Zdroj: pinterest.com

Batman bol vždy určený skôr pre dospelejšie publikum a tento komiks nie je výnimkou. Reálnosť je to, na čo Johns v tejto sérii stavia. Dokazuje čitateľom, že aj pre superhrdinov majú všetky ich činy patričné dôsledky. Je veľmi zaujímavé čítať detektívny príbeh, i keď z Batmana v tomto štádiu ešte nie je najlepší detektív sveta, ako ho poznáme. Bude teda isto veľmi zaujímavé sledovať, kam nás celý tento príbeh z Earth One zavedie.

Čítali ste komiks Batman: Earth One 2? Páčil sa vám? Pred ďalšie recenzie a novinky z popkultúry nezabudnite sledovať náš portál Plotpoint!

Zdroj: DC Comics

-REKLAMA-
Avatar
Samuel Michalíkhttp://plotpoint.sk
I like storms. "No good deed goes unpunished"
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -