piatok, 5 marca, 2021

Rozhovor: Niels Hanrath – Ako vznikol film VOICES?

-

Rozhovor: Niels Hanrath – film VOICES

Film Voices, ktorý sa zrodil v hlave Nielsa Hanratha, je príbeh, kde sa mladý generálny riaditeľ ocitá uprostred krízy lásky, chtíča a svojho svedomia. Musí bojovať proti svojim morálnym hodnotám, aby zachránil život, ktorý má. Dnes vám prinášam rozhovor s autorom filmu, ktorý nám povie o tom, ako vznikol a aj na čom pracuje ďalej. Pokiaľ chceš čítať rozhovor v angličtine, prejdite na stranu č. 2! Tu je rozhovor s filmovým tvorcom menom Niels Hanrath.

Ahoj, Niels! Môžeš sa nám predstaviť? Kedy si začal vo filmovom priemysle?

Ahoj, Shimmy! Aké skvelé meno! Vždy si všimnem mená, pretože moje bolo pre ľudí vždy veľmi ťažké. Vždy ho vysvetľujem ako Niel so “s” alebo množné číslo od Niel, až potom  ľudia reagujú ooooh, gotcha!

-REKLAMA-

Vyrastal som vo Veľkej Británii a vždy som miloval herectvo. Na dlhšiu dobu som na to zabudol, až kým som pracoval v Londýne a oslovil ma agent v práci, ktorý mi pomohol s rozbehom, musel som hrať v študentských filmoch, aby som sa vôbec dostal na kastingy… tak som to urobil. Myslel som si a do istej miery stále myslím, že ak urobím ďalší krok, objavia ma a moja kariéra sa rozbehne, ale s každým ďalším krokom som si uvedomil, o koľko viac sa treba naučiť.

rozhovor niels
Zdroj: autorka článku

Ako vznikol nápad na film Voices? Môžeš nám o tom povedať viac?

Začal som pre seba robiť rôzne cvičenia. Jedným z týchto cvičení bolo napísať scenár na dvadsať minút každý deň bez premýšľania alebo zastavenia. Vzniklo veľa zaujímavých nápadov, ale tento ma obzvlášť zaujal. Celé dni som sedel a premýšľal, čo tento rozhovor, ktorý som napísal, znamenal a čo to bolo. V jednej chvíli som si povedal : „Toto je rozhovor, ktorý máš v hlave!“ Tak vznikol film Voices.

-REKLAMA-

Film Voices zožal skutočný úspech! Čakal si to? Aký je to pocit?

Ďakujem! Cením si, že si to spomenula. Stále je ťažké uveriť, že niečo, čo som si jedného dňa vymyslel v hlave, je tu pre ľudí, aby to videli a užívali! Nečakal som nič z toho, scenár som písal a prepisoval asi 200-krát za 2 roky a nakoniec som sa stretol s Drewom Sicardom, mojím priateľom a scenáristom, koproducentom a akýmkoľvek iným “ko-“, na čo si spomeniete.

Keď sme sa stretli, rozdelili sme si prácu. Keď čítal koncept pre film Voices, myslím, že v tom videl to čo ja a spoločne sme sa to pokúsili prepísať tak, aby to bolo jednoznačné. To všetko bolo počas počiatočného uzamknutia COVID a my sme nemali čo robiť, tak sme sa rozhodli to natočiť na naše iPhony. Ale zrejme všetci nemali čo robiť, pretože toľko ľudí nám ponúklo svoj čas, vybavenie a skúsenosti.. Podarilo sa nám mať kompletný set hneď v náš prvý natáčací deň! Teraz naozaj neviem, aký je to pocit, si prvá, kto sa pýta. To nie je ani tak pocit, ale páči sa mi, že to ľudia vidia a užívajú si to.

