5 detailov zo sveta Marvel #2 Poznáte každý detail?

-

Novinky

5 detailov zo sveta Marvel #2

Zdravím všetkých čitateľov a vítam vás pri článku – 5 detailov zo sveta Marvel #2. Rovnako tak ako v tom predošlom, aj dnes sa opäť pozrieme na ďalších 5 detailov, ktoré si nemusel všimnúť úplne každý. Želám vám teda príjemné čítanie a verím, že sa dozviete niečo nové. Alebo nie?

Pozor, článok obsahuje spoilery!

5 detailov Marvel
Zdroj: wall.alphacoders.com

1. Kladivo a Štít (Avengers)

Marvelovské filmy sú počas ich výrobných procesov rozdelené na fázy a zatiaľ sme videli tri (obrázok nižšie). Naplánovaná je už aj štvrtá a piata fáza.

Za dnešným prvým detailom sa tak musíme pozrieť cez všetky doterajšie fázy. Zrážka kladiva, ktoré nosí Thor, a takmer nezničiteľného štítu, ktorého nositeľom je Captain America, sa totižto udiala v každej fáze týchto filmov. A vždy to bolo vo filme o Avengers.

Avengers 1

Avengers – Age of Ultron

Avengers – Endgame

Možno by k niečomu podobnému prišlo aj v Avengers – Infinity War, no tam Captain Amercia svoj štít nemal.

2. „I can do this all day“

Toto je hneď na prvý pohlaď jasný detail, ktorý si všimne takmer každý pozorný divák. Napriek tomu si však pripomenieme vetu, ktorú preniesol Captain America v každej fáze filmov od Marvelu.

3. Detaily na obrazovkách:

Mnoho na prvý pohlaď skrytých detailov sa schováva na obrazovkách, ktoré môžeme vidieť v jednotlivých scénach. V prvom filme o Iron Manovi môžeme v záverečnej scéne vidieť, ako sa na obrazovkách popri rozhovore s Nickom Furym, vysielajú rôzne zábery.

Prvý obrázok zachytáva udalosti okolo Thora, druhý zasa okolo Hulka a tretí odkazuje na Wakandu, ktorá sa objavila až o niekoľko rokov neskôr.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Zendaya: Zaujímavé fakty, ktoré ste o nej určite (ne)vedeli!

4. Black Panther – „Dust and Blood“

Posledné dva detaily patria posledným dvom Avengers filmom. Pred záverečným bojom v Infinity War sme videli členov Black Orderu, ako prichádzajú po Mind Stone do „africkej“ Wakandy. Tam im namiesto vydania kameňa mysle Black Panther vraví vetu, ktorá sa nozaj naplnila.

„You are in Wakanda now. Thanos will have nothing but dust and blood.“

„Tu ste vo Wakande. Thanosa tu nečaká nič iné, iba prach a krv.“

A tak sa aj stalo. V prvom súboji na Titane mu Iron Man pri ich spoločnom súboji spôsobil zranenie na tvári, z ktorej vytiekla kvapka krvi.

V druhej časti nakoniec Iron Man použil rukavicu nekonečna, a tak sa Thanos premenil v prach.

Marvel
Zdroj: Tenor.com

5. Záverečná bitka v Endgame – Falcon

Keď sa po Hulkovom lusknutí formuje obrana celého vesmíru a prichádzajú na záverečný boj s Thanosom, tak sa v Capitanovej vysielačke ozve veta „On Your Left“, ktorú hovorí Falcon. Je to odkaz na film Captain America – Winter Soldier, kde sa táto fráza objavila dvakrát. Raz na začiatku pri rannom behu a neskôr v nemocnici.

Verím, že ste sa dozvedeli niečo nové a ak som vás neprekvapil, rozhodne mi dajte vedieť. Zaujímalo by ma totižto, do akej miery si ľudia všímajú a vyhľadávajú detaily v týchto filmoch. 5 detailov zo sveta Marvel #2 je na konci a ďalšie si spomenieme aj v na budúcom týždni. Do tej doby nám môžete napísať aj vaše postrehy či obľúbené detaily, o ktorých možno nevieme.

Vedeli ste o všetkých týchto „skrytých“ detailoch? 

Zdroj: Screen Rant, YouTube

Ďalšie novinky

Populárne