10 videohier, ktoré majú lepšie vedľajšie questy ako hlavný storyline!

-

Novinky

10 videohier s dokonalými vedľajšími questmi

10 videohier, ktoré majú lepšie vedľajšie questy ako hlavný storyline
Zdroj: wallpaperaccess.com

V tomto článku nájdete rebríček 10 videohier, ktorých vedľajšie questy sú podľa zahraničného portálu WhatCulture lepšie ako hlavný storyline. Pozor! V nasledujúcich riadkoch sa môžu nachádzať spoilery pre ľudí, ktorí zmienené hry ešte nehrali. 

The Elder Scrolls: Oblivion – The Ultimate Heist

Dokonalým príkladom, ako uzatvoriť celý príbeh vedľajšej úlohy, je záverečná misia v sérii questov Thieves Guild. Čo sa však týka tejto hry, úlohy hlavného storylinu sú taktiež výborné, no finálna lúpež je dokonalou bodkou.

Cieľ tejto úlohy je tak detailne naplánovaný a komplikovaný, že jeho dosiahnutie je pre hráča významným úspechom. V úlohe hráča sa vlámete do najstráženejšieho objektu v hre, ukradnete Elder Scroll a utečiete, akoby vôbec o nič nešlo.

Cestou k zmienenému questu nevedome ukradnete všetky dôležité magické artefakty, ktoré neskôr použijete. Ide pravdepodobne o najlepší príklad správne naplánovanej a dôkladne vykonanej zlodejskej výpravy, ktorá je oveľa pamätnejšia ako koniec sveta „palava“, o ktorom pojednáva hlavný príbeh hry.

Dragon Age: Inquisition – Passing Judgement

Dragon Age: Inquisition je dokonalou kombináciou mnohých dejových línií do takej miery, že niektorí z vás, čo mali s hrou tú česť, si možno ťažko spomenú na hlavné udalosti tohto príbehu. Nie je však náročné vybrať si tie najžiarivejšie momenty medzi vedľajšími questmi, ktoré na pozadí hlavného storylinu skutočne vynikajú.

V tomto príbehu sa ocitnete v koži kráľa, vďaka čomu budete môcť v rámci niekoľkých vedľajších úloh rozhodovať o osudoch zločincov a hlavných protivníkov v hre. Mať možnosť vynášať rozsudky o tom, či niekomu odseknete hlavu alebo ho budete držať vo väzení nad hradom, je pre hráčov dokonalou zábavou a hranie rolí v tejto hre je vďaka tomu omnoho silnejšie a ponúka tak emotívnejší zážitok.

Red Dead Redemption – I Know You

Ako hráči tejto hry možno premýšľate, aký druh vedľajšieho questu by mohol byť vrcholom hlavného príbehu – a máte pravdu. Nie je to náhoda, že táto úloha je jedinečným spojivom s koncom hry a je úplne geniálna jednoducho už len tým, čo sa nakoniec stane s postavou Johna Marstona.

Začiatok tejto úlohy je stretnutie so zvláštnym mužom v cylindri, ktorý veľmi nenápadne a prefíkane naznačuje, že má dôverné informácie o Marstonovom živote. Línia týchto úloh sa začne vyvíjať v momente, keď pre tohto muža robíte stále viac a viac a jeho rady vás vždy prinútia premýšľať nad tým, koľko toho vie o vašej budúcnosti.

Vo finále Marston vytiahne zbraň, no v tom momente, keď vystrelí, zistíte, že ten muž vôbec neexistoval. Je to totálny mindfuck a keď sa spojí s konečnými udalosťami, zanechá to na ňom pekelný vplyv. Až tak, že po prvotnom šoku z Johnovho skonu sa nestačíte čudovať, čo to všetko malo znamenať.

Borderlands 2 – You Are Cordially Invited

V porovnaní s doterajším zoznamom nie je táto hra až taká zaujímavá, no jej komplikovanosť sa prejavuje neustálym posunom vpred k ďalšiemu psychopatovi s cieľom streliť doňho guľku. Najlepšie momenty v hre pochádzajú z questov, vďaka ktorým sa stretávate so skutočne zábavnými dôvodmi niekoho odbachnúť.

Bojovať proti kope nepriateľov ako nepríčetné dievčatko pri čajovom večierku so zajatým nepriateľom, pričom ho nemilosrdne mučí a nevyhnutne mu musí odbachnúť hlavu, je vskutku prekvapivé a zaujímavé. Okrem toho to, čo robí túto „komédiu“ zlatou, je dialóg. Je zábavné počúvať drobnučkú brutálnu Tinu pri ceste za vykonaním pomsty.

Dark Souls – Siegmeyer

Dark Souls nemá vyslovene „vedľajšie úlohy“, ale Sigmeyer má svoju vlastnú sériu udalostí, ktoré sú skutočne skvelé. Je jedným z vašich mála spoločníkov v pustom svete a sledovať, ako sa vyvíja vzťah s jeho dcérou až do trpkého konca, je mocnejšie než príbeh ktoréhokoľvek padlého boha.

K ceste, do ktorej tento príbeh spadá, samozrejme existuje vedľajší obsah, ale hra je v podstate jedným veľkým príbehom. Interakcie s konkrétnymi postavami sa však bežne považujú za vedľajšie questy a zatiaľ čo príbeh Solaire je skutočne srdcervúci, príbeh Siegmeyera je to, čo je v tejto hre oveľa pôsobivejšie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  TOP5: Hry, ktoré ťa privedú do absolútneho zúfalstva a zahrajú ti na nervy

Assassin’s Creed 2/Brotherhood/Revelations – Catacombs

Pokiaľ ide o nezabudnuteľné misie v sérii AC, väčšina ľudí je naozaj bezradná, čo sa týka konkrétnych detailov. Misie sú kombináciou parkúru, detailných bojových scén, takže v konečnom dôsledku sa všetky zlúčia do jedného dokonalého príbehu.

Katakomby sa teda stávajú jednými z niekoľkých najpamätnejších misií, a to zo skutočne dobrého dôvodu. Tento quest je kombináciou parkúru, detailných bojových mechaník a ich zdokonaľovaním sa do zložitých výziev, pri ktorých musíte skutočne zvážiť, ktorým smerom sa budete ďalej uberať.

The Legends of Zelda: Majora’s Mask – Kafei And Anju

Táto séria úloh je srdcom a dušou Majora’s Mask. V hre si každý pamätá hroziacu apokalypsu a výpravu hrdinov s cieľom zachrániť celý svet. To, čo však robí túto grandióznu dobrodružnú cestu takou zmysluplnou, sú Kafei a Anju.

Úlohou hráčov je znovu ich dať dohromady, pričom sú nútení vykonať pomerne zdĺhavú a strhujúcu líniu questov, aby sa to podarilo. Po ich splnení ich uvidíte opäť spolu, len aby sa o niečo neskôr zrazil mesiac so Zemou, čo je dôkazom toho, že to všetko bolo márne.

The Witcher: Wild Hunt – No Place Like Home

Medzi zabíjaním príšer a všetkými tými politickými intrigami, s ktorými sa v Divokom Hone stretávate, natrafíte na krátky moment, kedy si od toho všetkého na chvíľku odpočiniete. Úloha vytvára kontrast s celým zvyškom hry a ponúka skutočne zaujímavý herný zážitok.

V podstate si v tejto vedľajšej úlohe oddýchnete s priateľmi v krčme pri pivku. Celý quest pozostáva z výborne napísaných dialógov a vtipných momentov. Sotva sa vám darí mať Geralta pod kontrolou a namiesto toho si len vyberáte medzi ďalšími vetami dialógu. A potom príde skutočnosť, kedy sa opijete, prenasledujete kozu a snažíte sa presvedčiť elfku, že ste Yenn tým, že si oblečiete jej šaty. V podstate ide o simuláciu skutočne dokonalej noci.

Fallout 4 – Last Voyage Of The U.S.S. Constitution

Questy v hre Fallout 4 boli trochu „primitívne“. Išlo o obyčajné nezmysly typu príkazov: Choď sem, zastreľ to, získaj tamto, vráť sa, konverzuj… Takže vybrať niečo skutočne špeciálne v tomto prípade nie je také náročné. A možno najlepším príkladom skvelej vedľajšej úlohy v tejto hre je The Last Voyage of The U.S.S..

V rámci tohto questu pomôžete skupinke robotov, ktorí sú presvedčení o tom, že vojna ešte stále pretrváva. Opravíte ich loď a získate vzácnu zručnosť, vďaka ktorej viete obísť určité časti úlohy. Počas cesty sa budete tiež stretávať s niekoľkými morálnymi dilemami.

Skyrim: A Night To Remember

Jednoduché, zábavné a brilantné. Vedľajšie úlohy v Elder Scrolls sú jedny z najlepších. Zvyčajne ste v roli hráča prinútení splniť nejakú nezmyselnú úlohu, vďaka ktorej si môžete dopriať krátky oddych od blížiacej sa invázie drakov. A Sanguinovo pátranie nie je iné.

V podstate vám umožňuje sledovať jeho opilecké zážitky po celom Skyrim svete. Zistíte, že ste zničili chrám či predali veľmi cennú kozu obrovi. Ide o celkom zábavný a rozmarný nezmyselný quest, ktorý je však vďaka tomu skutočne zapamätateľný.

Medzi všetkými tými drakmi, občianskou vojnou, smrťou a chudobou, chaosom či nešťastím, zažijete sladký nevinný moment, keď sa spojíte s Hangravenom a ráno čelíte znepokojujúcim dôsledkom. Čo je príbeh skutočne tak starý ako sám čas.

Zaujali vás zmienené vedľajšie questy v rebríčku týchto 10 videohier? Súhlasíte s výberom alebo vám napadajú nejaké ďalšie? Podeľte sa so svojimi názormi do komentára. Sme zvedaví na vaše odpovede. Ja som z tohto hrala len Zaklínača: Divoký Hon a na ten quest si celkom spomínam. Bolo to príjemné. 

Zdroj: whatculture.com
Zdroj titulného obrázka: wallpaperaccess.com

Ďalšie novinky

Populárne