 “Páči sa mi, že to začína byť uznávané na filmových festivaloch, ale stále sa cítim krehko, akoby kedykoľvek mohla táto bublina prasknúť a všetko sa rozpadne a zmizne.”

rozhovor niels
Zdroj: autorka článku

Ktoré zahraničné filmy sú podľa teba najlepšie?

Nikdy som ich poriadne nepozeral, kým som nemal v Londýne kamaráta Maxa, ktorý mi ich mnoho ukázal. Vždy ma strhne talent a tvorivosť nielen v herectve, ale aj v príbehu. Rozprávanie, detail a vyrovnanosť. Myslím si, že štandard pre zahraničné filmy je oveľa vyšší a čím viac rozmanitosti môžeme dosiahnuť v každej situácii, tým bude výsledok krajší a celistvejší. Najmä preto, že sme teraz v štádiu, keď jazyk už takmer nie je prekážkou a vďaka technologickému pokroku v oblasti prekladateľských aplikácií neexistuje žiadna výhovorka, aby sme nezískali ľudí z celého sveta.

Vidím, že sa venuješ aj fitness. Ako to stíhaš? Koľko hodín má tvoj deň, haha?

Áno, haha, môj život je momentálne veľmi plný. Práve som si zaobstaral nové šteniatko, ktoré sa volá Cooper, a berie mi veľa času a energie, ale stojí za každú sekundu! Vstávam každé ráno o piatej a už by som to nechcel inak. Ráno sa vždy cítim čerstvý a dokážem premýšľať bez akéhokoľvek vplyvu zážitkov z celého dňa!

Povedz nám niečo o postupe od natáčania po editing filmu Voices

Voices bol môj úplne prvý projekt, kde som pracoval aj za kamerou. Bol som úprimne ohromený prácou, ktorá sa odohráva na druhej strane kamery. Príbeh bol príliš komplikovaný nato, aby sme vysvetľovali každý detail, tak sme sa ho rozhodli strihať sami. Čiže som sa naučil aj strihať!

rozhovor niels voices
Zdroj: autorka článku

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Rozhovor: Sandra "Jeenie Weenie" - Tiež s ňou radi lietate na Tiktoku?   

Chystáš nejaké budúce projekty, na ktorých pracujete?

Áno, máme ďalší krátky film, ktorý sa bude točiť, akonáhle budeme môcť. Momentálne je na IMDb ako „The Evening Sentiment“ a veľmi sa naň teším. Je to ďalší veľmi zaujímavý koncept a som nadšený, že ho budem môcť zdieľať s každým, keď bude hotový!

Aká je tvoja rada pre začínajúcich filmmakerov a kameramanov?

Len to urob. Viem, že to znie ako reklama spoločnosti Nike, ale ak na to myslíš, urob to a uvidíš, čo sa stane. Prekvapíte samých seba tým, aké šťastie máš na ceste. Alebo.. nerob to a ušetríš si obrovské množstvo času, energie a nutnosti opätovného dorastania polovice vlasov, pretože si ich všetky vytrháš!

“Tak alebo onak, žite tak, ako si myslíte, že je správne a nechajte ostatných žiť tak, ako si myslia, že je správne.”

Niels, veľmi ti ďakujem za tvoj čas, a inšpiratívne odpovede! Držím palce ďalej v živote, aj v produkcii a teším sa na ďalší film! Pokiaľ ťa zaujímajú podobné témy, ako je umenie či kultúra, odporúčam takisto rozhovor so Skajou!

Zaujal vás tento rozhovor a aj samotný tvorca Niels Hanrath? Keby prišiel další rozhovor s tvorcom menom Niels Hanrath, aké by ste mali otázky vy?

 

-REKLAMA-

Šanga
Šangahttps://plotpoint.sk
Moje meno je Šanga, a venujem sa prevažne rozhovorom. Nakoľko som veľmi otvorený človek, a milujem debaty o zážitkoch či práci, rada objavujem nových ľudí. Som vlastne asi ako každý mladý človek!
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -